کاشت (پیوند) موی طبیعی سر: انواع و مزایا

این روزها بسیاری از خانم‌ها و آقایان از طاسی رنج می‌برند و برای پنهان کردن آن گزینه‌های موجود در بازار را جستجو می‌کنند. اگر چه برای این کار راه‌حل‌های موقت بسیاری وجود دارد، با این حال راه‌حل‌های دائمی هم وجود دارد که دائمی‌ترین آن‌ها کاشت موی سر (پیوند)  است.

کلینیک ما از جدیدترین روش‌های درمانی جراحی و دارویی برای ریزش مو به صورت تخصصی استفاده می‌کند. این کلینیک شناخته شده فرایند بازیابی مو را به شکلی مؤثر و صادقانه انجام داده و در مورد آنچه بیماران می‌بایست از هر یک از روش‌های درمان ریزش مو انتظار داشته باشند به آن‌ها مشاوره داده و سپس بهترین و متناسب‌ترین روش را برای ریزش موی بیماران توصیه می‌کند.

کاشت موی طبیعی چیست؟


خانم‌ها و آقایانی که از طاسی، ریزش موی شدید یا کم‌پشتی مو رنج می‌برند می‌توانند از کاشت موی طبیعی (پیوند)  استفاده کنند. در این عمل جراحی زیبایی، موی موجود در ناحیه اهدا کننده بدن برداشته شده و به ناحیه طاس پیوند زده می‌شود. پیوند مو تنها روش دائمی است که می‌توان از طریق آن خط موی طبیعی را بازیابی کرد.

انواع پیوند موی طبیعی


در این روش موها از بدن خود بیمار (پشت سر، ریش یا موی بدن) برداشته شده و به ناحیه طاس پیوند زده می‌شوند. انواع مختلف عمل‌های پیوند مو عبارتند از:

اف‌یوتی (FUT): در این روش که به آن پیوند واحد فولیکولی هم گفته می‌شود موها در قالب واحدهای حاوی 1 تا 14 تار مو پیوند زده می‌شوند. این روش هنگامی مناسب است که نیاز است هزاران تار مو به یک بخش واحد از پوست سر پیوند زده شوند. روش اف‌یوتی برای کسانی که از طاسی رنج می‌برند گزینه‌ای عالی است زیرا به وسیله آن می‌توان موی بیشتری را به یک بخش به خصوص از سر پیوند زد.

اف‌یو‌ای: در این روش که به آن استخراج واحد فولیکولی گفته می‌شود موها در قالب گروه‌های کوچکی پیوند زده می‌شوند. موها از ناحیه اهدا کننده استخراج شده و سپس یکی یکی به ناحیه طاس پیوند زده می‌شوند. این روش برای مواردی مناسب است که نیاز به پیوند زدن موهای کمتری دارند.

اس‌یوتی: کاشت مو SUT تکنیکی غیرجراحی برای جبران ریزش مو است و در آن نیازی به بیهوشی،تیغ جراحی، برش نیست و جای زخم و بخیه هم در آن باقی نمی‌ماند و همچنین هیچ گونه عوارضی ندارد. این روش نیز در برخی از کلینیک‌ها انجام می‌گردد.

پیوند موی بلند: پیوند موی سر بلند روشی جدید و پیشرفته برای بازیابی موهای از دست رفته است. در این روش موی بلند مستقیماً پیوند زده می‌شود، که این کار به شخص امکان می‌دهد تا درست پس از انجام عمل ظاهر خود را با موی بلند ببیند. مزیت اصلی این روش این است که از هیچ‌گونه بخیه‌ای استفاده نشده و هیچ جای زخمی باقی نمی‌ماند و شخص می‌تواند نتیجه پیوند مو را درست بعد از عمل ببیند. البته این موها ظرف 3 ماه می‌ریزند و سپس دوباره رشد می‌کنند.

پیوند موی بدن: در پیوند مو، بهترین حالت این است که مو از پشت سر برداشته شود. اما بعضی اشخاص در ناحیه اهدا کننده به اندازه کافی مو ندارند که در چنین مواردی می‌توان برای پیوند از موی بدن استفاده کرد. در این موارد می‌توان مو را از پاها، بازوها، کمر، سینه یا زیر بغل‌ها برداشت.

وظیفه اصلی ما دراین کلینیک ، انجام عمل جراحی پیوند مو در سطحی پیشرفته برای بیمارانمان است.تیم تخصصی و ماهر کلینیک ما با توانایی‌های بالایی که دارند می‌توانند با استفاده از بهترین خدمات تخصصی ممکن، رضایت 100 درصدی بیماران از کارمان را تضمین کنند.

اقدامات قبل از کاشت مو


 قبل از انجام کاشت مو یک آزمایش خون انجام می دهد تا سلامت عمومی شما بررسی شود. همچنین توصیه هایی قبل از کاشت مو به شما میشود به اینصورت که برای دو هفته قبل از کاشت مو لازم است آسپرین مصرف نکنید چرا که ترکیبات آسپرین موجب رقیق شدن خون و بیشتر شدن خونریزی می شود.  موها نباید بیش از حد کوتاه باشند و حداقل دو سانتی متر بلند شده باشند. روز قبل از کاشت مو موهای خود را با شامپوی معمولی بشویید و در روز کاشت مو با معده خالی به کلینیک نیایید و مانند روزهای عادی غذا بخورید.

معمولاً در طول عمل پیوند مو چه اتفاقی می‌افتد؟


عمل کاشت مو طبیعی در مرکز کاشت مو می‌تواند چندین ساعت طول بکشد و ممکن است شما به چند جلسه درمان نیاز داشته باشید. همچنین به اکثر افراد هم در ناحیه اهدا کننده و هم در ناحیه دریافت کننده بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود. مقدار ناراحتی بیمار در طول عمل خفیف است، البته هر بیمار بسته به تحمل جسمانی‌اش، میزانِ درد متفاوتی را تجربه خواهد کرد.

بهبودی از عمل پیوند مو چقدر طول می‌کشد؟


ممکن است تا یک هفته بعد از عمل ناحیه اهدا کننده دردناک بوده و کمی بی‌حسی احساس شود. همچنین در طول این زمان ممکن است قرمزی و تورم ملایمی را تجربه کنید. معمولاً، باید دو روز بعد از عمل شامپو زدن به منطقه دریافت کننده را شروع کرد (این کار به این دلیل اهمیت دارد که از ایجاد دلمه  جلوگیری می‌کند). اگر دلمه‌ها ایجاد شوند و اجازه داده شود که به ساقه موها متصل شوند، ممکن است فولیکول‌های موهای تازه پیوند زده شده از دست بروند. حدوداً ده روز بعد از عمل، می‌توانید بخیه‌هایتان را بکشید.

بعد از عمل چه خواهد شد؟


در طول چند روز اول بعد از عمل، تقریباً تمامی موهای پیوند خورده به دلیل ریزش ناشی از شوک  خواهند ریخت. معمولاً ظرف دو تا سه ماه موهای جدید در ناحیه تحت درمان شروع به رشد می‌کنند و در طول شش تا نه ماه آینده همچنان پرپشت‌تر می‌شوند.

پیوند مو چقدر دوام دارد؟


موهای پیوندی تا آخر عمر دوام داشته و رشد می‌کنند. دلیل این موضوع این است که واحد‌های فولیکولی از موهای دائمی پشت سر و کناره‌های جمجمه برداشته می‌شوند. وقتی که این واحدهای فولیکولی «محافظت شده» پیوند زده می‌شوند، آن‌ها مصونیت اولیه‌شان را حفظ کرده و به همین دلیل مثل همان موهای ناحیه اهدا کننده رشد می‌کنند.

مزایای کاشت موی طبیعی کدامند؟


پیوند موی طبیعی چند مزیت دارد که بعضی از آن‌ها به شرح زیرند:

این روش تنها راه‌حل دائمی برای بازیابی موهای ریخته یا افزایش تراکم موها است. پیوند موی طبیعی یکی از مؤثرترین راه‌ها برای به دست آوردن موهایی با ظاهری طبیعی است، به‌طوری‌که به سختی می‌توان موهای کاشته شده را از موهای طبیعی تشخیص داد.

پیوند موی طبیعی هم برای مردان و هم برای زنانی که از ریزش مو رنج می‌برند گزینه‌ای عالی است، زیرا این روش یک راه‌حل دائمی برای بازیابی مو است. پس از انجام این عمل، شخص می‌تواند بدون نیاز به هر گونه مراقبت خاصی از موهای دائمی‌اش لذت ببرد. نگهداری از این موها هیچ دردسری نخواهد داشت.پس از پیوند مو، می‌توان موها را به هر حالت دلخواهی درآورد، و آن‌ها را بلند گذاشت، رنگ کرد، صاف کرد یا اصلاح نمود.

آیا عمل پیوند مو هیچ‌گونه خطر یا عوارضی دارد؟


عفونت بعد از عمل پیوند مو به ندرت پیش می‌آید، و همان موارد نادر نیز اغلب به دلیل عدم پیروی کامل بیمار از دستورالعمل‌های بعد از عمل رخ می‌دهند. البته، حتی زمانی هم که عفونت بروز می‌کند، معمولاً درمان آن با داروهای آنتی‌بیوتیک، که توسط پزشک تجویز می‌شوند، به راحتی انجام می‌شود.

به چند نوبت عمل پیوند مو نیاز است؟


تعداد عمل‌های مورد نیاز برای رسیدن به هدف مورد نظر بیمار، به شرایط او و درجه ریزش موهایش بستگی دارد؛ البته تجربه ما نشان می‌دهد که اکثر بیماران می‌خواهند که دست کم دو عمل روی آن‌ها انجام شود.

آیا عمل پیوند مو را برای خانم‌ها هم انجام می‌دهید؟


بله. ریزش مو در خانم‌ها بسیار شایع است. اگر چه عموماً الگوی ریزش موی خانم‌ها با آقایان تفاوت دارد (اغلب پشت خط مویشان کم‌پشت می‌شود)، اما روش درمان هر دو گروه مشابه است.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است