لاغری موضعی با کویتیشن

kam-kardane-size-kamar

چنانچه روش های مختلفی را امتحان کرده اید اما موفق نشده اید از شر چربی های اضافه نواحی مختلف بدن خود رهایی یابید، ما می توانیم به شما کمک کنیم.

اولتراسوند کویتیشن چیست؟


 

یکی از روشهای لاغری موضعی که در این کلینیک  استفاده میشود، کویتیشن میباشد که می توان از آن به عنوان جایگزین لیپوساکشن استفاده کرد، لاغری با کویتیشن ، یک روش درمانی زیبایی نسبتا جدید است. با استفاده از این تکنولوژی، سلول های چربی به حالت مایع در می آیند و سپس توسط سیستم تصفیه ی طبیعی بدن دفع می شوند.

به طور کلی، یک جلسه درمانی کویتیشن برای از بین بردن چربی 25 تا 30 دقیقه طول می کشد. طی هر جلسه درمانی، یک بخش از بدن تحت درمان قرار می گیرد. بین جلسات، باید 72 ساعت زمان بگذرد تا بدن فرصت از بین بردن چربی را داشته باشد. حداقل تعداد جلسات پیشنهادی برای کویتیشن ، بین 6 تا 10 جلسه می باشد.

چرا باید از روش کویتیشن استفاده کرد؟


در روش های قدیمی کاهش وزن (رژیم غذایی)، بدن فرد دچار گرسنگی شدید می شود که باعث می شود بدن وارد حالت حفاظتی شود. این به این معناست که متابولیسم بدن شما کاهش می یابد و بدن شروع به استفاده ی کارآمدتری از انرژی خود می کند، که این امر از بین بردن چربی ها و کاهش وزن را برای شما دشوارتر می کند. زمانی که رژیم شما به پایان می رسد و وزن شما شروع به افزایش می کند، بدن با پیش بینی گرسنگی و رژیم دوباره، مقداری چربی انباشته می کند تا برای دوران گرسنگی بعدی ذخیره داشته باشد. بر خلاف این روش، در روش اولتراسونیک کویتیشن استرس و نگرانی به بدن وارد نمی شود و بدن شما برای حفظ منابع چربی خود با شما مقابله نخواهد کرد.

در این روش چربی به طور طبیعی توسط سیستم تصفیه ی خود بدن از بین می رود. در مقایسه با روش های جراحی (بای پس معده، لیپوساکشن، لپ بند و غیره)، اسکار یا جای زخم بر جای نخواهد ماند، خون ریزی ایجاد نخواهد شد، درد ندارد، نیاز به بستری شدن ندارد، و در اغلب موارد لاغری موضعی با کویتیشن مقرون به صرفه است. در مقایسه با روش های فریز کردن چربی و از بین بردن چربی توسط لیزر ، نتایج حاصل از کویتیشن بسیار سریع تر حاصل می شود و هیچ دردی نخواهد داشت و نیازی به بستری شدن وجود نخواهد داشت. چاقی، استرس فیزیکی و درد ناشی از استرس را افزایش می دهد، امید به زندگی فرد را تا 10 سال کاهش می دهد، عامل بیماری های قلبی عروقی و همچنین در ابتلا به دیابت نوع 2 (رایج ترین نوع دیابت) نقش دارد. چاقی اعتماد به نفس، تحرک و کارآمدی شما را کاهش می دهد و در نتیجه موجب تنبلی، افسردگی، عدم موفقیت کاری و چاقی بیشتر می شود. رساندن سطح چربی بدن به میزان مناسب، موجب سلامت بیشتر بدن، کاهش درد و رنج، کاهش استرس، بهبود کیفیت خواب، انرژی بیشتر، کاهش هزینه های مربوط به سلامت، اعتما به نفس بیشتر، نیاز کمتر به مصرف داروهای تجویزی، اخلاق بهتر، روابط سالم تر و سکس رضایت بخش تر می شود.

افراد مناسب برای استفاده از این روش


بهترین کاندیداها برای از بین بردن چربی توسط کویتیشن ، مردان و زنان سالمی هستند که نسبتا دارای اضافه وزن هستند و می خواهند تا تا 45 کیلو از وزنشان را کاهش دهند. در شرایط زیر نباید از این روش استفاده کنید:

چنانچه باردار یا شیرده هستید، داروهای ضد انعقاد مصرف می کنید، اگر در بدن شما ایمپلنت فلزی و یا ضربان ساز کار گذاشته شده است، اگر دارای کلوئید هستید، اخیرا تحت عمل جراحی قرار گرفته اید و یا به بیماری های حادی از جمله دیابت، بیماری قلبی، سرطان یا تومور، صرع، فشار خون غیر طبیعی بالا یا پایین، هموفیلی، ترومبوز، فلبیت، سل، بیماری عفونی و نقص سیستم ایمنی یا سیستم لنفاوی دچار هستید. اگر به سلامت خود برای استفاده از این روش درمانی شک دارید، باید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.  

این روش درمانی در کدام نواحی بدن موثر تر است؟


تمام نواحی بدن که در آن ها چربی تجمع می یابد، مثل ران ها، باسن، شکم و پهلوها رایج ترین نواحی برای درمان هستند، اما در واقع محدودیتی در نواحی خاصی از بدن وجود ندارد.

jj

کویتیشن چگونه کار می کند؟


در این روش، پزشک یک ابزار دستی مخصوص بر روی پوست قرار می دهد. از طریق این ابزار، امواج اولتراسونیک با سرعت بالا تولید شده و انتقال می یابند و باعث لرزش سلول های چربی می شوند. این حرکت لرزشی باعث ایجاد حفره ها یا حباب های ریزی می شود که به تدریج بزرگ می شوند. بزرگ شدن این حباب ها تا جایی ادامه می یابد که حباب ها به هم برخورد کرده و منفجر شوند و در نتیجه امواجی ایجاد کنند که باعث تخریب بافت چربی می شوند. (این پدیده کویتیشن یا حفره سازی نام دارد.) سپس مایع ایجاد شده به راحتی از طریق سیستم لنفاوی و یا سیستم ادراری از بدن خارج می شود.

آیا روش کویتیشن دردناک است؟


خیر. این یک روش درمانی بدون درد است. گاهی اوقات ممکن است قرمزی جزئی ایجاد شود ولی احتمال ایجاد درد بسیار کم است. گرمای ناشی از ابزار دستی در طول درمان، کاملا قابل تحمل است. این روش درمانی، یک روش غیر جراحی است و نیازی به بیهوشی ندارد. همچنین این روش غیر تهاجمی می باشد (برشی در پوست ایجاد نمی شود و جای زخمی بر جای نخواهد ماند) و نیازی به بستری شدن فرد پس از انجام این روش وجود ندارد.

عوارض جانبی احتمالی این روش چیست؟


عوارض جانبی گزارش شده از این روش بسیار نادر است، و معمولا شامل قرمزی جزئی یا حساسیت پوست می شود که طی چند ساعت برطرف خواهد شد. همچنین احتمال احساس افزایش انرژی وجود دارد، چون بدن به طور طبیعی سعی دارد از انرژی آزاد شده توسط ذخایر چربی استفاده کند. مطالعات نشان داده است که سطوح کلسترول و تری گلیسرید افزایش می یابد، که باید از طریق رژیم غذایی کنترل شود. در زیر به برخی از عوارض جانبی این روش درمانی اشاره شده است:

 • افزایش تشنگی (که نیاز به مصرف آب بیشتر را افزایش می دهد)
 • سردرد جزئی که از چند ساعت پس از درمان شروع می شود. (احتمالا به دلیل آزاد سازی سموم از سلول های چربی)
 • کاهش اشتها و کاهش ظرفیت غذا خوردن (احتمالا به دلیل اثر تنگ شدن معده)
 • کاهش درد فیزیکی بدن (احتمالا به دلیل کاهش وزن و در نتیجه وارد شدن فشار کمتر به بدن)
 • بهبود اعتماد به نفس و خلق و خوی فرد و افزایش علاقه به پوشیدن لباس های جذاب

آیا می توان با استفاده از روش کویتیشن وزن کم کرد؟


کویتیشن  روشی برای کاهش وزن نیست بلکه برای شکل دادن به بدن و تناسب اندام است. این روش مخصوصا برای کاهش چربی های موضعی استفاده می شود که توسط رژیم غذایی و ورزش کردن نمی توان آن ها را از بین برد. این روش درمانی سلولیت را برطرف می کند و از تولید دوباره ی سلول های چربی در ناحیه تحت درمان جلوگیری می کند، بدون این که آسیبی به سیستم عروقی وارد شود.

چربی یک ماده ی جامد است چطور می تواند از طریق ادرار خارج شود؟


به این دلیل که کویتیشن لاغری موجب امولسیفه شدن چربی می شود و آن را به ماده ای تبدیل می کند که می تواند از طریق سیستم لنفاوی و ادراری خارج شود.

قبل از انجام کویتیشن باید چه کارهای انجام دهم؟


توصیه می کنیم قبل و بعد از هر جلسه درمانی غذای کم کالری مصرف کنید و حداقل 1.5 لیتر آب بنوشید. نوشیدن آب برای دفع چربی ضروری است. بخشی از بدن خود را که می خواهید تحت درمان توسط این روش قرار گیرد، هر شب مرطوب کنید. آب رسانی، موفقیت این روش را تا حد زیادی افزایش می دهد.

مزایا

 • روش درمانی غیر تهاجمی می باشد.
 • نیازی به بیهوشی و بستری شدن وجود ندارد.
 • جای زخمی بر روی بدن ایجاد نخواهد شد.
 • ناراحتی خیلی کمی حین درمان ایجاد خواهد شد.
 • دفع چربی از طریق یک فرآیند طبیعی صورت می گیرد.
 • هر جلسه بین 20 تا 60 دقیقه طول می کشد.
 • کویتیشن روشی مقرون به صرفه است

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است