عمل جراحی ترمیمی، ثانویه یا بینی مجدد عمل شده

رینوپلاستی

رینوپلاستی ترمیمی که به رینوپلاستی دوم نیز معروف است یکی از پیچیده‌ترین و تخصصی‌ترین جراحی‌ها در بخش جراحی پلاستیک است. رینوپلاستی یا جراحی بینی به‌عنوان سخت‌ترین جراحی در جراحی‌های زیبایی شناخته‌شده است. جراحی ترمیمی بینی به دلیل بهبود نتایج غیرقابل‌قبول و نامطلوب جراحی‌های قبلی و یا عوارض ناشی از آن انجام می‌شود. در هنگام انجام جراحی ترمیمی بینی جراح نه‌تنها به بخش زیبایی و این‌که بینی چگونه به نظر برسد توجه می‌کند بلکه مشکلات تنفسی مانند انحراف بینی و تیغه‌ی آن و همچنین انسداد مجاری بینی را نیز در نظر می‌گیرد. اگرچه بیشتر کسانی که جراحی زیبایی بینی داشته‌اند از نتیجه‌ی جراحی خود راضی بوده و اعتمادبه‌نفس و ظاهر آن‌ها بهبودیافته است اما رینوپلاستی یک جراحی پیچیده و سخت است و به همین دلیل برخی از بیماران به جراحی دوباره نیاز پیدا می‌کنند.

بسیاری از بیماران از ظاهر خود بعد از جراحی راضی نیستند و یا از یک یا چند عارضه ناشی از جراحی نخست رنج می‌برند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی خواسته‌های روحی و ذهنی بیمارانی که به دنبال جراحی ترمیمی بینی هستد را درک می‌کنند و آن‌ها را در راه رسیدن به خواسته‌هایشان یاری می‌نمایند. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت از متخصصین ما با شماره‌ 02188334029  تماس حاصل فرمایید.  

جراحی-ترمیمی

1رینوپلاستی

مزایا


گاهی عمل ترمیمی بینی می‌تواند به درمان بیماری‌هایی که حتی بعد از جراحی اولیه درمان‌ نشده‌اند کمک کند. این‌که چگونه تمامی قسمت‌هایی که تحت تأثیر جراحی بینی قرار می‌گیرد به‌خوبی درمان می‌شوند از شگفتی‌های دنیای علم محسوب می‌شود. گاهی نتیجه‌ی تغییرات به وجود آمده در غضروف و استخوان بینی جدا از میزان دقتی که در ایجاد آن‌ها به کار گرفته‌شده به چگونگی درمان آن‌ها بستگی دارد. بنابراین بینی با افزایش سن تغییر می‌کند و رینوپلاستی اولیه به ترمیم و بازسازی نیاز پیدا می‌کند. داشتن ظاهری طبیعی و عملی به نظر نرسیدن بینی به تغییرات بینی در طی سال‌ها و جلوگیری از آسیب‌های که باعث تغییر شکل بینی می‌شوند، بستگی دارد.

چه کسانی به جراحی ترمیمی بینی احتیاج دارند؟


جراحی-ترمیمی-1

اگر شما در گذشته جراحی رینوپلاستی داشته‌اید اما از نتیجه‌ی آن‌، هم در بعد زیبایی و هم در بعد عملکرد ناراضی هستید جراحی ترمیمی یک گزینه‌ی مناسب برای شماست. یکی از اصلی‌ترین دلایل جراحی ترمیم بینی برداشتن بیش‌ ازا ندازه‌ی غضروف در جراحی اولیه است. برداشتن بیش‌ از اندازه‌ی غضروف می‌تواند باعث بالا رفت بیش‌ ازا ندازه‌ی بینی، دوقسمتی شدن نوک بینی، بسته شدن دریچه‌ها گردش هوا در بینی و عدم تقارن نوک بینی شود. از دیگر دلایل نیاز به جراحی مجدد بینی می‌توان به داشتن قوز بینی، قرینه نبودن استخوان بینی و یا منقاری بودن ( یک برآمدگی ناخوشایند در بالای نوک بینی) اشاره کرد. در برخی از بینی‌های جراحی‌شده غضروف میانی کافی برای ترمیم باقی نمانده است. در این موارد از غضروف گوش و یا حتی غضروف دنده‌ها استفاده می‌شود.

روش انجام


جراحی-ترمیمی-2

جراحی ترمیمی بینی با ایجاد یک بریدگی در کلوملا و یک بریدگی در داخل بینی برای دسترسی به استخوان و ترمیم آن آغاز می‌شود. این روش هنگانی که اثر زخم قابل‌توجهی از جراحی قبلی مشاهده شود مورداستفاده قرار می‌گیرد. بعدازاین جراح به کمک پیوند غضروف قسمت‌های آسیب‌دیده را ترمیم می‌کند. این غضروف از قسمت تیغه‌ی میانی بینی و یا قسمت بیرونی گوش و در موارد شدیدتر از دنده‌ها به دست می‌آید. از این روش فقط در مواردی که استخوان و یا غضروف بیش‌ ازا ندازه ازدست‌ رفته باشند استفاده می‌نمایند و جراح تلاش می‌کند تا بد شکلی و دفرمه شدن بینی دیده نشود یا آن را به حداقل برساند. این جراحی معمولاً 2 تا 3 ساعت به طول می‌انجامد و بیماران کم درد و ناراحتی خواهند داشت. رسیدن به بهبودی معمولاً یک هفته زمان نیاز دارد، همچنین بریدگی ایجاد شده در کلوملا به‌خوبی درمان می‌شود و از خود اثری باقی نمی‌گذارد. شما باید در خصوص روش‌های جراحی و تشخیص نیاز به پیوند بافت با جراح خود مشورت نمایید.

بعد از جراحی


در بیشتر موارد بینی تا یک هفته بعد از جراحی گچ گرفته می‌شود. این گچ گرفتگی بینی را آسیب‌های ناگهانی محافظت می‌کند و همچنین استخوان بینی را در مراحل اولیه‌ی بهبودی تابت نگه می‌دارد. در دوران بهبودی بینی به‌هیچ‌ وجه بسته نمی‌شود و این باعث می‌شود تا بینی راحت‌تر درمان شود. ممکن است بینی در چند روز اول احساس کیپ شدگی داشته باشد اما این مشکل خیلی زود برطرف می‌شود. درد ناشی از این جراحی کم است. ممکن است در طول چند روز ابتدایی فرد احساس خستگی نماید بنابراین باید از فعالیت‌های خود را محدود کرده و بر استراحت و بهبودی تمرکز نماید. تا زمانی که جراح اجازه نداده باید از ورزش‌های گروهی، ورزش‌هایی که شامل توپ و راکت می‌شوند و همچنین ورزش‌های قدرتی مانند وزنه‌برداری دوری شود. این زمان معمولاً چند هفته طول می‌کشد.

بهبودی 


در بیشتر بیماران بهبودی اولیه زود به دست می‌آید و معمولاً یک هفته به طول می‌انجامد. به دلیل تورم داخل بینی بیشتر بیماران برای چند روز در داخل بینی خود احساس کیپ شدگی می‌نمایند. کبودی‌های اطراف بینی ناچیز است اما

بینی متورم می‌گردد. بیشتر این موارد در طی هفته اول از بین خواهند رفت اما برخی از ورم‌ها بعد از هفته‌ی اول نیز باقی می‌مانند و به زمان بیشتری برای آر بین رفتن احتیاج دارند. درد ناشی از عمل کم است و جراح برای راحتی در بهبودی بینی را نمی‌بندد. بیشتر جراحان معتقدند که نتیجه‌ی اصلی رینوپلاستی تا 6 ماه قابل‌مشاهده نیست و مشاهده‌ی تغییرات نامحسوس تا یک سال پس از جراحی امری طبیعی است. این موارد در جراحی ترمیمی که به زمان طولانی‌تری  برای درمان احتیاج دارد بیشتر صدق می‌کند.

خطرات


جراحی-ترمیمی-3

همان‌گونه که در دیگر جراحی‌های بینی ریسک وجود دارد در جراحی دوباره بینی نیز خطراتی هست. پزشک در خصوص این خطرات به شما اطلاعات کافی می هد تا زمانی که می‌خواهید در خصوص جراحی بینی تصمیم بگیرید این موارد را نیز در نظر داشته باشید. خطرات جراحی ترمیمی بینی شامل مشکلات مرتبط به بی‌هوشی، از دست رفتن قدرت بویایی، پارگی رگ‌های کوچک، زخم‌های بیش‌ازاندازه و احتیاج به جراحی‌های دیگر می‌شود. انتخاب جراحی متخصص و کارآمد و پیروی از توصیه‌های قبل و بعد از جراحی وی از میزان این خطرات می‌کاهد.

آیا جراحی ترمیمی بینی در تنفس تغییری ایجاد می‌کند؟


در طول دوران بهبودی درون‌ بینی متورم است. این تورم برای بهبودی به زمان احتیاج دارد و ممکن است فرد برای چند روز احساس انسداد و گرفتگی در درون‌بینی خود داشته باشد. بعد از بین رفتن این تورم نباید هیچ تغییری در تنفس وجود داشته باشد. در برخی موارد که تیغه‌ی میانی بینی منحرف‌ شده و مشکلات تنفسی قبل از جراحی وجود داشته است، جراحی می‌تواند در طول رینوپلاستی این مشکلات را برطرف سازد. هرگونه مشکل مربوط به تنفس را می‌توانید در طول جلسات معاینه به اطلاع پزشک خود برسانید.

هزینه ترمیم بینی


هزینه‌های جراحی ترمیمی بینی بسته به میزان بدشکل‌های بینی و احتیاج به درمان مشکلات تنفسی متفاوت است. بعد از ملاقات با جراح و نتیجه‌گیری در خصوص نوع جراحی مورد نیاز می‌توان در خصوص هزینه‌های آن نتیجه‌گیری نمود.


به این پست امتیاز دهید.
عمل جراحی ترمیمی، ثانویه یا بینی مجدد عمل شده
4.5 از 2 رای