جراحی زیبایی بینی

images

اهمیت بینی :

بینی علاوه بر زیبایی در چهره افراد ، مهم ترین عملکرد بینی تنفس طبیعی است.بینی اولین گذرگاه اکسیژن به بدن است.بیشترین مقاومت در برابر عبور هوا در ناحیه بینی است.اگر قطر مجرای بینی نصف شود مقاومت بینی در برابر عبور هوا ۱۶ برابر می شود.
همه ما در طول شبانه روز بین ۲۰-۱۵ هزار بار از راه بینی نفس می کشیم. عمل تنفس از راه بینی بدون ایجاد خستگی و بدون توجه ما و اطرافیان انجام می شود.در صورتی که مجرای بینی به علت " انحراف بینی ، پولیپ بینی یا عمل جراحی بینی " تنگ شود. تنفس سخت و صدادار و خسته کننده می شود و فرد ناچار به تنفس یا دهان می شود.
بینی باعث گرم و مرطوب شودن هوا و گرفتن آلودگی آن می شود.تنفس دهانی مزمن باعث تخریب لثه و ردیف دندان و کلفت شدن تارهای صوتی و عفونت های مجاری هوایی می شود.

سن عمل :

در بچه ها محدوديت هاي مشخصي وجود دارد كه مانع از جراحي بيني قبل ازبلوغ كامل مي شود اغلب دختران درپايان 16سالگي وپسرها در پايان 18 سالگي به بلوغ كامل رسيده اند وميتوانند تحت عمل جراحی بینی قرار گيرند . اصلاح عيوب بيني دراین سن باعث ميشود اعتمادبه نفس نوجوان در يك زمان طلايي از زندگي وي بيشتر شود ونبايدفراموش كنيم كه در اين زمان است كه نوجوان نه تنها خودش را مي شناسد بلكه احتمالاً آينده اش راپايه ريزي خواهدكرد . از طرف ديگر امروزه تعداد قابل توجهي از متقاضيان جراحی بینی افراد بالاي 40 سال هستند . بسياري از آنها اظهار مي كنند كه در زندگيشان از شكل بيني خودشان رضايت نداشته اند ودرنهايت براي جراحی بینی مراجعه كرده اند . چنانچه وضعيت عمومي وسلامتي فرد خوب باشد هيچ وقت براي جراحی بینی دير نيست . دراين مواردمعمولا جراحی بینی همراه با سايراعمال زيبايي صورت مثل كشيدن پوست صورت و … .. به طور همزمان انجام مي گيرد.

در ویزیت اولیه شما تمام موارد لازم در مورد جراحی بینی توضیح داده میشود و در صورت تمایل به انجام عمل جراحی بینی ، برای شما در خواست فوتوگرافی می شود که در واقع عکسهای مورد نیاز جهت طراحی عمل شماست.

آیا عمل جراحی بینی های با پوست چرب ، ضخیم موسوم به بینی های گوشتی را توصیه می کنید یا خیر؟

کیفیت پوست بینی یکی از عوامل مهم در تعیین نتیجه عمل راینوپلاستی است . بینی های با پوست چرب و ضخیم موارد مناسبی برای عمل جراحی نیستند و نمی توان انها را خیلی کوچک کرد ولی با تکنیک ای مدرن جراحی زیبایی بینی، با تقویت بعضی قسمت ها و برداشتن قسمت ها و برداشتن قسمت های دیگر بینی میتوان بینی را شکیل تر کرد .
آیا بینی ای موسوم به گوشتی مدتی پس از عمل به شکل اولیه خود بر می گردند؟
با استفاده از تکنیک های جراحی قدیمی که به کوچک کردن بینی و برداشتن بافت های بینی متمرکز بودند بسیاری از اعمال جراحی روی این بینی ها پس از مدتی نتیجه چندانی نداشت و به اصطلاح بر می گشت . در تکنیک های جدید که به تقویت ساختار غضروفی و یا استخوانی زیرین در کنار برداشت قسمت های بد شکل استوار است نتیجه بسیار مطلوب تری حاصل می شود.

خونریزی بعد از جراحی بینی و علت های آن

خونریزی بعد از عمل بینی یکی از شایع ترین مواردی است که بیشتر افرادی که عمل بینی انجام داده اند با آن رو به رو می شوند.اگر بعد از جراحی بینی دچار خونریزی شدید زیاد نگران نشوید چون در ساعت های اولیه بعد از عمل بینی این موارد طبیعی است و می توان با مصرف دارو این خونزیزی بینی را کاهش داد و می توان با مصرف داروهای ضد تهوع این مقدار را تقریبا به صفر رساند.اگر با دارو خون ریزی متوفق نشود حتما باید به دنبال دلایل دیگری گشت.ممکن است افرادی که عمکل بینی کرده اند داروهای های ضد انعقاد خون مصرف کرده باشند که مهمترین این داروها مسکن هایی نظیر آسپیرین، بروفن , ناپروکسن , پیروکسیکام و آسپیرین هستند.باید دقت کرد که نباید این داروها را نباید دو هفته قبل از عمل بینی و جراحی بینی مصرف کرد.حتما باید به این نکته باید توجه کنید که در جلسه مشاوره باید حتما به پزشک خود این نکات را یاد آور کنید.






به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است