پف زیر چشم ؛ علت و درمان

pof1

یکی از شایع‌ترین شکایاتی که افراد دارند نارضایتی از وجود پف زیر چشم است؛ زیرا پف زیر چشم باعث می‌شود فرد خسته، بیمار و مسن‌تر از آنچه واقعاً هست به نظر برسد. اگر زیر چشمتان پف دارد ممکن است انواع کرم‌های مخصوص محوکننده پف زیر چشم را امتحان کرده باشید. با وجودی که این کرم‌ها ممکن است از پوست لطیف و نازک اطراف و زیر چشم محافظت کند اما جهت از بین بردن پف زیر چشم کافی نیستند. تا همین اواخر تنها راه خلاص شدن از شر پف زیر چشم، عمل جراحی بود اما اکنون روش‌های متنوعی جهت از بین بردن آن وجود دارد که به راحتی قابل انجام هستند.

پف زیر چشم می‌تواند باعث خسته به نظر رسیدن یا مسن به نظر رسیدن شما گردد. کلینیک زیبایی رازی روش‌های مختلفی جهت خلاص شدن از پف زیر چشم مانند رادیو فرکانسی، تزریق ژل، پی آر پی و بلفاروپلاستی به شما پیشنهاد می‌کند. بسته به دلیل به وجود آمدن تورم در زیر چشم، شما می‌توانید یکی از روش‌های فوق را انتخاب نمایید. بهترین راه آن است که از مشاوره متخصصان در این زمینه استفاده نمایید تا با توجه به شرایط شما بهترین روش درمانی را برایتان تجویز نمایند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص روش‌های درمانی برای رفع پف زیر چشم یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با همکاران ما در کلینیک با شماره‌ 02188334029 تماس حاصل نمایید.

pof2

pof3

دلایل


پف زیر چشم به دلیل ایجاد گودی زیر چشم در اثر بالا رفتن سن یا عوامل ارثی به وجود می‌آید. جاذبه زمین، آسیب‌های اشعه‌های UV، ضخامت بافت، شلی بافت و کاهش وزن نیز می‌تواند باعث به وجود آمدن پف زیر چشم گردد. بهترین روش برای توضیح علت به وجود آمدن پف زیر چشم، استفاده از تشبیه صورت به یک دستکش بیس بال است. در تمام قسمت‌های دستکش بیس بال پدهای عریض وجود دارد. برخی از این پدها سطحی و برخی عمیق هستند. با بالا رفتن سن پدهای صورت ما افتادگی پیدا کرده و شروع به کوچک شدن می‌کنند. هنگامی‌که این اتفاق می‌افتد پدهای زیر چشم فرد شروع به پف کردن می‌کند. پوست اطراف و زیر چشم بسیار نازک و لطیف است و این مسئله باعث می‌شود ظاهر تورم و پف زیر چشم تشدید شود. توپری یا پفی چشم باعث ایجاد یک سایه تیره زیر چشم می‌شود که در زیبایی فرد بسیار تأثیرگذار است.

درمان پف زیر چشم


تزریق ژل

pof4

چنانچه از کنار به بیمار نگاه کنیم و زیر چشم او زیاد پر نباشد می‌توانیم با تزریق ژل، حجم آن قسمت‌ها را بازیابی کرده و کاری کنیم تا زیر چشم مجدداً صاف و لطیف به نظر برسد. ژل‌ها باعث بازگرداندن توپری طبیعی به زیر چشم بدون عمل جراحی می‌گردند. ژل‌ها اسید هیالورونیک تزریقی هستند که برای اصلاح کاهش حجم و درمان چروک‌های صورت استفاده می‌گردند. گاهی پف چشم در یک طرف صورت بدتر از سمت دیگر است. این درمان به طور معمول 15 دقیقه به طول می‌انجامد. پزشک جهت کم کردن احتمال خطر تورم و کبودی از کانولا که وسیله‌ای پزشکی است استفاده می‌کند. اسید هیالورونیک در زیر چشم‌ها تزریق می‌شود و باعث از بین رفتن پف زیر چشم و هرگونه نامتوازنی در آن می‌شود. زمان بهبودی در این روش درمانی بسیار کوتاه بوده و نتایج بلافاصله قابل‌دیدن است. اسید هیالورونیک تزریق شده زیر چشم پس از 18 تا 24 ماه تحلیل می‌رود.

مزوتراپی

pof5

روش مزوتراپی برای درمان بسیاری از ناراحتی‌ها بر روی انواع پوست‌ها به کار می‌رود. محلولی شامل آمینواسید انتخاب شده، داروهای درجه‌دار پزشکی، ویتامین‌ها و مواد معدنی بر بالا و پایین قسمت مدنظر استفاده می‌شود. جهت جایگذاری این محلول در نواحی چشم از میکرواینجکشن بهره گرفته می‌شود. با این کار چرخه جدید بهبودی و جوان‌سازی در آن قسمت صورت فعال می‌شود. این روش همچنین باعث ایجاد کانال‌های بسیار کوچک در پوست می‌شود که باعث تحریک تولید کالوژن و الاستین در پوست شده که جهت ترمیم و خودسازی پوست بسیار لازم و ضروری هستند. این روش درمانی معمولاً بدون درد است اما گاهی بیمار با کمی ناراحتی مواجه می‌شود که در صورت درخواست بیمار می‌توان برای او ماده بی‌حسی موضعی استفاده کرد. این روش درمانی برای بیمارانی که به دنبال راه‌حلی غیر جراحی برای درمان مشکلات پوست خود می‌گردند پیشنهاد می‌گردد. این درمان جهت حل بسیاری از مشکلات پوست کاربرد دارد. در این روش و بر عکس سایر درمان‌ها و داروها مانند کرم‌ها، محلول استفاده شده می‌تواند مطابق با ویژگی‌های پوست بیمار ساخته شود. این روش تنها نیاز به زمان استراحت بسیار کوتاهی برای بهبودی دارد. بیمار ممکن است قدری قرمزی در ناحیه پوست تجربه کند که پس از 24 ساعت فروکش می‌کند. بسته به وضعیت پف چشم و گودی زیر چشم بیمار، نتایج ممکن است تا چند روز بعد از درمان قابل‌مشاهده باشد اما این مسئله از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است.

لیزر

pof6

استفاده از لیزر فرکشنال جهت درمان پوست چروک خورده و آسیب‌دیده زیر چشم بسیار مفید است. لیزر باعث ایجاد آسیب‌دیدگی‌های جزئی در پوست می‌شود. این آسیب‌دیدگی باعث می‌شود چرخه خود ترمیمی پوست فعال شده و به ترمیم خود بپردازد. در ضمت باعث تحریک ایجاد کالوژن در پوست و جوان‌تر و محکم‌تر به نظر رسیدن آن می‌گردد. چنانچه پف زیر چشم شما به دلیل شل شدن پوست باشد استفاده از لیزر فرکشنال جهت درمان آن به شما کمک خواهد کرد. استفاده از لیزر فرکشنال یک روش جهانی است که جهت زیباسازی پوست شما طراحی شده است. این روش کمترین زمان بهبودی را در مقایسه با سایر روش‌های درمانی پوست دارا می‌باشد. در لیزر فرکشنال از ترکیب دو طول موج لیزر جهت خلاصی از لکه‌های صورت و سایر نقایص رنگ‌دانه‌های پوست و همچنین جوان‌سازی و لطیف سازی پوست استفاده می‌شود و باعث ایجاد پوستی جوان و سالم در فرد می‌گردد.

رادیو فرکانسی

pof7

اگر از سستی و شلی پوست خود رنج می‌برید ما استفاده از رادیو فرکانسی را جهت سفت کردن آن به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این روش از یک وسیله دستی که با آن نقطه کانونی می‌گوییم استفاده می‌شود. این وسیله جهت درمان پوست‌های زیر چشم که تا خط مژه کشیده شده‌اند مناسب است. این روش یک روش جوان‌سازی زیر شبکه‌ای است که بر مبنای اشعه نیست بلکه بر مبنای فرکانس‌های رادیویی است. نواحی اطراف چشم معمولاً با سایر دستگاه‌های جوان‌سازی غیرتهاجمی غیر قابل دسترس است؛ اما این فنّاوری جدید، قابلیت مانور زیادی در نواحی اطراف چشم داشته و نتایجی بسیار با دقت، صحیح و با ماندگاری بالا ارائه می‌دهد. از دیگر مزایای این روش عدم وجود و یا وجود بسیار کوتاه‌مدت زمان بهبودی پس از درمان است. این روش روشی امن و مؤثر برای تمامی انواع پوست‌ها می‌باشد.

بلفاروپلاستی

pof8

بلفاروپلاستی روشی جراحی است که چربی‌های اضافه و گاهی پوست را برمی‌دارد تا نمای پف‌های زیر چشم را کمتر کند. در این روش یک شکاف در طول پوست و یا داخل پلک چشم ایجاد می‌شود. سپس جهت از بین بردن پف زیر چشم، چربی‌های آن قسمت برداشته می‌شود. بلفاروپلاستی پلک پایینی چشم معمولاً 60 دقیقه به طول می‌انجامد و تحت بی‌هوشی کامل انجام می‌شود. خطرات این روش درمانی شامل جای زخم، آسیب به بینایی، چشمان فرورفته و تغییر فرم پلک پایینی است. برای پلک پایینی پزشک یکی از روش‌های درون‌پوستی یا درون پلک را بسته به نیاز بیمار انتخاب می‌کند. روش درون‌پوستی غالباً شامل برداشتن قسمتی از پوست می‌شود. تقریباً در تمامی عمل‌های جراحی پلک پایینی قسمتی از چربی جهت بهبود فرم پلک پایینی و برداشتن پف چشم برداشته می‌شود. در برخی موارد به جای برداشتن چربی‌ها، آن‌ها را جابجا می‌کنند. اگر پوست پلک زیرین برداشته نشود ممکن است پزشک از روش درمان به وسیله لیزر فرکشنال جهت سفت کردن پوست استفاده کند. در این روش درمانی بهبودی معمولاً حدود یک هفته طول می‌کشد اما گاهی ممکن است تورم و کبودی ملایمی تا مدت‌ها بعد در بیمار وجود داشته باشد. غالباً پزشکان در این روش از بخیه‌های قابل‌جذب استفاده می‌کنند. در غیر این صورت بخیه‌ها پس از 5 روز کشیده می‌شوند. ناراحتی و درد در این روش کم است و به‌راحتی قابل کنترل است. درحالی‌که رفع جای زخم نهایی قدری طول می‌کشد، جای زخم‌ها معمولاً در عرض دو یا سه هفته بهبود می‌یابند.


به این پست امتیاز دهید.
پف زیر چشم ؛ علت و درمان
5 از 1 رای