عمل جراحی زیبایی لب

لب‌های برجسته و گوشتالو غالباً نشانه سلامتی، زیبایی و جوانی به شمار می‌آید. خبر خوش ما برای اشخاصی که از بدو تولد لب‌های‌شان نازک بوده یا لب‌های‌شان در اثر فرایند طبیعی پا به سن گذاشتن باریک شده است، این است که روش‌های بسیاری برای زیباتر کردن لب وجود دارد. پروتز لب ، لیفت لب و دیگر عمل‌های جراحی روش‌هایی با ماندگاری اثر طولانی‌تر هستند.

در کلینیک ما جراحی برجسته سازی و زیبا سازی لب توسط متخصصین مجرب ارائه میشود.

روش انجام عمل زیبایی لب


روش‌های متعددی برای داشتن لب‌هایی زیبا وجود دارد. جراح روش مناسب را غالباً با توجه به اهداف زیبایی‌شناختی بیمار و زمان‌بندی دوران بهبود انتخاب می‌کند؛ گاهی لازم است دو یا چند عمل برای رسیدن به نتیجه دلخواه انجام شود.

 پیوند یا گرافت پوستی

عمل جراحی زیبایی لب روش دائمی حجیم کردن لب محسوب می‌شود. جراح در ابتدا برش‌هایی را داخل دهان ایجاد می‌کند و لب‌ها را جلو می‌کشد، سپس گرافت پوستی ـ چربی گرفته شده از لایه‌های عمیق‌تر پوست را برای برجسته کردن لب زیر غشا مخاطی قرار می‌دهد.

بهبود ورمیلیون (قیطان لب)

در این عمل برشی در امتداد حاشیه بخش رنگی لب‌ها به گونه‌ای ایجاد می‌شود که بتوان باریکه‌ای از پوست خارج این حاشیه را برداشت و سپس بخش رنگی را برای افزایش ناحیه لب کشید.

 پروتز لب

پروتز لب را می‌توان داخل برش‌های بسیار کوچک ایجاد شده داخل گوشه‌های دهان قرار داد. جراح از پروتزهای گوناگون سنتزی یا طبیعی موجود بهترین گونه را با توجه به شرایط بیمار انتخاب می‌کند.

لیفت لب

برداشتن پوست اضافی و رو به بالا کشیدن لب‌ها (لیفت لب) برای افرادی مفید است که از شل شدن یا افتادگی پوست یا رو به پایین متمایل شدن دهان ناراحت هستند. برای افزایش حجم لب بالا، برشی زیر بینی ایجاد می‌شود و پوست به منظور رو به بالا کشیدن لب کوتاه می‌شود. دیگر روش‌های جراحی لیفت لب باعث کوتاه شدن لب بالا و بیشتر مشخص شدن دندان‌ها می‌شود. برای از بین بردن حالت افتادگی دهان، برش‌های کوچکی در کنار دهان ایجاد و پوست اضافی برداشته می‌شود، سپس بخیه‌های بسیار ظریفی زده می‌شود که پس از 4 تا 5 روز کشیده می‌شود. جراحی زیبایی لیفت لب پری و جوانی، جذابیت بیشتری را برای لبخند به ارمغان می‌آورد.

جراحی زیبایی لب


با تقبل هزینه بالا کشیدن لب عمل زیبایی لب را می‌توان در بیمارستان، مطب مجهز پزشک یا مرکز جراحی سرپایی معتبر انجام داد. اکثر عمل‌ها حداقل 30 دقیقه تا 2 ساعت زمان می‌برد.
•    بیمار برای راحت بودن در طول عمل، داروهای آرام بخش دریافت می‌کند.
•    عمل جراحی زیبایی لب معمولاً تحت بی‌حسی عمومی انجام می‌شود، اگرچه در برخی موارد بی‌حسی موضعی یا دریافت داروی آرام بخش از طریق سرم پیشنهاد می‌شود.
•    جراح برنامه جراحی را طبق روال تعیین شده پیش از عمل ادامه می‌دهد.
•    در صورت انتخاب کردن تزریق چربی، لیپوساکشن باید برای تخلیه چربی مناسب قابل تزریق در لب‌ها انجام شود.
•    بیمار پس از اتمام عمل به بخش ریکاوری منتقل می‌شود و در آنجا تحت نظر قرار می‌گیرد. در بعضی از جراحی‌ها بخیه نیز زده می‌شود.
بیمار پس از مدت کوتاهی تحت نظر بودن مرخص می‌شود، مگر آن که جراح پلاستیک برنامه‌های دیگری را برای دوران بهبود پس از جراحی زیبایی لب در نظر گرفته باشد.

برداشتن سیلیکون های تزریق شده و تخلیه ژل لب نیز مانند جراحی کوچک کردن لب می باشد با این تفاوت که سیلیکون های آزاد و بافت اسکار نیز ممکن است در طول عمل برداشته شوند. محل برش با بخیه های موقت بسته می شود تا نتیجه ی عمل مورد ارزیابی قرار بگیرد و در صورت لزوم بافت بیشتری برداشته شود. پس از اینکه ظاهر رضایت بخش حاصل شد، برش های ایجاد شده بطور کامل بخیه زده می شوند.

اقدامات پیش از جراحی زیبایی لب


جراح پیش از عمل از شما می‌خواهد تا:

•    استعمال دخانیات را حداقل 6 هفته قبل از جراحی متوقف کنید تا فرایند التیام بهتر انجام شود.
•    از مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهابی خاص و بعضی داروهای گیاهی تشدید کننده خونریزی خودداری کنید.
•    صرف نظر از نوع جراحی آتی، رساندن آب کافی به بدن قبل و بعد از جراحی برای داشتن دوران بهبودی ایمن بسیار مهم است.
پیش از عمل از یکی از نزدیکان بخواهید تا شما را پس از جراحی به خانه برساند و دست کم شب نخست پس از جراحی را در کنارتان باشد.

اقدامات پس از جراحی زیبایی لب


پس از جراحی لب به مدت یک تا دو روز با کبودی و ورم و ناراحتی ملایم تا متوسط مواجه خواهید شد. با قرار دادن کمپرس سرد بر روی ناحیه عمل شده می‌توانید ورم، کبودی و درد را کاهش دهید. به مدت یک تا دو روز باید رژیم غذایی خود را به مایعات محدود کنید. به احتمال زیاد همان روز جراحی می‌توانید حرکت کنید، اما باید فعالیت‌های خود را محدود کنید.

جلسه مشاوره اولیه


در طول جلسه مشاوره اولیه این فرصت را دارید تا با جراح در مورد نتایج دلخواه خود صحبت کنید. جراح نیز در این جلسه وضعیت لب را بررسی می‌کند. نکته مهم صادق بودن بیمار با پزشک و آمادگی برای ارائه پاسخ‌های صحیح و کامل به پرسش‌های زیر است:

•    آیا از ابتلا به بیماری خاصی رنج می‌برید یا به داروهای معینی حساسیت دارید؟ آیا تحت درمان قرار دارید؟
•    آیا پیش از این تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اید؟
•    در حال حاضر چه داروها، ویتامین‌ها و مکمل‌های گیاهی‌ای مصرف می‌کنید؟
•    آیا نوشیدنی‌های الکلی، دخانیات و مواد مخدر مصرف می‌کنید؟
•    آیا سابقه انجام عمل‌های غیرجراحی یا غیرتهاجمی زیبایی دارید؟
•    انتظار شما از این جراحی چیست؟ انگیزه اصلی شما از انجام این عمل جراحی چیست؟

جراح احتمالاً اقدام‌های زیر را نیز انجام خواهد داد:

•    از شما می‌خواهد تا به آینه نگاه کنید و تغییر دقیق مورد نظرتان را نشان دهید.
•    عکس‌هایی را برای ثبت در پرونده پزشکی می‌گیرد، صورت را ارزیابی و اندازه‌گیری می‌کند و به کمک نرم افزارهای تصویری کامپیوتری نتیجه احتمالی عمل را به شما نشان می‌دهد.
•    وضعیت سلامت شما، بیماری‌های کنونی یا پیشین یا عامل‌های خطر، را بررسی می‌کند.
•    خاصیت ارتجاعی پوست را می‌سنجد.
•    روش‌های موجود را توضیح می‌دهد و دوره درمانی پیشنهادی خود را مطرح می‌کند.
•    شما را از نتایج احتمالی، از جمله عوارض بالقوه یا خطرهای احتمالی آگاه می‌کند.
•    در مورد نوع بی‌حسی پیشنهادی با شما صحبت می‌کند.

متقاضی مناسب جراحی زیبایی لب


در ادامه به چند دلیل متداول برای روی آوردن به جراحی زیبایی لب اشاره می‌کنیم:

•    برجسته کردن لب‌های باریک یا پرتر کردن لب‌ها. اگر لب بالایی یا هر دو لب شما هنگام لبخند زدن ناپدید می‌شود، حجیم کردن لب می‌تواند به زیبایی چهره شما بیافزاید.
•    با بهره‌گیری از بعضی روش‌ها می‌توان حالت ناهمواری لب‌ها، شکل دهان و حالت نمایان شدن لثه‌ها هنگام خندیدن را اصلاح کرد.
•    از سوی دیگر اگر لب‌ها بسیار بزرگ باشد یا با دیگر اجزا چهره تناسب نداشته باشد، با جراحی پلاستیک  می‌توان لب‌ها را کوچک‌تر کرد.
چنانچه وضعیت جسمی‌تان مساعد است، نسبت به انجام عمل خوش‌بین هستید و انتظارهایی واقع بینانه دارید، نامزد ایده‌آل این جراحی به شمار می‌روید.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است