تزریق ژل گونه

ar4-798

شاید برجستگی و فرم صورت برخی هنرپیشه های سینما ، شما را برای تزریق ژل و برجسته سازی بخش های متفاوت چهره تان وسوسه کند.شاید هم شنیده باشید که پروتزهایی این روزها در بازار هستند که می توان با کار گذاشتن آنها در صورت، باعث برجسته کردن گونه یا چانه شده و به آن فرم دلخواه دست یافت. نتایج مطالعات دانشمندان نشان می دهد ، چانه برجسته و گونه های برجسته یکی از معیارهای زیبایی صورت هستند . به صورت طبیعی قوس گونه ای که بخشی از استخوان گونه است ، موجب برجستگی گونه ها می شود . در حقیقت کسانی که گونه های برجسته دارند ، به صورت ارثی ، اسکلت صورتشان به این شکل فرم گرفته است . در بعضی افراد استخوان های گونه به میزان کافی رشد نکرده و بنابراین گونه های پهن و بی حالتی دارند. برجسته سازی گونه،این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است و روش های متفاوتی مانند تزریق ژل و چربی ، گذاشتن پروتز در گونه برای زیباتر کردن صورت وجود دارند .

سوالات متداول

- چه زمانی ژل گلوله گلوله می شود؟

تكنيك تزريق بسيار مهم است. گاهی ممكن است به دليل تكنيك نادرست تزريق ژل گلوله گلوله شود.درصورتی كه اگر تزريق درست انجام شود احتمال آن بسيار كم می ‌شود.همچنين اگر اين تزريق به درستی انجام نشود مثلا محل سوراخ تزريق را خيلی پاره كنند، احتمال دارد كه مثلا روی لب جای سوزن‌ها باقی بماند ولی اگر تزريق درست انجام شود جای سوزن‌ها 4 تا 5 روز باقي می ‌ماند و بعد از بين می رود.ژل را بايد حتما متخصص پوست تزريق كند و قبل از عمل حتما با متخصص مشورت كنيد. تا در شما انتظار واقعی ايجاد شود، گاهی بعضی افراد به‌ دليل انتظار بيش از حد از نتيجه عمل، اصلا راضی نمی ‌شوند، افراد بايد بدانند كه قرار نيست بعد از تزريق ژل چهره‌شان آنها به كلی تغيير كند.

 آیا  ژل‌ها برای بدن ضرر دارند؟

اگر ژل استاندارد استفاده كنيد م ‌توان گفت برای بدن ضرری ندارد ولی به هرصورت بايد بدانيد ژل يك ماده خارجی است كه حتی اگر استاندارد باشد وقتی وارد زير پوست می ‌شود ممكن است بدن نسبت به آن ماده خارجی واكنش نشان دهد و چند ماه يا چند سال بعد، دچار التهاب يا قرمزی يا به ‌اصطلاح گرانولوم (يعنی واكنش بدن) شود. بنابراين احتمال اين‌كه يك ژل استاندارد بدن را دچار مشكل كند، وجود دارد اما اين خيلی به ندرت پيش می آيد عوارضی مثل تورم، التهاب و واكنش جسم خارجی به ‌صورت سفتی آن نقطه و عفونت.البته ژل‌های هيالورونيك چون ظرف 21 ماه جذب می ‌شوند بنابراين احتمال فوق‌ العاده كمی وجود دارد كه مشكلی ايجاد شود و اگر مشكلی ايجاد شود مربوط به همان 21 ماه است و بعد از آن، جذب می شود.اگر از ژل‌های استاندارد استفاده شود تنها ممكن است بعد از تزريق ژل دچار كبودی و كمی  تورم شود كه معمولا در عرض چند روز برطرف می ‌شود.

-  درچه مناطقی می ‌توان از ژل استفاده كرد؟

مدت دوام ژل‌ های موقت بين 9 تا 21ماه است حتی گاهی تا 51 ماه می ماند و می ‌توان با تزريق آن برای افزايش حجم لب، گونه و خط خنده. برای خط اخم كه با بوتاكس برطرف نمی شود هم استفاده كرد با تزريق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمی گردد و چين‌هايی مانند خطوط لبخند يا پرانتزها و چين‌هايی كه از كناره‌های تحتانی بينی در دوطرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پيدا میكنند، از بين می ‌رود. ضمنا با برخی انواع آن می ‌توان گود افتادگی ‌های زيرچشم يا فرورفتگی های برخی قسمت‌های پوست را كاهش داد.

- ورم  حاصل از تزریق چه زمانی کم و طبیعی میشود؟

بلا فاصله پس از تزریق چربی ناحیه تورم زیادی دارد در این زمان عمده بیماران از دیدن خود ناراحت و شوک زده می شوند اما پس از یک الی دو ساعت با جذب سرمها و بی حسی ها مقداری از تورم کاسته می شود در صبح ها ممکن است در هفته اول تورم زیاد تر شود که نگران کننده نیست و حتی در برخی موارد ممکن است در روز دوم یا سوم بطور ناگهانی ورم بیشتر شود که هر چند در اغلب موارد اشکالی ندارد ولی باید با پزشک خود مشورت کنید نهایتا ده روز تا دو هفته بعد ورم برطرف میشود.

 - آیا محدودیت تغذیه در روزهای قبل و بعد از تزریق وجود دارد؟

محدودیت خاصی و جود ندارد اما خوردن آناناس تازه می تواند در کاهش التهاب و ورم موثر باشد.

موارد منع صرف

 - خانمهای باردار.

 - خانمهايی كه دوران شير دهي را سپری مي كنند.

 - بعضی از اختلا لات انعقادی.

- وجود عفونت در محل تزريق.

- فردی كه مستعد تب خالهای راجعه می باشد.

- افرادی كه داروهای خاص مصرف می كنند.

مراقبت های قبل از تزریق

 • چنانچه شما زیر 18 سال می باشید برای  تزریق ژل  نیاز به اجازه والدینتان خواهید داشت.
 • اگر دچار حساسیت های پوستی هستید حتما آن را به اطلاع پزشکتان برسانید.
 • برای بانوانی که در دوران بارداری قرار دارند تزریق فیلرهای پوستی توصیه نمی شود.
 • در صورتی که پوست شما دچار عفونت، زخم و یا حساسیت شده است حتما قبل از تزریق به مشاوره پزشکی نیاز خواهید داشت.حتما به پزشکی با تجربه مراجعه بفرمایید.

عوارض

 • با توجه به اینکه ژلهای جدید از کیفیت بالایی برخوردارند و توانسته اند از مراکز نظارتی مربوطه مثل  اداره نظارت بر توزیع غذا و داروی امریکا مجوز مصرف دریافت کنند معمولاً تزریق این ژلها با عارضۀ مهمی همراه نیست و اگر هم عارضه ای داشته باشد خفیف و کوتاه مدت است از این جمله می توان از قرمزی، تورم و درد مختصر ناحیه تزریق نام برد.
 • فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید با بدن سازگار هستند یعنی اینکه باعث حساسیت نمی شوند با این وجود بهتر است کسانیکه سابقه آلرژی های شدید به هر گونه داروی تزریقی دارند از تزریق ژل خودداری نمایند.
 • کسانیکه داروهای تضعیف کنندۀ سیستم انعقاد خون مثل آسپرین یا بروفن یا ادویل استفاده می کنند ممکن است  دچار کبودی ناحیه تزریق شوند.
 • اگر بعد از تزریق ژل گونه اقدام به لیزر صورت، پیلینگ یا هر اقدام دیگری که منوط به پاسخ درم است نمائید احتمال واکنش التهابی وجود دارد.
 • در بیمارانیکه دچارضعف سیستم ایمنی هستند و یا به هر دلیل از داروهای تضعیف کنندۀ سیستم ایمنی استفاده می کنند تزریق  باید با احتیاط انجام شود زیرا در این افراد احتمال عفونت بیشتر از افراد معمول است.
 • بی ضرر بودنآن در حاملگی، خانم های شیرده و افراد زیر 18 سال به اثبات نرسیده است.
 • بی ضرر بودن آن در بیمارانیکه سابقۀ اسکار برجسته (گوشت اضافه آوردن) دارند مورد مطالعه و بررسی قرار نگرفته است.
 • علاوه بر ژل روشهای دیگری نیز برای برطرف کردن چین و چروک های صورت وجود دارد. در این مورد می توان از کرم های صورت، پلینگ شیمیایی و لیزر صورت نام برد.

مراقبت های بعد از تزریق

تا 24 ساعت بعد از تزریق ژل گونه لازم است بیمار از فعالیت های فیزیکی شدید اجتناب نموده و در معرض حرارت یا نور شدید خورشید قرار نگیرد.بعد از تزریق در مواردی ممکن است مختصری درد، قرمزی و تورم ظاهر شود که جای نگرانی ندارد و برطرف خواهد شد. کمپرس سرد به کاهش تورم ناحیه تزریق شده کمک خواهد کرد.

هزینه و قیمت

هزینه تزریق ژل با استفاده از ژل های پوستی بستگی به نوع و نام تجاری ژل استفاده شده و مقدار یا تعداد تزریق های مورد نیاز برای دستیابی به نتایج دلخواه بیمار دارد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است