رفع و درمان سریع چاقی صورت

make-up-full

بسیاری از افرادی که صورتی چاق تری نسبت دیگران دارند از ظاهر خود راضی هستند اما بسیاری دیگر از برجستگی لپ یا گونه خود راضی نیستند و از این موضوع شکایت دارند که صورتشان بیش از حد گرد  و اصطلاحا گوشتالو به نظر می آید. دلیل آن می تواند وجود چربی اضافی در لپ ها ، گونه یا زیر چانه و فک باشد.

ورزش و رژیم غذایی می تواند بسیاری از چربی های موضعی بدن را کم کند اما معمولا بر چربی های اضافی گونه ها ، چانه و گردن بی اثر است. چربی این نواحی معمولا به گرفتن رژیم غذایی و ورزش پاسخگو نیست. کلینیک ما راه حلی دائمی و موثر برای حل این مسئله ارائه می کند. برای درمان چاقی صورت و از بین بردن چربی اضافی صورت از دو روش جراحی صورت و لیپوماتیک ( لیپوساکشن شکم و پهلو) استفاده می شود که در ادامه در مورد هر یک توضیح داده شده است.

در صورتی که می خواهید برای رفع چاقی صورت عمل زیبایی انجام دهید ابتدا باید با یک متخصص زیبایی با تجربه مشورت کنید.  در هنگام مشاوره پزشک می تواند به خوبی شما را و ظاهر صورت و خصوصا شکل گونه، لپ ها و چانه و گردن را ارزیابی کند . او همچنین سن شما و سوابق پزشکی شما را در نظر می گیرد و  در نهایت تمامی راه حل هایی که پیش رو دارید را به شما می گوید. در طول جلسه مشاوره متخصص زیبایی در مورد هر یک از روش های رفع چاقی صورت ، چگونگی انجام آن ، مزایا و خطرات هر یک اطلاعات مهمی را در اختیار شما می گذارد.

انجام مشاوره همچنین این فرصت را به شما می دهد که در مورد انتظارات و نتایج دلخواه خود با متخصص زیبایی صحبت کنید و تمامی سوالات خود را مطرح کنید. داشتن اطلاعات کافی در مورد عمل زیبایی قبل از تصمیم گیری اهمیت زیادی دارد.

جراحی برداشتن چربی صورت


یکی از روش های از بین بردن چربی اضافی صورت جراحی برداشتن  چربی از گونه است که باعث برجستگی بیش از حد گونه ها یا چاق شدن صورت می شود. خوشبختانه این جراحی با برش کوچکی در داخل دهان انجام می شود و هیچ گونه جای زخم و بخیه روی صورت بر جای نمی گذارد. با انجام جراحی برداشتن چربی صورت تر رفتگی ظریف و زیبایی زیر چانه ایجاد می شود که باعث از بین روفت حالت گرد صورت و شکل گرفتن گونه های زیبا می شود. افرادی که چاقی هورمونی دارند نیز ممکن است صورت آن ها دچار چربی اضافه می شود.

ww

افراد مناسب برای استفاده از این روش

افرادی مناسب برای انجام این جراحی هستند که شرایط زیر را  اشته باشند:
-    داشتن سن بالای 18 سال
-    داشتن سلامت جسمانی
-    عدم اعتیاد به سیگار
-    دانستن اطلاعات کافی در مورد این جراحی و نتایج آن و داشتن انتظارات واقع بینانه

روش انجام جراحی

این جراحی در کلینیک و به صورت سرپایی( بدون نیاز به بستری) انجام می شود و انجام آن در حدود یک ساعت طول می کشد. جراحی تحت بی هوشی موضعی انجام می شود به این معنی که بیمار در حین انجام جراحی بیدار است اما درد را حس نمی کند. جراحی برشی در حدود دو سانتی متر از داخل دهان و در زیر گونه ایجاد می کند( از بالای دندان آسیاب سوم و به سمت عقب دهان) . با ایجاد این برش جراح به بافت و ماهیچه های گونه دسترسی دارد. با ایجاد فشار به گونه از بیرون صورت چربی های اضافه گونه از داخل این برش به بیرون هدایت می شوند و سپس جراح لایه ها ی اضافی چربی را با پنس و وسایل جراحی از گونه جدا می کند. بعد از این که میزان مورد نظر از چربی از صورت خارج شد ، جراح برش ایجاد شده را بخیه می زند.

yy

بهبودی بعد از جراحی

تا سه روز بعد از عمل ورم و تا حدی کبودی در صورت ایجاد می شود. لازم است تا چند روز بعد از جراحی سر خود را بالا نگه دارید و برای کم کردن تورم از کمپرس سرد ( هر بار ده دقیقه) استفاده کنید. تا دو هفته پس از جراحی لازم است تا جایی که می توانید استراحت کنید و تا دو ماه از انجام ورزش های شدید خودداری کنید. ریکاوری کامل بعد از عمل برای هر بیمار متفاوت است اما معمولا سه هفته طول خواهد کشید.

نتایج

بعد از جراحی صورت شما در ابتدا متورم است اما با گذشت دو تا سه هفته شما نتایج نهای جراحی خواهید بود و چاقی صورت ( لپ ها)  از بین رفته و برجستگی گونه ها نمایان می شوند.

لیپوساکشن( لیپوماتیک) صورت


لیپوساکشن در وافع روشی برای برداشتن چربی های اضافه در بدن است و اصولا برای لاغری موضعی بدن استفاده می شود. با لیپوساکشن ( یا دستگاه پیشرفته لیپوماتیک) با وسیله بسیار ظریفی می توان چربی های اضافه صورت را نیز از بین برد.

افراد مناسب برای استفاده از این روش

این روش برای بسیاری از افرادی که بدنبال لاغر کردن صورت خود هستند و در صورت خود به طور موضعی( لپ، چانه،زیر فک و گردن)  چربی اضافی دارند گزینه مناسبی است. افرادی که علاقمند به لاغر کردن صورت چاق خود هستند لازم است :
-    به لحاظ جسمانی سلامت عمومی داشته باشند
-    در صورت خود توده چربی داشته باشند که با صورت آن ها تناسب ندارد
-    پوست آن ها به اندازه کافی خاصیت ارتجاعی داشته باشد
-    درباره این روش اطلاعات کافی داشته و انتظارات واقع بینانه ای از آن داشته باشند

روش انجام لیپوساکشن صورت

ابتدا جراح در نقطه ای از صورت یا گردن که در معرض دید نیست و نامعلوم است برش بسیار ریزی ایجاد می کند و از طریق آن لوله بسیار ظریفی به نام کانولا را به زیر پوست می فرستد و با استفاده از همین لوله باریک چربی های اضافه به بیرون مکش می شود و توده های اضافی چربی از بین رفته و فرم صورت به شکل دلخواه بیمار در خواهد آمد.
در افرادی که سن بالاتری دارند انجام لیپوساکشن صورت همراه با لیفت صورت و گردن یا لیفت ابرو  و جراحی پلک می تواند آثار بسیار چشمگیری داشته باشد همچنین می تواند برای فرم دادن بهتر صورت بعد از خارج کردن توده های اضافی و نامناسب چربی برای فرم دادن بهتر صورت از پروتز چانه و گونه استفاده کرد.

بهبودی پس از لیپوساکشن

ممکن است در محل ورود کانولای لیپوساکشن یک بخیه کوچک زده شود.بعد از انجام لیپوساکشن شما می توانید به خانه بازگزدید و لازم است تا 24 ساعت استراحت کنید. تا جند روز بعد از لیپوساکشن می توانید از مسکن های تجویز شده پزشک استفاده کنید و برای کاهش تورم از کمپرس سرد استفاده کنید. تا چند روز پس از لیپوساکشن یک پوشش کشی روی صورت باید استفاده شود و از شما خواسته می شود بعد از چند روز این پوشش کشی تا یک هفته فقط شب ها استفاده کنید. برای بسیاری از بیماان ریکاوری بعد از عمل بین دو تا چهار هفته طول خواهد کشید و بعد از آن می توانند مانند قبل به فعالیت های روزانه بپردازند.

نتایج

لیپوساکشن صورت اثرات بسیار چشمگیری روی طاهر فرد می گذارد . استفاده از وسایل و لوله های ساکشن بسیار ظریف باعث می شود به بافت و اتصال بین پوست و ماهیچه صورت آسیبی نرسد. نتایج لیپوساکشن صورت دائمی است و بعد از سن بلوغ صورت سلول های چربی زیادی تولید نمی کند و حتی با بالارفتن وزن سلول های چربی جدید تولید نمی شوند بلکه سلول های موجود بزرگتر می شوند. با ساکشن چربی اضافی صورت فرم جدید صورت شما برای همیشه ماندگار خواهد بود.

عوارض جراحی چاقی صورت و نکات مهم


تمامی جراحی های زیبایی تا حدودی با ریسک و خطر همراه هستند . در مورد جراحی کوچک کردن گونه بزرگترین عوارض ممکن عفونت و بروز حساسیت نسبت ماده بیحس کننده باشد.  احساس بیحسی و کرختی در ناحیه ای که مورد درمان قرار گرفته عتدی است و معمولا بعد از چند هفته از بین خواهد رفت. احساس بس حسی مهمولا در گونه ها و چنه و گردن ایجاد می شود و در بعضی موارد ممکن ایت طولانی مدت باشد.

نکات مهم : افرادی که در سن کمتر از بیست سال و سنین جوانی اقدام به درمان چاقی صورت می کنند باید در نظر داشته باشند که به طور طبیعی با بالا رفتن سن مقداری از چربی صورت از بین خواهد رفت و به طور طبیعی صورت رفته رفته لاغر خواهد شد. بنابراین در صورتی که جراحی کوچک کردن گونه یا لیپوساکشن را انجام دهید ممکن است بعد از مدتی و با بالا رفتن سن صورت شما کمی لاغر تر بشود.  همچنین برخی افراد به طور ژنتیکی بعد از چند سال صورتشان لاغر می شود پس بهتر است به صورت اقوام و نزدیکان خود نیز توجه کنید تا متوجه شوید این حالت احتمالا در شما نیز خواهد بود یا نه چرا که نتایج جراحی کوچک کردن گونه یا لیپوساکشن صورت قابل بازگشت نیستند.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است