کوچک کردن سینه زنان با لیپوساکشن و عمل جراحی زیبایی

14

با انجام کوچک کردن سینه با لیپوساکشن یا ماموپلاستي که در واقع روش کوچک کردن سینه به اصلاحی زيبايي به‌منظور کاهش سايز، حجم، فرم و وزن سینه‌ها است. كوچك كردن سينه براي تخلیه چربی و برداشتن پوست اضافی، سینه‌ها را کوچک‌تر و خوش‌فرم ترکرده و موجب رفع افتادگي آنها می‌شود. در طول عمل جراحی كوچك كردن از طریق لیپو ساکشن با سينه، سینه‌هاي شما تغيير فرم پیداکرده و نوک سینه‌ها جابجا می‌شوند تا طبیعی‌ترین ظاهر را پيدا كنند. در جراحی زیبایی سینه علائم فیزیکی مانند ناراحتی سینه، درد گردن، درد پشت و درد شانه، خارش‌های پوستی زیرخط سینه، فشار دردناک بندهاي سوتین و مشکلات و ناراحتی حین ورزش را کاهش دهد.

اگر شما قصد كوچك كردن سينه را دارید، قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، بهتر است مشاوره‌ای با یکی از جراحان ما در این زمینه داشته باشيد. شما می‌توانید با اعتماد به‌ نفس كافي در مورد کل فرآیند جراحی صحبت كنيد. در جلسه مشاوره، ما تمام جوانب و جزئيات جراحی را به‌منظور حصول اطمینان از دستیابی به بهترین نتایج موردبحث قرار می‌دهیم.

دلایل انجام جراحی کوچک کردن سینه


داشتن سینه‌های بزرگ و نامتناسب با بقيه اعضاي بدن می‌تواند تأثیرات جسمی و روحی در پي داشته باشد. بسیاری از زناني که جراحي كوچك كردن سينه را انتخاب می‌کنند، به خاطر داشتن سینه‌های بزرگ و افتادگی سینه یک یا چند مورد از موارد زیر را تجربه می‌کنند:‌

 • کمردرد
 • گردن درد
 • جوش‌های دردناک، عرق کردن و حتی عفونت‌های زیر سینه
 • وضعیت ظاهري نامناسب
 • مشکل در ورزش و یا شرکت در فعالیت‌های ورزشي
 • جلب توجه ناخواسته یا آزار و اذیت
 • خودآگاهی (به‌عنوان‌مثال، لباس‌ها فرم خوبي در بدن ندارند)
 • افسردگی

برخی از زنان جراحی كوچك كردن سينه را با هدف جفت کردن سینه های خود زمانی که یکی از سینه ها بزرگتر از دیگری است، انتخاب می کنند.

كوچك كردن سينه


قبل از عمل كوچك كردن سينه

معاینه پیش از عمل در کلینیک به منظور اطمينان از آمادگی جسمانی شما برای انجام عمل جراحی و نیز بررسی پذیرش بی حسی توسط بدن شما.

 • ممکن است نیاز به گرفتن یک آزمایش خون از شما داشته باشد.
 • یک عکس برای پرونده شما گرفته می‌شود .

روش‌های جراحی كوچك كردن سينه

لیپوساکشن برای كوچك كردن سينه

کاندیدای مناسب برای جراحی كوچك كردن سينه با لیپوساکشن ‌

بیماران ایده آل برای  عمل لیپوساکشن سینه، زنان سالم 40 سال به بالا هستند، که انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتیجه عمل دارند. میزان چربی در سینه زنان مسن‌تر نسبت به بافت‌های غددی بیشتر است و این انجام لیپوساکشن یا لیپوماتیک را آسان‌تر می‌سازد. بافت‌های غددي الیافي بوده و نفوذ کانول لیپوساکشن به آن‌ها مشكل است.  نتیجه عمل نیز در سینه‌هاي چرب بهتر خواهد بود، زيرا حجم بيشتري از چربی را می‌توان تخلیه نمود. تعيين ميزان تخليه چربي توسط پزشك پيش از عمل از اهميت برخوردار است، زيرا در غیر این صورت ممكن است چربي بیش‌ازحد نیاز برداشته شود.

در موارد خاص، كوچك كردن سينه می‌تواند تنها از طريق لیپوساکشن انجام شود. كوچك كردن سينه با لیپوساکشن می‌تواند افتادگي سينه را اصلاح کند، اما عملکرد اصلی این روش برای کاهش حجم سینه است. ليپوساكشن براي بیمارانی که به بالا کشیدن سینه‌ها نیاز دارند گزينه مناسبي نيست و اين افراد باید عمل جراحی بالا کشیدن سینه را انجام دهند.

روش جراحي كوچك كردن سينه

چه کسانی نامزد خوبی  براي جراحي كوچك كردن سینه نیستند؟

ماموپلاستی جراحی کوچک کردن سینه ، برای زنان مسن‌تر چندان مناسب نیست. در مقایسه با لیپوساکشن، در عمل جراحی تهاجمی‌تر، خطر بهبود دیرهنگام زخم و عفونت پس از عمل جراحی افزایش می‌یابد.

مرحله 1 - بیهوشی

به منظورحفظ آرامش شما در حین عمل جراحی کوچک کردن سینه، داروهایی تجویز می‌شوند. گزینه‌های دارویی شامل آرام‌بخش داخل وریدی و بی‌هوشی عمومی هستند. پزشک گزینه مناسب را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

مرحله 2 – برش جراحی
کوچک کردن هاله سینه

در کوچک کردن هاله سینه  تنها زخم ایجادشده زخم دورانی دورتادور هاله سینه است. ممکن است که یک عمل نسبتاً متوسط کوچک کردن سینه  تنها با ایجاد یک زخم دور تا دور نوک سینه انجام شود. این روش زمانی مناسب است که تنها نیاز به تخلیه مقدار کمی از بافت باشد. خطوط برش‌های ایجادشده مرئی و دائمی هستند، اگرچه معمولاً در زیر لباس شنا یا سوتین پنهان می‌شوند.

الگوی برش عمودی یا  به شکل"اب نبات چوبی"

نوع رایج دیگر کوچک کردن سینه، کوچک کردن با الگوی عمودی است. با این روش، بیماران تنها یک زخم در ناحیه اطراف نوک سینه داشته که به‌صورت عمودی به سمت پایین امتداد می‌یابد، اما هیچ زخمی در زیر سینه ایجاد نخواهد شد. کاهش تعداد زخم‌ها یک مزیت منحصربه‌فرد است. بااین‌حال،  الگوی عمودی به‌ویژه در مورد سینه‌های بزرگ چندان کارآمد و قابل‌اعتماد نمی‌باشد.

الگوی سوراخ کلید یا راکتی شکل

الگوی سوراخ کلید یا راکتی شکل با یک برش دورتادور هاله سینه و امتداد عمودی تا شیار سینه.

الگوی برش   Tمعکوس یا لنگر شکل

رایج‌ترین و سنتی‌ترین عمل کوچک کردن سینه با استفاده از برش لنگری، که به الگوی T معکوس نیز معروف است، انجام می‌شود. در این روش یک زخم لنگری شکل ایجاد می‌شود که از دورتادور نوک سینه شروع‌شده، به‌صورت عمودی به سمت پایین امتداد می‌یابد و سپس به‌صورت افقی در اطراف شیار سینه خاتمه می‌یابد.

مرحله 3 - برداشتن بافت‌ها و تغییر موقعیت آنها

پس از ایجاد برش، نوک سینه (که به منبع خونرسانی و عصب اصلی خود متصل باقی می‌ماند) تغییر محل می‌دهد. در صورت لزوم، اندازه هاله با برداشتن پوست از حاشیه آن کاسته می‌شود.

سپس بافت اصلی سینه که کوچک‌شده، بالابرده و فرم داده می‌شود. گاهی اوقات، برای سینه‌های بسیار بزرگ و آویزان، نیاز به برداشتن نوک و هاله سینه و انتقال آن‌ها به موقعیت بالاتر در سینه است. (گراف نوک سینه).

مرحله 4 - بستن برش‌ها

به منظور شکل دادن به سینه‌های کوچک جدید، برش‌ها به یکدیگر رسانده می‌شوند. بخیه‌ها به‌طور عمقی در داخل بافت سینه به منظور محافظت و فرم دادن به سینه های جدید زده می شوند و سپس پوست با بخیه، چسب‌ پوستی یا نوار چسب جراحی باندپیچی می‌شود. خطوط برش دائمی بوده، اما در اکثر موارد محو خواهند شد و در طول زمان به‌طور قابل‌توجهی بهبود می‌یابند.

جراحی کوچک کردن سینه و مراقبت بعد از عمل

بیماران معمولاً نیاز دارند که یک یا دو شب را در بیمارستان سپری کنند. پانسمان بر روی سینه‌های شما قرار داده می شود و ممکن است (لوله‌های پلاستیکی) تخلیه نیز در زیر پوست گذاشته شوند. لوله‌های تخلیه معمولاً قبل از ترک بیمارستان برداشته می‌شوند.
پس از عمل برای شما مسکن تجویز می‌شود و دستورالعمل‌هایی در مورد پانسمان سینه‌ها و بخیه‌ها به شما داده می‌شود.
اکثر بیماران از همان روز نخست تحرک خود را آغاز کرده و در عرض شش هفته به فعالیت‌های عادی خود بازمی‌گردند. بااین‌حال روند بهبود افراد با یکدیگر متفاوت است. در مورد بازگشت به کار حتماً با جراح خود مشورت نمایید.

پس از عمل

 • شما به مدت شش هفته نیاز به پوشیدن سوتین محافظ دارید، تا زمانی که تورم و کبودی فروکش کند.
 • باید برای حداقل چهار هفته بعد از جراحی از زور زدن، خم شدن و بلند کردن اجسام اجتناب کنید.
 • برش‌های عمل باید در طول زمان محو شوند. خوشبختانه، برش‌ها در مکان‌هایی هستند که به‌راحتی توسط لباس پنهان می‌شوند، حتی برش‌های پایین خط گردن.

نتیجه جراحی کوچک کردن سینه

نتایج کوچک کردن سینه به‌تدریج در طول زمان بارزتر می‌شود. با ادامه روند بهبودی سینه‌های شما باید نرم‌تر و طبیعی‌تر شوند.
نتایج جراحی زیبایی و مزایای آن می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد. به همین ترتیب، جراحی نمی‌تواند تضمینی برای حصول نتایج خاص باشد. این‌ تضمین زمانی حاصل می‌شودکه شما قادر به مشاهده نتایج کامل ماموپلاستی کوچک کردن سینه‌های خود باشید. زخم‌های شما ممکن است هنوز کاملاً قرمز باشند، اما به‌طور قابل‌توجهی در ماه‌های آینده محو خواهند شد.
بعد از حدود 3-2 ماه، نتایج نهایی کم‌وبیش مشخص می‌شوند و شما می‌توانید با اعتمادبه‌نفس کامل برای خرید یک سوتین جدید اقدام کنید. بااین‌حال، شما ممکن است شاهد تغییرات جزئی در 6 تا 12 ماه اول باشید.

سؤالات رایج


آیا نتایج جراحی کوچک کردن سینه دائمی هستند ؟‌

پس از جراحی کوچک کردن سینه، تا زمانی که وزن خود را ثابت نگه‌داشته و بچه‌دار نشوید، می‌توانید برای همیشه، از داشتن سینه‌های کوچک‌تر و سبک‌تر لذت ببرید. بااین‌حال، هیچ‌چیز نمی‌تواند روند طبیعی پیری را متوقف کند. درنهایت سینه‌های شما به‌تدریج مجدداً دچار افتادگی می‌شوند، اما نه به‌شدت قبل از جراحی کوچک کردن سینه.

آیا جراحی با خطراتی همراه است؟‌

خوشبختانه، عوارض قابل‌توجه این روش بسیار نادر هستند. هرساله، بسیاری از زنان در معرض عمل جراحی پراسترس کوچک کردن سینه قرار می‌گیرند، مشکل عمده‌ای را تجربه نکرده و از نتایج راضی هستند.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است