لیفت و بالا کشیدن پوست پیشانی

556966

لیفت پیشانی  و بالا کشیدن پوست پیشانی چین و چروک‌هایی که در عرض پیشانی شکل می‌گیرند یا آن‌هایی که بالای پل بینی به وجود می‌آیند را به حداقل رسانده، خطوط اخم را بهبود می‌بخشد، و ابروهای پایین یا افتاده را بالا می‌برد. لیفت پیشانی را می‌توان با جراحی پلک (بلفاروپلاستی) ترکیب کرد؛ البته، این نوع عمل، برخلاف جراحی پلکی که به تنهایی انجام می‌شود، ظاهر ابروها را جوان‌تر کرده و به قسمت بالایی صورت و چشم‌ها ظاهری شاداب‌تر می‌بخشد.

چرا ما را انتخاب می‌کنید

وقتی کلینیک ما را برای برآورده کردن نیازهای زیبایی یا جراحی زیبایی‌تان انتخاب می‌کنید، می‌توانید اطمینان داشته باشید که متخصصان ما علاوه بر داشتن بورد تخصصی، در حوزه جراحی‌های زیبایی و ترمیمی پیشگام بوده و کل فرایند جراحی لیفت پیشانی و بالا کشیدن پوست پیشانی را در قالب یک همکاری بین‌رشته‌ای انجام می‌دهند که این باعث حصول بهترین نتیجه برای شما می‌شود. متخصصان مجرب ما، به عنوان بخشی از یک مرکز زیبایی می‌توانند ظاهر جوانتان را به شما بازگردانده، زیبایی طبیعی‌تان را دوباره احیا کنند و زندگی‌تان را بهبود ببخشند.

انواع لیفت پیشانی


 

انواع روش‌های لیفت پیشانی  شده عبارتند از:

لیفت ابروی باز (لیفت ابروی کرونال و لیفت ابروی خط رویش مو): که در آن یک برش ممتد ایجاد می‌شود که از کنار یک گوش شروع شده و در کنار خط رویش مو تا گوش دیگر ادامه پیدا می‌کند.

لیفت اندوسکوپیک: که عملی بسیار کم‌تهاجمی است که در آن برش‌های کوچکی در پوست سر ایجاد می‌شود. در این روش لیفت پیشانی برای کشیدن پوست پیشانی یک اندوسکوپ (دوربینی که روی یک سر یک لوله نازک قرار دارد) به یکی از برش‌ها وارد می‌شود و به کمک آن جراح بافت‌های زیر پوست را از طریق یک مانیتور می‌بینید. یک ابزار جداگانه هم از یکی دیگر از برش‌ها به زیر پوست وارد می‌شود تا تغییرات لازم با استفاده از آن انجام شوند. برای بالا نگه‌داشتن بافت‌ها از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌شود. در این روش مقدار اسکار به‌جامانده به حداقل رسیده و دوره بهبودی هم کوتاه می‌شود.

برُوپرکسی:  که در آن ابروها از طریق برشی که بالای ابروها یا در چروک‌های پیشانی ایجاد می‌شود جابجا می‌شوند. (از این روش کشیدن پوست پیشانی معمولاً برای آقایان سالخورده استفاده می‌شود).

در این کلینیک چندین نوع عمل لیفت پیشانی  انجام می شود، از جمله روش‌های کم‌تهاجمی که در آن‌ها برش‌های انجام شده پنهان می‌شوند و مقدار اسکارهای قابل رویت به حداقل می‌رسد. اگر قصد انجام لیفت پیشانی یا ابرو را دارید، همین امروز، برای گرفتن نوبت مشاوره، یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی لیفت ابرو و پیشانی، از جمله گزینه‌های درمانی موجود، با کلینیک ما تماس حاصل فرمایید.

این روش چه مشکلاتی را رفع می‌کند؟


 

این روش لیفت پیشانی(کشیدن پوست پیشانی) برای کسانی که ابروهایشان پایین است و می‌خواهند ظاهر جوان‌تری به ابروهایشان ببخشند بسیار مناسب است. عموماً، بیمارانی از این روش استفاده می‌کنند که قصد اصلاح مشکلات زیر را دارند:

داشتن چهره‌ای با حالت خسته، ناراحت یا عبوس

وجود چین‌های عمیق در پیشانی

داشتن خطوط اخم یا خطوط عمیق بین ابروها

وجود پوست اضافی یا بافت چربی روی چشم‌ها (ممکن است برای بهبود نتیجه به یک بلفاروپلاستی پلک بالایی هم نیاز باشد).

لیفت پیشانی چگونه انجام می‌شود؟


 

لیفت پیشانی را می‌توان به چند طریق انجام داد. شیوه «بازِ» متعارف شامل ایجاد یک برش ممتد است که از کنار یک گوش شروع شده و در کنار خط رویش مو تا گوش دیگر ادامه پیدا می‌کند. این برش معمولاً پشت خط رویش موها (یعنی توی موهای سر) ایجاد می‌شود تا اسکار به وجود آمده برای کشیدن پوست پیشانی پنهان بماند.

متخصصان با به کار گیری نوآوری‌هایی از جمله استفاده از برش‌های کوچکتر و فن‌آوری اندوسکوپیک، عمل لیفت پیشانی را  جهت بالا بردن ابروها و همچنین کاهش خطوط اخم انجام می‌دهند.

در عمل لیفت اندوسکوپیک، جراح به جای ایجاد یک برش طولانی، سه تا پنج برش در پوست سر ایجاد کرده و اندوسکوپی (یک ابزار لوله‌ای شکلِ دوربین‌دار) را از یکی از این برش‌ها به زیر پوست وارد می‌کند. این کار به او امکان می‌دهد تا بافت‌ها و عضلات زیرپوست را روی یک صفحه تلویزیون ببیند.

جراح از ابزارهای اندوسکوپیک دیگری که از یک برش دیگر وارد شده‌اند استفاده کرده و پوست پیشانی را بالا برده و عضلات و بافت‌های زیرین را برداشته یا جابجا می‌کند تا چهره بیمار ظاهر جوان‌تری پیدا کند.

لیفت پیشانی را می‌توان در ترکیب با لیفت صورت با نخ یا سایر عمل‌های زیبایی صورت انجام داد.

افراد مناسب برای استفاده از این روش


 

عمل لیفت پیشانی، کاملاً بسته به شرایط هر بیمار برای کشیدن پوست پیشانی طراحی و انجام می‌شود. جوان‌سازی پیشانی برای اشخاص زیر مناسب است:

•    افراد سالمی که به آن دسته از عارضه‌های پزشکی، که می‌توانند فرایند بهبود را مختل کرده یا ریسک انجام جراحی لیفت پیشانی را بالا ببرند، مبتلا نباشند.

•    افرادی که انتظارات مثبتی داشته و اهدافی که برای بهبود ظاهرشان تعیین کرده‌اند مشخص و در عین حال واقع‌بینانه‌ هستند.

آمادگی پیش از عمل


 

 

آماده شدن برای لیفت پیشانی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
•    انجام بعضی آزمایش‌ها یا یک ارزیابی پزشکی؛
•    مصرف بعضی داروهای به خصوص یا تعدیل داروهایی که از قبل مصرف می‌کردید؛
•    توقف استعمال دخانیات، مدتی قبل از انجام جراحی کشیدن پوست پیشانی؛
•    اجتناب از مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی، به خاطر افزایش خونریزی.

چه نتایجی را می‌توان انتظار داشت؟


 

نتیجه نهایی جراحی لیفت پیشانی ظرف چند هفته قابل مشاهده است. لیفت پیشانی فرایند پیری را متوقف نمی‌کند، اما نتایج این عمل عموماً دوام زیادی دارد.
تأثیرات این عمل می‌تواند چندین سال دوام داشته یا مادام‌العمر باشد، البته ممکن است بعضی از بیماران نیاز به تکرار عمل کشیدن پوست پیشانی داشته باشند.

بهبودی از این عمل چگونه است؟


 

بهبودی از لیفت پیشانی زمان می‌برد، پس باید صبور باشید. جراح به شما توصیه خواهد کرد که طی 48 ساعت بعد از عمل از یک کمپرس سرد استفاده کنید و هنگام استراحت سرتان را بالاتر از بدن نگه‌دارید. بخیه‌ها تقریباً یک هفته بعد از جراحی کشیده می‌شوند. اکثر بیماران طی دو هفته بهبود یافته و به فعالیت‌های عادی‌شان برمی‌گردند.

آیا لیفت پیشانی بی‌خطر است؟


 

تمامی اعمال جراحی با مقداری ریسک همراه‌اند. عارضه‌های احتمالی ناشی از لیفت پیشانی/ابرو عبارتند از:
•    بی‌حسی یا خارش موقت پیشانی یا موها
•    از دست دادن مقدار کمی از موها در ناحیه برش داده شده
•    خونریزی زیر پوست پیشانی
•    تورم طولانی مدت
•    آسیب‌دیدگی عصب‌هایی که ابروها را بالا می‌برند به هنگام کشیدن پوست پیشانی (بسیار به ندرت پیش می‌آید).


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است