کرایولیپولیز برای لاغری: روش، مزایا

Learn-About-Weight-loss-Spas-in-Georgia

همیشه افراد به دنبال راهی بدون درد و مؤثر برای چربی سوزی هستند. همواره ترمیم ها و ‹درمان های› مختلفی برای چربی سوزی وجود داشته که برخی مؤثرتر از برخی دیگرند

روش کرایولیپولیز روشی غیر جراحی برای کاهش چربی موضعی است. با افزایش خطر ناشی از عوارض روشهای تهاجمی تر نظیر لیپوساکشن، اینک ما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد میکنیم، کرایو لیپولیز که روشی نوید بخش برای اصلاح شکل بدن بدون نیاز به جراحی است، پیشنهاد ما به شماست. این روش ایمن بوده، انجام آن به زمان کمی نیاز داشته و عوارض جانبی محدودی دارد، همچنین زمانیکه برای کاهش سلولهای چربی موضعی به کار میرود، نتایج قابل توجهی را در چربی سوزی به همراه خواهد داشت. مشخص نیست که آیا کاملا افزایش اثر کرایو لیپولیز به دلیل ماساز دستی ایست که پس از درمان انجام میشود و یا به دلیل ترمیم های متعددی است که در همان ناحیه آناتومیکی انجام میشود.

آیا انجماد چربی که در روش کرایولیپولیز مورد استفاده قرار میگیرد، نتایجی مشابه با لیپوساکشن دارد؟

اگر بخواهیم کوتاه پاسخ دهیم، بله نتایج مشابه است، اما اگر بخواهیم به نتایج مشابهی برسیم باید برنامه درمانی دقیق، پزشکان ماهر و چرخه های درمانی چندگانه ای داشته باشیم. لاغری با کرایولیپولیز (انجماد چربی)، که کول اسکالپینگ نیز نامیده میشود، درمانیست که پس از اینکه محققین به طور کامل متوجه شدند که بعد از سرمازدگی چه تغییراتی در بدن انسان رخ میدهد: سلول های چربی پیش از یخ زدگی پوست منجمد میشوند، به وجود آمد.

کرایو لیپولیز همانند سرمازدگی عمل میکند.، بدین شکل که لایه خارجی پوست آسیبی نمی بیند. بخشی از پوست شما به مدت تقریباَ یک ساعت، وارد دستگاه انجماد میشود.، سپس تعدادی از سلول های چربی از بین میروند.

کرایولیپولیز بیش از همه مناسب افرادی است که چربی آنها میتواند توسط تیغه های کرایولیپولیز گرفته شده و به داخل کشیده شود.

پدیدار شدن نتایج حاصل از این درمان، دو تا چهار ماه زمان خواهد برد، برخی از افراد به مدت چند روز پس از انجام درمان دچار قرمزی پوست، درد خفیف و کبودی میشوند. میتوان انتظار داشت که ۲۰ درصد چربی ها کاهش یابند اما برای این کار به تکرار این درمان نیاز است.

کرایولیپولیز چگونه انجام میشود؟


در طی جلسه درمان، قالبی فنجان شکل بر روی شکم، چربی های دور کمر و یا دیگر نواحی گوشتی قابل دسترس قرار میگیرد و با مکش سنگین چربی های برآمده شده را به داخل تیغه های کرایولیپولیز میکشد. برخی از سلول های چربی در ناحیه خنک شده، می شکنند و در نهایت توسط کبد دفع میشوند. همانند دستگاه های اولتراسوند، در این دستگاه نیز خطر کمی در خصوص آسیب دیدگی پوست وجود داردو تغییری در میزان چربی خون ایجاد نخواهد شد. تعداد درمان های مورد نیاز بنابر میزان چربی اضافی و مهارت پزشک، متغیر است. زمانیکه چربی درون دستگاه کراپولیپولیز قرار میگیرد، تا درجه ای سرد میشود که به راحتی شکسته میشود. هر جلسه کمتر از یک ساعت زمان خواهد برد و به بیهوشی نیازی نیست. زمانیکه یک قسمت ترمیم شد، میتوان ترمیم قسمت دیگری را آغاز کرد.

شرح مراحل کرایولیپولیز با تصویر


برخی از چربی ها در برابر رژیم غذایی و ورزش همچنان مقاومت نشان میدهند.

2

 

کرایولیپولیز سلول های چربی را مورد هدف قرار میدهد و آنها را تا حدی منجمد میکند که باعث مرگ آنها میشود.

22

آسیبی به بافت های عصبی یا بافت های دیگر وارد نمیشود زیرا لیپیدهای موجود در چربی، بیش از لیپید های موجود در آب در سلول های دیگر، در دماهای بالاتر به شکل بلور در می آیند.

3

 پس از انجام درمان، سلول های چربی وارد مرحله مرگ آپوپتوتیک میشوند و در هفته ها و ماه های آتی به تدریج توسط سیستم ایمنی بدن، دفع میشوند.

4

 ضخامت لایه چربی به طرز قابل توجهی کاهش می یابد.

5

 کاهش لایه چربی در ناحیه مورد نظر باعث بهبود شکل ظاهری آن قسمت از بدن میشود.

7

مزایا


این روش نیازی به جراحی، بیهوشی، آمپول و برش ندارد و تنها سلول های چربی را هدف قرار می دهد، بدون اینکه به پوست و بافت های دیگر آسیبی وارد کند.

نتایج حاصل از کرایولیپولیز، بسیار مشابه هستند و دقیقا همان نتایجی را به همراه دارد که فرآیند های چربی سوزی طبیعی به همراه خواهد داشت.

نیازی به مصرف داروهای مسکن نیست، و اکثر افرادی که تحت این درمان قرار میگیرند به دوره بهبودی نیازی تدارند و میتوانند همان روز به کار خود و حتی ورزش خود برگردند.

کرایولیپولیز روشی مفید و بدون درد است. اکثر افرادی که تحت این درمان قرار میگیرند نیازی به خوابیدن ندارند و میتوانند در حین انجام درمان به مطالعه یا کار با لپ تاپ بپرداند و یا اینکه با آرامش دراز بکشند.  

عوارض و خطرات


همانطور که ثابت شده است، نتایج درمان به روش کرایولیپولیز تا مدت های طولانی دوام خواهد داشت و آزمایش های صورت گرفته نشان داده که افزایشی در لیپید خون یا کلسترول خون ایجاد نخواهد شد. روش های درمانی دیگر که ‹چربی ها را ذوب میکنند› برخی از پزشکان را نگران کرده، زیرا در این صورت خون نمیتواند مقدار زیادی از چربی که به سرعت در سیسنم لنفاوی تولید میشود ر ا پردازش کند. اما این روش این نگرانی را ایجاد نمیکند زیرا هفته ها طول میگشد که چربی خارج شود، بنابراین خون زمان کافی برای کنترل آن را خواهد داشت.

  • ممکن است به مدت چند روز پوست دچار قرمزی و کبودی شود، اما بزودی بهبود خواهد یافت. در واقع این درمان روشی ایمن است.
  • اگرچه این موضوع حقیقت دارد که سلول های چربی پس از از بین رفتن ، دوباره به قسمت های درمان شده باز نمیگردند ، اما این بدان معنا نیست که منجر به اضافه وزن نخواهند شد. وزن شما برای ثابت ماندن به ورزش و رژیم غذایی نیاز دارد.
  • ممکن است این روش هزینه بالایی داشته باشد.

پس از انجام این درمان چه اتفاقی خواهد افتاد؟


چند روز پس از انجام این درمان، اندازه سلول های چربی منجمد شده کاهش خواهد یافت. این سلول های چربی آسیب دیده به تدریج طی مدت چند ماه هضم میشوند و سپس توسط خون یا به طور طبیعی دفع میشوند. این یک حقیقت شناخته شده است که قرار گرفتن در دمای انجماد، باعث رفع طبیعی سلول های چربی خواهد شد بدین شکل که ضخامت لایه های چربی به تدریج کاهش خواهد یافت.

رفع سلول های چربی در نتیجه انجام کرایولیپولیز تقریبا به همان اندازه ای زمان میبرد که رفع چربی ها در روش های تهاجمی نظیر لیپوساکشن زمان خواهد برد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است