مزوتراپی لاغری، مو و پوست صورت: روش و مزایا

در روش مزوتراپی تحریک شیمیایی و فیزیکی انجام می شود. دوزهای کمی از داروهای مختلف به نواحی خاصی از بدن  تزریق می شود. این نوع تزریق مثل شلیک یک گلوله ی حاوی دارو عمل می کند که به طور مستقیم به محل هدف انتقال می یابد. و یکی دگر از روش های ترمیم لیزرتراپی مو برای درمان ریزش مو است.

تحریک فیزیکی مزوتراپی

سوزن مورد استفاده در مزوتراپی، منافذ بسیار ریزی ایجاد می کند که موجب القای بهبودی می گردد. پاسخ طبیعی بدن به آسیب یا جراحت، تولید کلاژن و الاستین است. این دو ماده واحدهای ساختمانی اصلی پوست می باشند. از آن جا که در این روش، در واقع آسیبی به کلاژن موجود وارد نمی شود، تولید کلاژن جدید، به سطح کلاژن موجود می افزاید.

تحریک شیمیایی مزوتراپی

مواد فعال تزریق شده، بدن را تحریک خواهد کرد. برای مثال، اگر سیستم گردش خون ضعیف باشد، از گشاد کننده عروق استفاده می شود (کومارین)؛ در صورت وجود التهاب، از یک داروی ضد التهاب استفاده می شود (سیلیکون آلی). کیفیت محصول و ترکیبات آن بر اساس بیماری تشخیص داده شده، از بیشترین میزان اهمیت برخوردار است.

 روش مزوتراپی توسط متخصصین مجرب  در کلینیک ما ارائه می شود. این روش بسیاری از مشکلات مانند ریزش مو، اضافه وزن، پیری پوست، چاقی موضعی و موارد دیگر را درمان می کند.

کاربردهای مزوتراپی


از بین بردن چربی یا کاهش وزن

معمولا به 2 یا 4 جلسه ی درمانی (تزریق) و با فواصل 2 تا 4 هفته نیاز است. بسته به ناحیه ی تحت درمان، تعداد دفعات تزریق می تواند افزایش یابد. در روش درمانی مزوتراپی به منظور از بین بردن چربی، تغییرات زیادی ایجاد نمی شود، برای همین این روش به افرادی توصیه می شود که می خواهند میزان کمی از چربی نواحی خاص بدن خود (  بطور مثال رفع غبغب ) را کاهش دهند

کاهش سلولیت

تقریبا به 3 تا 4 جلسه ی درمانی (تزریق) با فواصل 3 تا هفته نیاز است. درمان سلولیت، یکی از کم اثرترین درمان های مزوتراپی محسوب می شود، با این حال، برای درمان درجات خفیف سلولیت، موفق بوده است.

بلفاروپلاستی پلک پایینی

به 1 تا 2 جلسه درمانی (تزریق) با فواصل 6 هفته (در مواردی که دومین جلسه ضروری باشد، مورد نیاز است. قبل از بلفاروپلاستی پلک پایین، بیمار باید کورتیزون مصرف کند و ورم ناشی از انجام این روش، ممکن است تا 6 هفته طول بکشد. 

جوانسازی صورت

به 4 جلسه درمانی (تزریق) و با فواصل 2 تا 3 هفته نیاز است. این یکی از مشهورترین روش های درمانی از طریق مزوتراپی می باشد و بسیاری از مراجعین این روش، بهبودی قابل ملاحظه ای در ظاهر خود مشاهده کرده اند.

ریزش مو

شانس نتیجه گرفتن از مزوتراپی مو 90_92 درصد می باشد، این در حالی است که شانس نتیجه گرفتن از ماده ی رایج ماینوکسیدیل (روگائین)، تنها 50 درصد است.مزوتراپی  موجب تحریک رشد طبیعی مو و قطع سریع ریزش مو می شود. در روش مزوتراپی مو، مواد لازم به طور دقیق به ناحیه ی مورد نیاز منتقل می شود (اطراف فولیکول مو).

در نتیجه:

•    فولیکول مو زنده مانده و رشد می کند.
•    مقادیر اضافه ی دی هیدروتستوسترون خنثی می شود
•    گردش خون تحریک می شود

بسیاری افراد از انواع روش های درمانی ساده و غیر جراحی مزوتراپی در نواحی بازو، باسن، و یا صورت خود استفاده می کنند.

مقایسه مزوتراپی با لیپوساکشن


نتایج حاصل از لیپوساکش برای کاهش سریع وزن را نمی توان با نتایج حاصل از روش درمانی مزوتراپی مقایسه کرد. لیپوساکشن مدت هاست که به عنوان موثرترین و سریع ترین روش برای از بین بردن چربی اضافه  بدن مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، مزوتراپی روشی ارزان تر است و کمتر حالت تهاجمی دارد (نیازی به عمل جراحی و برش پوست وجود ندارد). مزایای تزریق دارو به درون پوست و یا چربی، عدم وجود عوارض جانبی و همچنین موارد منع مصرف می باشد. عدم تحمل دارو اغلب به عواملی از جمله دوز دارو و توانایی بدن برای تخریب و دفع ماده بستگی دارد. در بسیاری موارد، بیمارانی که تحمل مصرف دارو را ندارند، می توانند همان دارو را از طریق تزریق به روش مزوتراپی دریافت کنند.

مزایا


•    مزوتراپی روشی نسبتا بدون درد است، به دلیل استفاده از داروهای بی حسی در محل تزریق
•    پس از مزوتراپی هیچ جای زخمی بر جای نخواهد ماند، با این حال ممکن است در محل تحت درمان، به مدت چند روز ورم و کبودی مشاهده شود.
•    در مزوتراپی استفاده از داروی آرام بخش ضروری نیست

عوارض


پس از تزریق دارو، بدن تحریک می شود تا خودش را درمان کند. و از آن جا که دارو به طور مستقیم به محل مورد نظر منتقل می شود، میزان بسیار کمی از دارو مورد نیاز است و همچنین اثرات درمانی آن خیلی سریع قابل مشاهده خواهد بود. تزریق دارو، نسبتا بدون درد است و عوارض جانبی آن محدود به موارد زیر می باشد:

•    سوزش، که پس از 15 تا 20 دقیقه برطرف خواهد شد
•    ورم خفیف که ممکن است 1 تا 5 روز طول بکشد (ممکن است در برخی بیماران متفاوت باشد)
•    درد جزئی، که ممکن است چندین روز طول بکشد
•    تغییر رنگ جزئی پوست، که به طور خودبخود برطرف خواهد شد، و یا می توان توسط لایه برداری، آن را سریع تر برطرف کرد.
•    خطر جزئی ابتلا به عفونت (که ممکن است در محل تزریق ایجاد شود)


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است