زاویه‌دار کردن فک و صورت (V-shape) بدون جراحی

9

برخی از افراد به طور طبیعی، دارای خط فک پهن می‌باشند. این وضعیت که در اثر بزرگ شدن بیش از حد عضله‌ی ماستر به وجود می‌آید، در افرادی که براکسیزم داشته (به طور ناخودآگاه دندان قروچه می‌کنند) و یا زیاد آدامس می‌جوند ایجاد می‌شود. صورت زاویه‌دار و V مانند، در همه جای دنیا به عنوان زیباترین حالت صورت پذیرفته‌شده است. زاویه‌ی ایده آل بین سطح قایم و خط فک برای زیبا به نظر رسیدن، بین 4 تا 9 درجه به سمت داخل می‌باشد. برخی از مشکلات مربوط به صورت که این حالت ایده‌آل را خراب می‌کنند عبارت‌اند از فک مربعی (به دلیل بزرگ شدن بیش از حد عضله‌ی ماستر)، داشتن غبغب و یا رشد نکردن چانه، که با زاویه دار کردن صورت میتوانید به زیبایی خود بیافزایید.

هدف اصلی  این کلینیک این است که تحت نظارت متخصصین شایسته‌ی پزشکی به بیماران خود در رسیدن به حالت ایده‌آل صورت به کمک محصولات تائید شده‌ کمک کند.

زاویه‌دار کردن فک و صورت بدون عمل جراحی


بوتاکس عضله‌ی ماستر (بوتاکس فک)

تزریق بوتاکس به عضله‌ی بیش فعال ماستر، می‌تواند این عضله را شل کرده و در درمان چانه مربعی بسیار موثر باشد. بدین صورت حالت چهره به شکل V نزدیک می‌شود و  عملا زاویه دار کردن فک انجام می شود .

در طول سال‌ها، استفاده از بوتاکس، فراتر از درمان چین و چروک‌ها رفته است. عمل تزریق بوتاکس به عضله‌ی ماستر، یک عمل تأثیرگذار و شدید برای تغییر دادن حالت خط فک بوده که نتایج آن سریعاً ظاهر می‌شوند. در طی این عمل، بوتاکس به عضله‌ی ماستر (فک) تزریق می‌شود و با تراش دادن چهره‌های بیش از حد مربعی و مردانه، به آن ها ظاهری لطیف‌تر و جوان‌تر می‌دهد. برنامه‌ی تزریق بوتاکس به عضله‌ی ماستر، شامل 3 جلسه بوده که با فاصله‌های 2 ماهه از هم اجرا می‌شوند.

بوتاکس (مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا) نام تجاری سم بوتولینم A بوده و نوعی ماده‌ی درمانی تزریقی محسوب می‌شود. این ماده یک سم عصبی بوده که ماهیچه‌های خاصی را به مدت 4 تا 6 ماه شل می‌کند.

تزریق ژل به فک

پزشکان ما می‌توانند با استفاده از تزریق ژل، مناطق مهمی از جمله چانه را با بهبود برآمدگی یا طول آن زیباتر جلوه دهند؛ همچنین با این روش می‌توان، خط فک‌هایی با ظاهر ضعیف را قوی‌تر جلوه داد.

تزریق ژل برای بهبود ظاهر چانه

با اینکه نتایج حاصل از عمل تزریق ژل به چانه محدود می‌باشند، این عمل ممکن است با تزریق ژل به تمامی لایه ها تا رسیدن به ضریغ استخوان انجام شود. در این روش، ژل به زیر چانه تزریق و در آن جا توزیع می‌شود.

تزریق ژل برای بهبود ظاهر گونه‌ها

از ژل‌ها ممکن است به جای پروتزهای آلو پلاستیک نیز استفاده شود. ناحیه‌ی گونه، اسکلت پروانه‌ای صورت، زاویه‌های خط فک پایین و چانه، همگی قابلیت بهبودی با استفاده از تزریق ژل را دارند. گذاشتن گونه، تراشیدن خط فک و بهبود ظاهر چانه و زاویه سازی چانه ، از روش های بدون جراحی پربازده و در عین حال نامحسوس می‌باشند که می‌توانند تغییرات خارق‌العاده ای در حالت بافت نرم ایجاد کنند.

تراش دادن صورت به وسیله‌ی لیفت با نخ

لیفت با نخ، روشی برای لیفت بدون جراحی صورت بوده - وارد کردن نخ از درون سوراخ‌های کوچک به درون پوست، که بعداً نامرئی می‌شوند - و می‌توان از آن در هر نقطه‌ای از صورت که نیاز به کشیدن پوست باشد، استفاده کرد.

این عمل، برای افرادی که افتادگی پوست صورت آن‌ها در حد متوسط می‌باشد (افرادی با سنین بین 35 تا 50 سال) مناسب است. مناطقی از صورت که می‌توان با استفاده از لیفت نخ آن‌ها را درمان کرد عبارت‌اند از خارج ابروها، گونه‌ها و لپ‌ها، خطوط نازولبیال (خطوطی که از کنار بینی شروع شده و تا گوشه های دهان ادامه دارند)، مناطق زیر چشم، خط فک به منظور درمان قبقب و گردن برای درمان افتادگی پوست آن. بیشتر بیماران، نیازی به انجام لیفت بر روی همه‌ی این مناطق ندارند، اگرچه انجام این کار ممکن است.

مناطقی که در افراد جوان‌تر بیشتر تحت درمان قرار می‌گیرند، لپ‌ها و کنار ابروهاست چرا که این مناطق از اولین نواحی صورت‌اند که پوست آن‌ها شروع به افتادن می‌کند. با بالا رفتن سن، نیمه‌ی پایینی صورت نیز شروع به افتادن می‌کند.

هایفوتراپی (اولتراسوند) برای خط فک

هایفوتراپی تنها روش مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) بوده که با استفاده از امواج فراصوت، پوست را سفت و کشیده می‌کند. در نیمه‌ی پایینی صورت، فایده‌های این روش عبارت اند از کاهش جلوه‌ی خط فک، بهبود تراشیدگی خط فک و کاهش جلوه‌ی لپ‌های چاق.

امواج رادیویی (ترماژ)

این روش علاوه بر داشتن عملکرد عادی امواج رادیویی، به همراه یک هد درمانی سرد، می‌تواند بازده بهتری داشته باشد. تحقیقات نشان می‌دهند که استفاده‌ی متناوب از روش‌های درمانی سرد و گرم می‌تواند برای رسیدن به نتایج دلخواه، مناسب باشد.

رادیو درمانی برای کسانی که می‌خواهند سریع به نتیجه برسند (اثرات این روش در اولین بار استفاده نیز مقداری ظاهر می‌شوند) و یا به دنبال روش جایگزینی برای بوتاکس، تزریق فیلر، لیپولیز، مزوتراپی و لیفت صورت با جراحی می‌گردند و همچنین می‌خواهند روش درمانی ایمن و غیرتهاجمی باشد، مناسب است.

رادیو درمانی می‌تواند بدون بوتاکس یا لیپولیز صورت، حالت چهره را تغییر داده و آن را خوش‌تراش کند. این روش می‌تواند صورت را لاغر کرده و فرم آن را متناسب کند (برای این کار می‌تواند بر روی هر منطقه‌ی دلخواهی از صورت تمرکز کند) همچنین می‌توان با استفاده از این روش، سوخت و ساز چربی‌ها را افزایش داده، مناطق دچار سلولیت را از بین برد، پوست را سفید و لطیف کرده تولید کلاژن را افزایش داد و بدین ترتیب ظاهر پوست را جوان و شاداب کرد.

تراش دادن صورت با امواج رادیویی - فراصوت

این یک روش غیرتهاجمی برای چاقی صورت و  تراش دادن صورت است که ترکیبی از دو تکنولوژی -فراصوت و امواج رادیویی - می‌باشد. فراصوت (یا تکنولوژی امواج برشی) بر روی سلول های چربی اثر می‌گذارد در حالی که امواج رادیویی به از بین بردن چربی‌ها و سفت کردن پوست کمک می‌کنند.

به منظور سفت کردن پوست و تراش دادن صورت، این یک روش جایگزین برای عمل‌های جراحی بوده و بدون درد و ایمن می‌باشد.

ممکن است بلافاصله پس از اولین جلسه‌ی درمان زاویه سازی صورت ، نتایج حاصل از عمل ظاهر شوند با این حال، نتایج اصلی آن در روزها و شاید هفته‌ها پس از هر جلسه‌ی درمانی خود را نشان می‌دهند. معمولاً 4 تا 6 جلسه‌ی درمانی پیشنهاد می‌شود که هر جلسه بین 20 تا 30 دقیقه به طول می‌انجامد. از آن جا که این روش بدون درد است، نیاز به هیچ‌گونه آمادگی یا دوره‌ی بهبودی نیست. این روش ایمن و تأثیرگذار بوده و هیچ‌گونه از کار افتادگی برای شخص ایجاد نمی‌کند. با استفاده از این روش می‌توان چانه، گونه‌ها و لپ‌ها، گردن و ناحیه‌ی اطراف چشم را تحت درمان قرار داد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است