عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی:عوارض و هزینه

QQQEW

بینی گوشتی در صورت معمولا توجه همگان را به خود جلب کرده و بیشتر از چشم‌ها دیده می‌شود. بینی گوشتی به بینی‌هایی اتلاق می‌شود که دارای پوست ضخیم، مقدار زیاد غدد سباسه و منافذ پوستی باز است. بینی‌های گوشتی معمولا غضروف ضعیفی داشته و بخش اعظم آن شامل پوست، چربی زیر پوست و غدد سباسه است.

در بینی‌های گوشتی معمولا نوک بینی دچار افتادگی بوده و پره‌های بینی (آلا) باز و ضخیم هستند. در زیباشناسی چهره، عرض بینی باید با ارتفاع بینی و میزان بیرون‌زدگی نوک بینی از صورت و همچنین عرض صورت تناسب داشته باشد. خطوط زیبایی‌شناسی باید از پل‌‌بینی تا نوک‌بینی به‌طورمساوی جریان داشته باشد. کار جراح رینوپلاستی تنها زیباسازی بینی نیست بلکه ایجاد تعادل بین بینی و مابقی اجزای صورت است. جراحی بینی می‌تواند تاثیر مثبت و چشمگیری بر ظاهر بیمار و اعتماد به‌نفس او داشته باشد.

جراحی بینی‌های گوشتی که ماهرانه انجام می‌شوند معمولا علاوه‌بر کوچک کردن بینی، تعادل و هماهنگی صورت را حفظ کرده و موجب می‌شود بینی کاملا طبیعی به‌نظر برسد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی هنگام معاینه بینی گوشتی در واقع  قصد دارند منحنی ملایمی که از ابروها تا پره‌های بینی امتداد دارد را بررسی ‌کنند. پهنای بینی باید تقریبا با فاصله بین چشم‌ها یکسان باشد. اگر منحنی ابرو تا بینی مناسب نبوده و یا بینی پهن‌تر از فاصله بین چشم‌ها باشد، بینی باید در طول جراحی کوچک شده تا مشکل بیمار برطرف شود. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان می‌توانید با شماره‌ 02188334029 تماس بگیرید.

qqqcd

مشکلات بینی گوشتی


 •  پل‌بینی پهن
 •  پره‌های بینی بزرگ
 • نوک‌بینی پهن یا توپی‌شکل

علت


وجود چند عامل مشترک ممکن است موجب  گرد شدن و بینی گوشتی شود. اولین عامل نوع پوست بینی است. بیمارانی که پوست بینی آن‌ها ضخیم است نوک‌بینی گرد و پهنی دارند. در برخی از بیماران می‌توان ضخامت پوست بینی را با احتیاط کامل کم کرد. برای این کار باید بافت فیبروتیک اضافی زیر پوست در طی جراحی زیبایی بینی برداشته شود. دومین علت رایج، غضروف نوک بینی است. غضروف‌های جانبی تحتانی ممکن است پهن، محدب و یا ترکیبی از هردو باشد.

روش‌های جراحی بینی گوشتی


معمولا از طریق 3 روش می‌توان بینی گوشتی را کوچک کرد: کوچک کردن نوک‌بینی، کوچک کردن پایه پره‌بینی و شکستن استخوان‌بینی (استئوتومی بینی)

پره‌های بزرگ بینی

bfcfbcv

پره‌های بزرگ بینی که معمولا به سوراخ‌ بینی معروف هستند یکی از عمده‌ترین موضوع نگرانی بسیاری از بیمارانی است که بینی گوشتی دارند. کوچک کردن پره‌های بینی موجب کوچک شدن بینی گوشتی می‌شود. برای خارج کردن بافت اضافی از پره‌بینی باید روی پوست کناره‌های بینی برش‌های کوچک ایجاد شود. برای این‌که برش‌ها نمایان نباشند جراح سعی می‌کند برش‌ها را در چین بینی پنهان نماید.

جراحی پره‌ بینی برای کوچک کردن سوراخ بینی گوشتی روش سختی است. در این روش اغلب کاملا مشخص است که بینی عمل شده است . در برخی موارد به‌دلیل عدم مهارت و دقت  در جراحی، نتیجه حاصل از عمل رضایت‌بخش نبوده وسوراخ‌های بینی کاملا غیرطبیعی دیده می‌شوند.

امروزه جراحان ترجیح می‌دهند در جراحی زیبایی بینی‌های گوشتی برای کوچک کردن پره‌های بینی تنها به حذف پوست سوراخ‌ بینی اکتفا نکنند بلکه کل سوراخ یا پره‌ بینی را تغییر دهند. این کار کمک می‌کند تا پزشکان نتایج بهتری در جراحی و تغییر شکل بینی‌های گوشتی کسب کنند.

شکستن پل‌ بینی 

sdfsdd

پهنای بینی در قسمت بالای سوراخ‌های بینی به‌ دلیل وجود بافت بیش از حد دراین ناحیه نیست بلکه به پهنای استخوان بینی ربط دارد. بیمارانی که بدنبال جراحی زیبایی بینی هستند معمولا از پهنا، کوتاهی و یا گاهی هردو مورد در پل‌ بینی خود شکایت دارند. تنها راه کوچک کردن پل‌ بینی گوشتی شکستن استخوان این قسمت از بینی است. بعد از شکستن استخوان‌ها جراح می‌تواند پل‌ بینی را کوچکتر کند. برخی از جراحان به‌ندرت در جراحی بینی‌های گوشتی  از روش استاندارد استئوتومی استفاده می‌کنند چراکه با این روش احتمال دارد پل‌بینی بیش از اندازه کوچک شده، نوک‌بینی بزرگ‌تر دیده شود و درنهایت بینی کاملا غیرطبیعی به‌نظر برسد. با وجود این‌که در روش استئوتومی، کبودی و تورم بعد از عمل بینی بیشتر می‌باشد اما نتایج رضایت‌بخش آن برای برخی بیماران ارزش تحمل تمام عوارض بعد از عمل را دارد.

کوچک‌ کردن نوک‌ بینی

vfcb

راه دیگر کوچک کردن بینی گوشتی این است که بینی را از چهره دورتر کنیم. وقتی بینی به چهره نزدیک‌تر است نوک آن کمتر حالت مثلثی داشته و برعکس بیشتر شکل گرد به‌نظر می‌رسد. اگر نوک بینی به‌جای این‌که گرد به‌نظر برسد بیشترمثلثی شکل باشد طبیعتا کوچکتر هم دیده می‌شود.

در برخی از بیماران افزودن قسمت بیرون‌زدگی نوک بینی برای دورتر کردن بینی از چهره یکی از مهمترین قسمت جراحی زیبایی بینی است چراکه این کار موجب می‌شود بینی زیباتر و کوچک‌تر دیده شود.

نوک‌ بینی گوشتی را می‌توان از طریق یکی از مراحل زیر کوچک‌تر کرد:

 • کاهش ضخامت پوست بینی
 • کوچک کردن غضروف پهن
 • قرار دادن غضروف در موقعیتی بهتر
 • حذف قسمتی از غضروف نوک بینی
 • اصلاح بیرون‌زدگی نوک بینی
 • پیوند غضروف

بهبود


دوره بهبود جراحی زیبایی بینی گوشتی در بین بیماران متفاوت بوده و معمولا بستگی به روش‌ها و تکنیک‌های بکار رفته در جراحی دارد. برای کاهش درد گاهی به بیماران داروهای ضددرد تجویز می‌شود اما نکته جالب این است که اکثر بیماران  درد قابل‌ توجهی بعد از جراحی بینی گوشتی ندارند. وجود پدهای موقت در بینی بیمار و همچنین تورم بعد از عمل بینی طبیعتا موجب اختلال در تنفس بیمار می‌شود.

تا 2 روز بعد از عمل، پدها داخل بینی بیمار باقی می‌مانند بنابراین از آن جایی که بیمار مجبور است در این دوره از طریق دهان تنفس بکند کمی احساس ناراحتی خواهد کرد. اطراف چشم برخی از بیماران کبود و متورم می‌شود. این مشکل معمولا ظرف 4 روز و در برخی موارد نادر در عرض 2 هفته بعد از جراحی از بین می‌رود. کمپرس یخ به کاهش تورم کمک می‌کند.  از طرفی بالا نگه‌داشتن سر در چند روز اول بعد از جراحی تاثیر مثبتی در فرایند دوره بهبود دارد. بعد از گذشت 1 هفته بیشتر بیماران می‌توانند به کار و فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهند. تورم معمولا در این دوره کمتر از روزهای اولیه است.

عوارض جانبی 


جراحی بینی گوشتی مانند تمام جراحی‌های دیگر عاری از خطر وعوارض جانبی نیست. عوارض جانبی رایج از قبیل کبودی و تورم در جراحی بینی گوشتی طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد.

عوارض جانبی خطرناک در عمل بینی گشوتی عبارتند از:

 •  واکنش  به بیهوشی
 •  عفونت
 • خونریزی
 • بی‌حسی
 • آسیب به سپتوم
 •  نکروز پوست
 • انسداد بینی
 • عدم تقارن بینی
 •  ناهنجاری در پوست
 • اسکار یا بهبود ضعیف زخم
 • نتایج نامطلوب

هزینه 


عوامل زیادی وجود دارد که موجب تغییر هزینه جراحی بینی گوشتی می‌شود. این موارد شامل هزینه بیهوشی و جراح، نوع بینی بیمار و روش جراحی می باشد.


به این پست امتیاز دهید.
عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی:عوارض و هزینه
5 از 1 رای