پروتز گونه با تزریق ژل و چربی و عمل جراحی

u

نسبت‌های اجزای صورت تمام افراد با یکدیگر متفاوت بوده و تابع ژنتیک هستند. نسبت‌های استخوان‌های گونه‌ها، گونه‌ها و مابقی اجزای صورت را می‌توان با یک عمل اصلاح برجسته کردن گونه اصلاح کرد. اگر استخوان‌های گونه‌ها به اندازه کافی رشد نکرده یا فرو رفته باشند، کل صورت نامتعادل به نظر می‌رسد. همچنان که سن بالا می‌رود بافت زیر پوستی شروع به شل و آویزان شدن  کرده و فرم صورت را تغییر می‌دهد میتوان با گونه گذاری فرم صورت را زیبا تر نمود.

گاهی اوقات تنها استفاده از یک فیلر قابل تزریق برای رفع این مشکل کافی است. بعضی اوقات هم برای رسیدن به نتیجه دلخواه به تزریق چربی گونه  یا  (پروتز) استخوان گونه نیاز می‌شود.

ما می‌توانیم فرم مشخص‌تر و برجسته‌تری به استخوان گونه‌هایتان بدهیم. همچنین، اغلب برای احیاء زوایا و منحنی‌هایی که صورت را جوان و زیبا نشان می‌دهند به زاویه فکی و گونه‌ها حجم اضافه می‌کنیم.

ما می‌توانیم استخوان گونه‌ها را به طریق زیر برجسته یا بزرگ و پر کنیم:

•    مواد قابل تزریق گونه (فیلرها)

•    پیوند چربی: انتقال چربی خود بیمار

•    پروتز استخوان گونه

ee

ژل های قابل تزریق


•   ژل های موقت
•   ژل های دائم

اکثر بیماران، ابتدا درمان با یک ژل موقت را انتخاب می‌کنند. در این حالت تأثیر درمان بر استخوان گونه‌ها بین 1 تا 2 سال دوام دارد، که بعد از آن هم می‌توان درمان را تکرار کرد.

ما مواد قابل تزریق (ژل ها) را به دو دسته تقسیم می‌کنیم:

•   ژل های زیست‌تجزیه‌پذیر
•    ژل های غیرزیست‌تجزیه‌پذیر

ژل های زیست‌تجزیه‌پذیر در طول زمان توسط بدن تجزیه می‌شوند، به این معنی که تأثیر آن‌ها به آرامی از بین می‌رود. بهترین مواد قابل تزریق گونه شناخته شده که از آن‌ها برای برجسته کردن استخوان گونه‌ها استفاده می‌شود موادی با پایه اسید هیالورونیک هستند.‌ از نسل جدید مواد قابل تزریق برای پر کردن چروک‌ها هم استفاده می‌شود.

مزیت استفاده از ژل های  زیست‌تجزیه‌پذیر این است که نتیجه آن تا دو سال دوام داشته، و بعد از آن می‌توان درمان را تکرار کرد.

مزیت استفاده از ژل های غیرزیست‌تجزیه‌پذیر این است که تنها به یک بار درمان، و احتمالاً یک روتوش، نیاز خواهید داشت. نتیجه درمان با این مواد، دائمی است.

بیوآلکامید  بهترین ژل غیرزیست‌تجزیه‌پذیر است. این ماده قابل تزریق یک پروتز نرم را در زیر پوست تشکیل می‌دهد. به مرور زمان، ممکن است آلکامید شل و آویزان شده یا جابجا شود، که این باعث می‌شود فیلر به شکل یک توده زیر پوست احساس شده و دیگر در جای اولیه‌اش قرار نداشته باشد. باید این مسئله را هم در نظر بگیرید. البته اگر لازم شد، پروتز بیوآلکامید را می‌توان به راحتی برداشت.

سه مزیت اصلی ژل های پوستی در مقایسه با جراحی


در صورت استفاده از ژل ها به هیچ‌گونه زمانی استراحتی نیاز نیست، در حالی که جراحی باعث می‌شود بیمار 1 تا 2 هفته دچار تورم شود، و مشاهده نتیجه نهایی می‌تواند تا 2 ماه زمان ببرد. نتیجه استفاده از ژل های پوستی را می‌توان فوراً مشاهده کرد؛ در این روش کبودی و تورم یا خیلی کم است یا اصلاً بروز نمی‌کنند.

همکاری پزشک و بیمار: پزشک می‌تواند در همان زمان انجام عمل از شما نظرخواهی کند تا مطمئن شود که به اهداف زیبایی‌تان خواهید رسید. شما می‌توانید در مورد محل تزریق و مقدار آن پیشنهاد بدهید.

ریسک پایین‌تر: هنگامی که به جای پروتز از تزریق ژل و چربی استفاده می‌کنیم ریسک بروز عوارض جانبی و عفونت کمتر است.

تزریق چربی


تزریق چربی یا لیپواستراکچر  (که به آن انتقال یا پیوند چربی هم گفته می‌شود) یک روش درمانی بسیار موفق برای پر کردن استخوان‌های چانه است. لیپواستراکچر، شکل بهبود یافته‌ای از تکنیک تزریق چربی است. در سراسر دنیا به طور گسترده‌ای از لیپواستراکچر برای بهبود شکل و نسبت‌های اجزاء صورت استفاده می‌شود.نتایج لیپواستراکچر قابل پیش‌بینی‌تر از تزریق چربی هستند. نتیجه درمان به این روش هم دائمی است.

از تزریق چربی برای ناحیه‌هایی استفاده می‌شود که جابجایی بافت در آن‌ها بسیار ناچیز است، زیرا حرکت می‌تواند باعث شود که چربی زودتر تجزیه شود. این عمل به شکل سرپایی انجام می‌شود. شما پس از دریافت درمان می‌توانید در همان روز یا شب به خانه‌تان برگردید.

چربی بدن خودتان نرم بوده و بنابراین همیشه می‌تواند شکل مورد نظر را به خود بگیرد. در عمل تزریق چربی (انتقال چربی) چربی از بدن خود بیمار برداشته می‌شود و از آن برای برای پر کردن چین و چروک‌ها و فرورفتگی‌ها سایر نقاط بدن استفاده می‌شود. از روش انتقال چربی، برای مثال، جهت اصلاح شکل باسن، استخوان گونه‌ها، اصلاح فرورفتگی گونه‌ها، اصلاح جای زخم‌ها و هرگونه غیریکنواختی  و زیباتر کردن پشت دست‌ها استفاده می‌شود.

می‌توان با کمک روش تزریق چربی با فرایند پیری مقابله کرد. بروز چین و چروک و افتادگی پوست جزء نتایج طبیعی پیری هستند. به مرور زمان مقدار بافت چربی زیر پوست کاهش یافته و پوست نازکتر می‌شود. پیوند چربی که با استفاده از چربی خود بیمار انجام می‌شود به مقابله با این پدیده‌ ناشی از پیری کمک می‌کند.

ریسک‌ها و عوارض جانبی


معمولاً این روش درمان هیچ‌گونه عوارضی ندارد. چربی مورد استفاده چربی بدن خود بیمار بوده و بنابراین از نظر بیولوژیکی 100% با بدن بیمار سازگار است که این موضوع نیاز به آزمایش ازدیاد حساسیت را از بین می‌برد. بروز هماتوم  می‌تواند فرایند بهبود را به تأخیر بیندازد. عفونت بعد از درمان را هم می‌توان با یک دوره مصرف آنتی‌بیوتیک رفع کرد. گاهی اوقات چربی در هر دو طرف صورت به یک شکل رشد نمی‌کند، که این باعث نامتقارن شدن صورت می‌شود. معمولاً می‌توان این مشکل را با تکرار درمان به راحتی رفع کرد.

پروتز استخوان گونه


پروتزهای استخوان گونه در شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی وجود دارند.

برجسته‌سازی یا لیفت استخوان گونه را می‌توان قرار دادن پروتز در زیر پوست هم انجام داد. پروتزها (ایمپلنت‌های استخوان گونه) انواع مختلفی دارند. پروتز از طریق یک برش کوچک ایجاد شده در دهان نصب می‌شود. این عمل معمولاً تحت بی‌حسی موضعی و در ترکیب با تزریق مسکن‌های وریدی انجام می‌شود.

این عمل را می‌توان با چندین روش یا برش انجام داد، از جمله ایجاد برش در پلک پایینی، درون دهان یا بالای استخوان نگه‌دارنده دندان‌ها، که البته از نظر بالینی گزینه اول بیشتر توصیه می‌شود. در صورت انتخاب این گزینه، جراح باید با ایجاد برش به استخوان برسد، ناحیه‌ای که قرار است پروتز در آنجا بگیرد را طوری بشکافد تا فضای کافی برای قرار گرفتن آن ایجاد شود، و پس از وارد کردن پروتز آن را با یک بخیه در جای خود محکم کند تا از حرکتش جلوگیری شود، و سپس بافت‌های شکافته شده را نیز با بخیه ببندد.

این روش چه ریسک‌هایی دارد؟


جابجا شدن پروتز: این وضعیت می‌توان در دراز مدت بروز کرده و باعث نامتقارن شدن چهره شود، که در این صورت برای گذاشتن پروتز در جای خود به یک جراحی مجدد نیاز خواهد بود.

کبودی: ناشی از انباشته شدن خون است که زمانی رخ می‌دهد که خون در یک رگ لخته شده باشد. معمولاً لازم می‌شود که این خون با جراحی تخلیه شود.

عفونت: به ندرت رخ می‌دهد، زیرا برای جلوگیری از آن همیشه از آنتی‌بیوتیک استفاده می‌شود. البته، اگرچه این مشکل جان بیمار را به خطر نمی‌اندازد، اما در صورت بروز به نتیجه جراحی زیبایی انجام شده لطمه می‌زند و ممکن است نیاز شود که پروتز موقتاً برداشته شود. ایجاد برش در دهان، ریسک بروز این مشکل را افزایش می‌دهد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است