پاک کردن، رفع و از بین بردن تاتو و خالکوبی با لیزر

Untitled1

آیا تاتوی شما زیبایی و جذابیت خودش را از دست داده است؟ آیا به دنبال رفع تاتو های قبلی خود هستید؟ آیا آرایش دائمی صورتتان جذابیت مورد انتظار شما را ندارد؟ اگر به این فکر می کنید که چگونه هر کدام از این موارد را برطرف کنید، باید یک واقعیت کلیدی را بدانید:

امروزه از لیزرها به طور وسیعی به عنوان جایگزین سایر روش های پاک کردن خالکوبی و تاتو استفاده می شود

به لطف پیشرفت های اخیر در تکنولوژی لیزر، امروزه لیزرها می توانند:

 • با ایمنی و تاثیر بیشتر، شما را از شر تاتوی خود راحت کنند.
 • با جلسات درمانی کمتری مرکب تاتو را از بین ببرند.
 • حذف رنگ های مرکبی که قبلا از بین بردنشان مشکل بود.

چنانچه به حذف تاتوی خود فکر می کنید، بهتر است که با یک متخصص  که در مورد لیزر درمانی اطلاعات کافی دارد، مشورت کنید

هرچند تکنولوژی لیزر پیشرفت زیادی کرده است، نتایج حاصل از این روش، تقریبا به طور کامل به فردی که عمل پاک کردن تاتو  و خالکوبی را انجام می دهد بستگی دارد.

برای این که از روش پاک کردن تاتو با لیزر درک بهتری داشته باشید، می توانید در ادامه ی این مطلب پاسخ سوالاتی که اغلب مراجعین از متخصصان ما در کلینیک می پرسند را مطالعه نمایید.

من فقط می خواهم تاتوی خود را از بین ببرم، چرا برای این کار به مشاوره نیاز دارم؟

در واقع موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از پاک کردن خالکوبی مورد بررسی قرار گیرد. در اینجا به این موارد اشاره شده است:

 • مدت زمانی که تاتو کرده اید.
 • عمق نفوذ مرکب به پوستتان چقدر است.
 • رنگ های موجود در مرکب تاتو.
 • تاتو در کدام قسمت از بدنتان می باشد.
 • سلامتی عمومی بدن
 • داروهایی که مصرف می کنید.
 • چنانچه تاکنون جای زخم مهمی داشته اید.

شرکت در جلسه ی مشاوره نیز می تواند برای درک بهتر از روش پاک کردن تاتو  کمک کننده باشد. در این جلسه این فرصت را خواهید داشت تا سوالات خود را مطرح کنید. ممکن است بخواهید تصاویر قبل و بعد افرادی که برای پاک کردن تتو  و خالکوبی به این کلینیک مراجعه کرده اند را ببینید. با مشاهده این عکس ها خواهید دانست که چه انتظاری باید از این روش داشته باشید.

 آیا نمی توانم مستقیما به سالن تاتو و یا مکان هایی که عمل حذف تاتو را انجام می دهند، مراجعه کنم؟

فردی که قصد حذف تاتوی خود را دارد، باید به منظور ایمنی و تاثیر بیشتر این روش، موارد زیادی از جمله سلامتی خود را در نظر بگیرد.

متخصصین پوست و زیبایی، دوره های آموزشی لازم را برای بررسی سلامت پوست شما گذرانده اند. آن ها می توانند تشخیص بدهند که چه کسانی می توانند با ایمنی کامل از روش حذف تاتو استفاده کنند.

کلینیک زیبایی ما دارای پزشکان مجرب و متخصص در امر لیزر درمانی می باشد که با مراجعه به کلینیک می توانید آگاهی های لازم را از طریق مشاوره کسب کنید

اگر قصد دارید به یک غیر متخصص  مراجعه کنید، از مزایای این معاینات پزشکی برخوردار نخواهید بود. چنانچه فردی فاقد تحصیلات پزشکی باشد، در این صورت احتمال بروز عوارض جانبی زیاد خواهد بود.

روش حذف تاتو توسط لیزر چه عوارض جانبی احتمالی در بر دارد؟

بر روی پوست برخی از افراد لکه های تیره و یا روشن ایجاد می ش.د. این لکه ها پس از 6 تا 12 ماه از بین خواهند رفت.

سایر عوارض جانبی چنانچه توسط متخصص  و با استفاده از لیزر انجام شوند، بسیار نادر است. چنانچه فردی که به او مراجعه میکنید فاقد تحصیلات پزشکی باشد، عوارض جانبی زیر رایج خواهند بود:

 • ایجاد اسکار یا جای زخم
 • تغییر بافت پوست
 • سوختگی و سایر جراحات

من اکنون می خواهم تاتوی خود را پاک کنم. چرا برای این کار به بیش از یک جلسه درمانی نیاز دارم؟

زمانی که تاتو می کنید، فرد تاتوکار، جوهر را به صورت لایه لایه درون پوست وارد می کند. لیزر قادر نخواهد بود در یک جلسه درمانی تمامی این لایه ها را به طور ایمن از بین ببرد.

زمان بین جلسات درمانی نیز برای سلامت شما اهمیت دارد. پوست شما برای بهبودی به زمان نیاز دارد. پس از روش حذف تاتو، ممکن است با مقداری قرمزی، ورم و کمی تاول مواجه شوید.

بدن شما نیز برای خارج کردن جوهر، به زمان نیاز دارد. زمانی که نور لیزر به جوهر برخورد می کند، نور باعث شکسته شدن جوهر به ذرات کوچک می شود. بدن شما باید این ذرات شکسته شده را خارج کند.پس از هر جلسه ی درمانی، تاتوی شما روشن تر خواهد شد.

آیا روش حذف تاتو توسط لیزر برای همه  افراد بی خطر است؟

اغلب افراد می توانند به طور ایمن از روش حذف تاتو توسط لیزر استفاده کنند. استثناهای کمی در این مورد وجود دارد. شما به یک سیستم ایمنی سالم نیاز دارید تا روش حذف تاتو توسط لیزر، موثر عمل کند. همچنین زنان باردار و یا شیرده نباید از این روش استفاده کنند.

آیا روش حذف تاتو توسط لیزر دردناک است؟

حذف تاتو توسط لیزر می تواند دردناک و ناراحت کننده باشد. برای جلوگیری از درد و احساس ناراحتی، متخصص  می تواند بر روی پوست شما داروی بی حسی موضعی اعمال کند.

آیا برای بهبود نتایج حاصل از این روش می توانم کاری انجام دهم؟

بله. شما در نتایج حاصل از این روش نقش کلیدی دارید. موارد زیر را به کار گیرید تا بهترین نتایج را به دست آورید و خطر ایجاد عوارض جانبی را کاهش دهید.

-در تمامی جلسات درمانی روش حذف تاتو توسط لیزر شرکت کنید. اغلب موارد، افراد قبل از این که شاهد نتایج بهینه ی این روش باشند، درمان را متوقف می کنند. هر جلسه ی درمانی، جوهر بیشتری را محو می کند.

-از دستورات متخصص پوست در مورد مراقبت های مورد نیاز در منزل، پیروی کنید. ممکن است لازم باشد محل تحت درمان را برای چند روز شستشو داده و از پماد آنتی بیوتیک استفاده کنید. استفاده از کرم مرطوب کننده به مقدار زیاد و پوشاندن محل تحت درمان نیز تا زمان بهبودی پوست اهمیت زیادی دارد.

-به مدت سه ماه از قرار گرفتن ناحیه ی تحت درمان در معرض نور خورشید خودداری کنید. بهترین راه برای حفاظت پوست این است که آن را با لباس بپوشانید. لباسی که برای پوشاندن ناحیه ی تحت درمان به تن می کنید، باید کاملا جلوی نور را بگیرد.

شما باید لباس هایی به تن کنید که به طور کامل جلوی نور خورشید را بگیرد: در این تصویر مشاهده می کنید که پیراهن های سفید و زرد به نور اجازه ی عبور از خود را می دهند.

تاتو

من دارای یک تاتوی کوچک هستم. آیا کرم ها و یا پمادهای حذف تاتو به خوبی روش حذف تاتو توسط لیزر عمل نمی کنند؟

هرگز سعی نکنید خودتان به تنهایی تاتویتان را پاک کنید. در این صورت سلامت شما و ظاهر پوستتان در معرض خطر خواهد بود.

به دلیل برخی عوارض جانبی جدی، FDA به مصرف کنندگان کرم ها و پمادهای از بین برنده ی تاتو، هشدار می دهد. در این جا آنچه را که FDA در مورد این محصولات بیان می کند، آورده ایم:

تاثیر: هیچ مدرکی دال بر توانایی هر کدام از این محصولات برای از بین بردن تاتو وجود ندارد.

ایمنی: این محصولات اغلب حاوی اسیدهای قوی هستند که می توانند به پوست شما آسیب بزنند، و ایجاد راش، سوختگی و یا جای زخم دائمی کنند. وهمچنان، آن تاتوی نامطلوب را خواهید داشت.

آیا استفاده از نمک برای از بین بردن تاتو در منزل ایمن است؟

ویدئوهای زیادی را مشاهده خواهید کرد که چگونگی استفاده از روش سالابریژن (salabrision) یا روش استفاده از نمک برای ساییدن پوست و از بین بردن نمک را نشان می دهند.

Sagabrision روشی است که در آن لایه های سطحی پوست جدا می شود و سپس آن ناحیه با نمک ساییده می شود تا جوهر تاتو از بین برود. این روش شدیدا دردناک است. همچنین ممکن است دچار عفونت جدی شوید. پس از بهبودی پوست نیز ممکن است اسکار (جای زخم) ایجاد شود.

متخصصین پوست به دنبال راه هایی برای تسریع روش از بین بردن تاتو هستند.

متخصصین پوست این مساله را درک می کنند که افراد می خواهند هر چه سریع تر تاتوی خود را از بین ببرند. آن ها در حال تحقیق و بررسی تکنیک ها و تکنولوژی هایی برای حذف سریع تاتو برای مراجعین خود هستند.  

نتایج حاصل از این تحقیقات، امیدوار کننده است. در یک تحقیق، افراد در یک روز 4 جلسه ی درمانی توسط لیزر را به طور کاملا ایمن انجام دادند. همچنین متخصصین پوست در این  کلینیک ، به این نتیجه رسیده اند که می توانند با استفاده از لیزرهای مختلف جوهر بیشتری را از بین ببرند. در یک مورد،مراجعه کنندگان توانستند در یک جلسه ، 50% درصد از تاتوی خود را از بین ببرند.

قبل از این که این روش های درمانی به طور وسیع در دسترس قرار بگیرند، به مطالعات و تحقیقات بیشتری نیاز است. اما یک امر قطعی است و آن این است که لیزرها همچنان نسبت به سایر روش های حذف تاتو پیشروی خواهند داشت.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است