کاشت (پیوند) ابرو با موی طبیعی: نحوه، مراحل و عوارض

به ندرت پیش می‌آید که موقع نگاه کردن به آینه، به جلوه‌ای که ابروها به صورتمان می‌دهند توجه کنیم. آن‌ها به چهره ما جلوه‌ انسانی می‌دهند، نقش تعیین کنند‌ه‌ای در ظاهرمان دارند، اما گاهی اوقات تنها زمانی متوجه اهمیتشان می‌شویم که آن‌ها را بیش از اندازه چیده باشیم، یا تصادفاً قسمتی از آنها را تراشیده باشیم و یا به خاطر یک عارضه آن‌ها را از دست داده باشیم.

کاشت (پیوند) ابرو طبیعی‌ترین راه‌حل موجود برای خانم‌ها و آقایان است، که بعد از انجام نیاز کمی به مراقبت دارد و بسته به میزان نیاز کاشت، هزینه کاشت ابرو متفاوت است.

در سال‌های اخیر تکنیک‌های بازیابی مو به طور چشمگیری پیشرفت کرده‌اند تا جایی که موهای کاشته شده از موهای طبیعی قابل تشخیص نیستند. این پیشرفت‌ها ما را بر آن داشت تا علاوه بر کاشتن مو روی سر به کاشت ابرو نیز اقدام کنیم. ما در این کلینیک با افتخار اعلام می‌داریم که با ترکیبی از جدیدترین تکنیک‌ها و استعداد هنری تیم پزشکی‌مان قادریم راه‌حل دیگری برای ریزش موی ابرو، که پیوند ابرو  نام دارد، را ارائه دهیم

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟


روش کاشت ابروی طبیعی برای تمامی اشخاصی که ابروهایشان کم‌پشت شده است مناسب می‌باشد. البته این اشخاص می‌بایست از سلامت عمومی برخوردار باشند، به این معنی که هیچ‌گونه مشکلات لختگی یا خونریزی نداشته باشند. 

آیا این یک راه‌حل دائمی است؟


بله، کاشت ابرو یک راه‌حل دائمی برای کم‌پشت شدن ابرو است. موهای کاشته شده رشد بلند مدتی خواهند داشت و درست مثل موهای ابروی خود شخص، بعد از یک مرحله ریزش، دوباره رشد خواهند کرد. در واقه با تقبل هزینه کاشت ابروی طبیعی میتوان به زیبایی صورت خود بیافزایید.

موهای پیوندی از کجا تهیه می‌شوند؟


برای مواردی که موی قسمتی از ابرو از دست رفته یا یک ابرو کم‌پشت شده است، موی پیوندی از ابروی دیگر برداشته می‌شود. برای زنان می‌توان موی پیوندی را از پشت گوش‌ها یا از قسمت بالای ران برداشت. موی این نواحی، برای خانم‌ها ظاهری طبیعی‌تر خلق می‌کنند زیرا این موها نازک‌ترند. برای مردان نیز موی پیوندی را می‌توان از نواحی دیگر پوست برداشت، که تصمیم‌گیری در این مورد برمبنای ضخامت ابروی اولیه شخص انجام می‌شود.

در یک عمل کاشت ابرو از چه تعداد موی پیوندی استفاده می‌شود؟


اغلب، در کل فرایند به 50 تا 100 تار مو، یا حتی بیشتر، نیاز خواهد بود. تعداد تار موهای مورد نیاز، که برای هر بیمار متفاوت است، برمبنای ارزیابی پیش از عملِ پزشک جراح تعیین می‌شود.

این عمل چگونه انجام می‌شود؟


عمل بازیابی ابرو یک عمل جراحی سرپایی ساده است. روش کار به این صورت است که ابتدا، پزشک با استفاده از یک ماژیک جراحی و با در نظر گرفتن موقعیت آناتومیک طبیعی ابروها و تقارنی که پیشتر در جلسه مشاوره پیش از عمل در مورد آن با شما بحث شده، طرح کلی ابروهایتان را ترسیم می‌کند. این خطوط ترسیم شده همچنین تغییر جهت مو از میانه به کناره ابرو را نیز مشخص می‌کنند.

پس از ترسیم طرح کلی ابرو، به شما یک آینه داده می‌شود تا پیش از انجام عمل جراحی بتوانید در مورد طرحی که برای ابرویتان در نظر گرفته شده نظر بدهید. پزشک، پس از تزریق بی‌حسی موضعی نواحی اهدا کننده و ابروها، عمل جراحی را با برداشتن فولیکول‌های مو از قسمت اهدا کننده بدنتان آغاز می‌کند.

کاشت ابرو از نظر فنی عمل سختی است که نیاز به برنامه‌ریزی دقیقی دارد. موقعیت و شکل ابروها می‌بایست به شکل هنرمندانه‌ای طراحی شده و سپس دانه به دانه با تار موهای پیوندی پر شود.متخصصان کلینیک ما، در زمینه استفاده از این تکنیک‌ها سال‌ها تجربه دارند.

کل عمل چقدر طول می‌کشد؟


طول مدت عمل به گستردگی کاری که باید روی هر بیمار انجام شود بستگی دارد. معمولاً یک عمل پیوند مو 5 تا 6 ساعت طول می‌کشد.

بهبودی از عمل چقدر طول می‌کشد؟


از آنجا که برای این عمل از تکنیک‌های کم‌تهاجمی و ابزارهای ظریفی استفاده می‌شود، شما خواهید توانست ظرف 48 ساعت به فعالیت‌های عادی‌تان برگردید، البته به شرطی که طی این مدت فعالیت‌های شدید یا ورزش‌های برخوردی انجام ندهید. 

آیا کاشت ابرو ریسک یا عوارض جانبی دارد؟


پیوند ابرو ریسک بسیار کمی دارد. اغلب، تنها نتیجه نامطلوبی که از این عمل به دست می‌آید این است که موهای پیوندی در جهتی غیر از جهت موهای اولیه رشد کنند. در چنین مواردی می‌توان این موها را طوری پرورش داد که هم‌جهت با موهای اطراف خود رشد کنند.

بعد از عمل به چه مراقبت‌هایی نیاز است؟


معمولاً، بیماران پس از عمل دچار کمی ناراحتی شده یا اصلاً چیزی احساس نمی‌کنند؛ آن‌ها می‌توانند همان موقع از کلینیک مرخص شوند، و در صورتی که از بیهوشی استفاده نشده باشد، حتی می‌توانند رانندگی کنند. اکثر بیماران در طول عمل و بعد از آن احساس راحتی می‌کنند و می‌توانند روز بعد سر کار برگردند. بیمار می‌بایست روز بعد از عمل به آرامی ناحیه عمل شده را آبکشی کند تا هرگونه خون یا پوسته خشک شده‌ای که وجود دارد پاک شود. این کار می‌بایست در روز بعد از عمل دست کم سه بار، و به مدت یک هفته روزی دو بار زیر دوش انجام شود.

بعد از هر بار دوش گرفتن باید یک پماد آنتی‌بیوتیک روی ابرو مالیده شود. این پماد با نرم کردن پوسته‌ها یا خون‌های خشک شده در جای عمل باعث می‌شود که آن‌ها در نوبت بعدی شست‌وشو راحت‌تر پاک شوند. کبودی بعد از جراحی مورد شایعی است که بعد از یک هفته یا بیشتر از بین می‌رود. 

آیا دیگران تشخیص خواهند داد که من تحت عمل قرار گرفته‌ام؟


درست پس از عمل، زخم به جا مانده در ناحیه جراحی شده دلمه می‌بندد، که البته مشکلی برای ظاهرتان ایجاد نمی‌کند، طوری که قادر خواهید بود یک روز پس از عمل به اکثر فعالیت‌های عادی‌تان برگردید.

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه نهایی را ببینم؟


رشد قابل توجه ابروهای پیوند خورده حدوداً 4 تا 6 ماه بعد از عمل آغاز می‌شود. البته باید انتظار داشته باشید که موی ابروی پیوند خورده حدود 3 تا 5 هفته بعد از عمل بریزد. این یک فرایند طبیعی است، و این موها ظرف دو ماه مجدداً شروع به رشد می‌کنند. معمولاً نتیجه نهایی بعد از 10 ماه به دست می‌آید. این به این معنی است که در این زمان رشد و پوشش کامل موها به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.

رشد مو‌های پیوندی به مرور کُند می‌شود و این موها، به خاطر تأثیر ناحیه دریافت کننده روی آن‌ها، به تدریج صاحب بعضی از ویژگی‌های موهای اولیه ابرو می‌شوند.

برای کاشت ابرو به چند جلسه نیاز است؟


ممکن است پس از جلسه اول، برای رسیدن به ظاهر مطلوب به یک یا چند جلسه دیگر هم نیاز باشد. برای اینکه تأثیر جراحی اول به‌طور کامل مشاهده شود، می‌بایست جراحی بعدی 8 ماه بعد انجام بگیرد.

شایع‌ترین دلیل از دست رفتن ابرو چیست؟


عوامل زیادی وجود دارد که می‌توانند منجر به کم‌پشتی یا کچلی ابرو شوند. این مشکل می‌توانند به دلیل کندن بیش از حد موی ابرو در هنگام آرایش ابروها، یا به دلیل برخی اتفاقات مانند آسیب‌دیدگی‌های فیزیکی یا شیمیایی صورت رخ دهد. همچنین، بیماری‌هایی که باعث ریزش مو می‌شوند می‌تواند منجر به کم‌پشت شدن ابروها نیز بشوند. به علاوه، گاهی اوقات هم بالا رفتن سن چنان باعث ریزش ابروها می‌شود که تقریباً اثری از آن‌ها باقی نمی‌ماند.

همانطور که در مورد تمام جراحی‌های پیوند مو صدق می‌کند، هزینه کاشت ابروی طبیعی به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از: مهارت و تخصص جراح شما، تخصصی بودن درمانگاه، و گستردگی کاری که باید انجام شود. برای برخی از متقاضیان، تعداد فولیکول‌های مو که باید پیوند شود، بسیار کمتر از سایر افراد خواهد بود و این مورد در تعیین قیمت کاشت ابرو موثر میباشد .


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است