لیفت، بالا کشیدن (بردن) ابرو با تزریق و جراحی

aHR0cDovL3A0LmlzYW5vb2suY29tL3dvLzAvdWQvOC80MDgwMS9pc3RvY2tfMDAwMDE2ODEyMjI0X3NtYWxsLmpwZw==

در بالا کشیدن ابرو اثر جاذبه زمین، معکوس و بافت‌های نرم پیشانی سفت می‌شود تا ابروها، پلک‌های بالا و خطوط و انحناهای صورت ظاهری جوان‌تر بیابد و رد گذر زمان از چهره پاک شود. روش‌های گوناگونی برای لیفت و بالا کشیدن ابرو وجود دارد که وجه تمایز آنها بلندی برش و محل ایجاد آن و استفاده از آندوسکوپ است. ابرو در دوران جوانی در حالت بدون حرکت با قوس ملایم رو به بیرون بالای کاسه چشم قرار می‌گیرد و انتهای بیرونی آن یا "دم" ابرو بالاتر از بخش میانی است. کمان ابرو با بالا رفتن سن معمولاً صاف می‌شود و آن قوس زیبا به خطی راست تبدیل می‌شود. اگر از افتادگی ابرو و پیر به نظر رسیدن چهره خود ناراحت هستید، می‌توانید به عمل لیفت ابرو برای بالا کشیدن ابرو، یعنی روشی فکر کنید که سال‌ها است برای جوانسازی مجدد یک سوم بالایی صورت انجام می‌شود.

در کلینیک ما لیفت ابرو با مدرنترین روش های غیر جراحی ارائه می شود. ابتدا متخصص نیازها و خواسته ها و همچنین وضعیت شما را ارزیابی میکند و بهترین گزینه درمانی مناسب برای شما را انتخاب می کنند.

علت افتادگی ابرو


افتادگی ابرو دلایل گوناگون دارد. بعضی از موارد افتادگی ابرو در استرس، خستگی، کم‌خوابی و بی‌قراری ریشه دارد و بعضی دیگر پی‌آمد طبیعی پا به سن گذاشتن است. اما چنانچه هیچ یک از این عوامل دلیل افتادگی ابرو نباشد، احتمالاً یکی از موارد زیر باعث این مشکل شده است:

پتوزیس: ابرو نمی‌گذارد رطوبت‌هایی مانند باران و عرق وارد چشم شود. استخوان‌های پیشانی در ناحیه ابرو مانند سایه‌بان چشم‌ها عمل می‌کنند و از آنها در برابر نور خورشید محافظت می‌کنند. پتوزیس عارضه‌ای است که بافت‍های چشم در اثر ابتلا به آن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و در نتیجه با افتادگی مواجه می‌شویم.

پیامد های افتادگی ابرو عبارت‌اند از

باد کردن پلک فوقانی و ناپدید شدن مژه‌ها زیر پلک‌های متورم به این ترتیب چشم‌ها کوچک‌تر یا گود رفته‌تر از پیش به نظر می‌رسد.

درمان


روش‌های غیرجراحی

بوتاکس

عضله‌های مسئول افتادگی پلک در بوتاکس بی‌حرکت می‌شود و به این ترتیب عضله‌های بالابرنده بهتر می‌توانند عمل کنند و در نتیجه ابروها بالا می‌روند. ما در این کلینیک ترجیح می‌دهیم، بیمار در عوض بیهوشی عمومی، از طریق سرم داروی آرام‌بخش دریافت کند تا احتمال بروز هر گونه خطر آمبولی ریوی، وجود لخته خون در ریه، از بین برود. به علاوه بدون بیهوشی عمومی، ریکاوری سریع‌تر و ساده‌تر انجام می‌شود. 

این روش لیفت ابرو( بالا بردن ابرو ) یک تا دو ساعت زمان می‌برد. جراح برای دسترسی به عضله‌هایی که باید بالا برده شوند، چند برش کوچک، در حدود 1 اینچ، در پوست سر ایجاد می‌کند،

سپس اندوسکوپ را وارد یکی از این شکاف‌ها و دیگر وسایل عمل را وارد شکاف‌های دیگر می‌کند. عضله‌های ابرو دستکاری می‌شود و در نهایت پوست در جای خود قرار داده و بسته می‌شود.

در عمل لیفت ابرو(بالا کشیدن ابرو) هیچ جای زخم بلندی باقی نمی‌ماند، پوست بریده نمی‌شود، پوست پیشانی رو به عقب کشیده نمی‌شود و ریزش مو رخ نمی‌دهد. این عمل به منظور ایجاد تعادل بین عضله‌های پایین کشنده و بالابرنده ابرو انجام می‌شود تا ابرو در همان موقعیتی قرار بگیرد که در دوران جوانی قرار داشت.

 ژل (پر کننده یا فیلر)

در این روش برای لیفت ابرو(بالا کشیدن ابرو) ژل‌هایی مانند ژوویدرم یا اسکولپترا و به ویژه رستیلان و پرلان در ناحیه گیجگاه تزریق می‌شود. چشم‌ها و خط ابرو و همچنین دیگر بخش‌های صورت در اثر این عمل اندکی رو به بالا می‌رود و خطوط کناری و انحناهای پیشانی زیباتر و شکیل‌تر می‌گردد. بسیاری از افراد با بالا رفتن سن با افتادگی و صاف شدن گیجگاه‌ها مواجه می‌شوند که پیشانی را بدمنظر جلوه می‌دهد.

اکثر پزشکان پیش از تزریق ژل ناحیه‌های مورد نظر را با توجه به محل تزریق و ترجیح و صلاحدید حرفه‌ای خود با پماد مخصوص، داروی بی‌حسی موضعی یا بلوک عصبی بی‌حس می‌کنند. همچنین برای کنترل کردن تورم در طول عمل لیفت ابرو و پس از آن غالباً از یخ استفاده می‌شود. علاوه بر ژل معمولاً بوتاکس نیز در عضله‌های خاص و ناحیه‌های مربوط به آنها، معمولاً در عضله‌های پایین کشنده بین دو ابرو و در کنار ابروها، تزریق می‌شود. این تزریق‌ها با بی‌حرکت کردن عضله‌هایی که ابرو را رو به پایین می‌کشند، عملکرد عضله‌های بالا کشنده را بهبود می‌دهند.

تزریق چربی (استفاده از چربی خود بدن)

از چربی می‌توان برای لیفت ابرو، شکل دادن ابرو، بهبود حالت فرورفتگی پلک بالا، گیجگاه‌ها و کیفیت پوست استفاده کرد. اصطلاح‌های پیوند چربی، تزریق چربی و انتقال چربی بدن خود بیمار همگی به عملی اشاره دارند که طی آن چربی اضافی ناحیه(هایی) از بدن خود بیمار تخلیه و سپس این بافت‌های چربی پس از خالص شدن دوباره در ناحیه دیگری از بدن تزریق می‌شود. تمام عمل‌های تزریق چربی با هدف برجسته کردن ناحیه دریافت کننده چربی انجام می‌شود. این تزریق بیشتر برای صورت، لب، لیفت باسن یا دست کاربرد دارد. عمل تزریق چربی صورت معمولاً برای بهبود وضعیت گونه‌ها، خط‌های خنده، خط فک، ابرو و پایین چشم انجام می‌شود.

3 مرحله اصلی عمل تزریق چربی برای لیفت ابرو عبارت‌اند از:

-تخلیه چربی به کمک لیپوساکشن

-فراوری و تفکیک (خالص سازی) چربی

-تزریق مجدد چربی

بهره‌گیری از چند روش: گاهی اوقات داروهای مخصوص لیفت ابرو(بالا بردن ابرو) در کنار روش‌های غیرجراحی دیگری مانند لایه‌برداری با لیزر، برای سفت کردن پیشانی و بالا بردن ابرو، یا تزریق ژل زیر ابرو به منظور بهبود حالت ابروی بالا کشیده، مورد استفاده قرار می‌گیرد. جراح یکی از این روش‌ها یا ترکیبی از دو یا چند درمان را بر اساس نتایج زیبایی‌شناختی مد نظر بیمار و ویژگی‌های منحصر به فرد چهره پیش از عمل لیفت ابرو(بالا کشیدن ابرو) هر بیمار انتخاب می‌کند.

بوتاکس برای افرادی مناسب‌تر است که در اثر افتادگی ابرو همواره اخمو به نظر می‌رسند، اما تزریق ژل بیشتر به افرادی پیشنهاد می‌شود که چشم‌هایی فرورفته و گودافتاده دارند و چربی زیر ابروهای‌شان کاهش یافته است. ژل ناحیه زیر ابرو را برجسته‌تر و طبیعی‌تر می‌سازد و ابرو را اندکی بالا می‌برد. البته بهره‌گیری از ترکیبی از داروهای شیمیایی بالا برنده ابرو بهترین انتخاب برای گروه دیگری از افراد است.

میکرو تاتو: افزایش و تقویت موی ابرو

تقویت مژه: لاتیس ابرو را پرپشت می‌کند

 جراحی

نتایج چشمگیرتر و ماندگارتر و کوتاه بودن نسبی دوران بهبود عمل لیفت ابرو از مزایای این روش‌ها برای بالا کشیدن ابرو به شمار می‌رود.

جراحی پلک بالا (بلفاروپلاستی) و بالا کشیدن داخلی ابرو: در این روش علاوه بر لیفت ابرو و این که ابرو بالا کشیده و به کمک بخیه ثابت نگه داشته می‌شود، بخشی از عضله‌های پایین آورنده ابروها نیز برداشته می‌شود.

بالا کشیدن مستقیم ابرو: چنانچه صرفاً بالا کشیدن کناره‌های خارجی ابرو مد نظر باشد، بهتر است از این روش برای لیفت ابرو استفاده شود

بالا کشیدن وسط پیشانی: این روش در مواردی کاربرد دارد که پیشانی دارای چین و چروک‌های متعدد است. این عمل لیفت ابرو بیشتر بر روی مردان با پیشانی بلند انجام می‌شود

بالا بردن پیشانی به کمک اندوسکوپی: برای بالا کشیدن بخش مرکزی و میانی ابرو

بالا بردن بخش خارجی یا گیجگاهی ابرو: برای بالا کشیدن بخش خارجی ابرو انجام می‌شود که در صورت لزوم می‌توان از اندوسکوپی نیز بهره گرفت.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است