رفع خط اخم و خنده

What-is-the-best-way-to-treat-frown-lines1

اگر از آن دسته از افراد هستید که پوست اطراف لبتان به دلیل خنده دچار چروک شده است در این تاپیک برای شما , چندین روش فوق العاده طبیعی و ویژه را در نظر داریم که به آسانی به رفع خط خنده و اخم می پردازد.

در اینجا برای شما چندین راه حل برای درمان خط خنده و اخم در نظر گرفته ایم:

1. ماسک صورت

با موز می‌توانید عسل مخلوط کنید و وروی خطوط چهره برا ی مدتی بگذارید . استفاده از این مخلوط را سه بار در هفته انجام دهید که یک راه موثر برای رفع خط اخم و خنده است.

2. آلوئه ورا

آلوئه ورا ،  خطوط  را بطور موثر کاهش میدهد . بهترین راه این است که از گیاه تازه آلوئورا استفاده کنید .

3. پاپایا

یکی دیگر از راه‌های طبیعی از بین بردن خط اخم و خنده ، چین و چروک در چهره استفاده از پاپایا در صورت است. شما می‌توانید پاپایا را مانند یک ماسک  به صورت  بزنید. از آنجا که آن طبیعی است می‌توانید بیش از یک بار درروز استفاده کنید در مدت زمان طولانی نتیجه بسیار عالی میدهد

4 . بلغور جو

بلغور جو طبیعی و یک  منبع طبیعی کارآمد برای از بین بردن خطوط صورت است . همچنین به عنوان یک اسکراب خوب  است.  یک خمیر بلغور جو با آب ، شیر یا ماست درست کنید و کمی‌ برروی صورت نگه دارید.

5. کاهش وزن سالم

وزن سالم نیز یک راه خوب برای رفع خط اخم و خنده یا چین و چروک بر روی صورت است . هنگامی‌که شما لاغر می‌شوید ، اگر سالم وزن کم کنید خطوطی برچهره نخواهد ماند

بهترین و بدون درد ترین راه برای خلاص شدن از شر خطوط خنده پیاده روی است . شما می‌توانید ارزان آن را بدست آورید  ، و هیچ ضرری برای پوست هم ندارد و هم  اینکه بطور طبیعی چین و چروک پوست از بین می‌رود.  ، اگر شما با روش‌های طبیعی اینکاررا بکنید از چهره پلاستیکی مثل لیزر و بوتاکس خیلی بهتر است .

روشهای پزشکی

کرم

کرم های ضد چین و چروک متعددی وجود دارد که در زمینه کاهش و رفع خط اخم و درمان خطوط خنده ، چین و چروک موفق عمل می کنند. از کرمی استفاده کنید که حاوی ویتامین، آنتی اکسیدان ها و مواد لازم دیگر مثل ویتامین آ، ب، ث، اسیدهای آلفا هیدروکسی، اسید هیالورونیک، چای سبز  و کو کیتون (Co-Q10) click here است.

تزریق بوتاکس

بوتاکس نوعی سم بوتولیسم است که در پوست و در جایی که خط اخم و لبخند یا چین و چروک ها شروع شده اند تزریق می شود. این سروم باعث بی حرکت شدن عضلات این ناحیه می شود تا پوست وقتی لبخند می زنید چین و چروک ایجاد نکند. با استفاده از یک سوزن بسیار ریز مقدار کمی بوتاکس به نواحی مختلف صورت تزریق می شود. تزریق بوتاکس مانع از تکانش های عصبی به عضلات کوچک صورت می شود که با خطوط ابراز احساسات مرتبط هستند. پس از درمان خط خنده با بوتاکس، لایه رویین صاف و بدون چین و چروک باقی می ماند، در حالی که عضلات درمان نشده صورت به شکل عادی منقبض می شود و  این کار باعث می شود که ابراز احساسات با صورت با انقباض عضلات صورت تحت تاثیر قرار نگیرند. چین و چروک های پیشانی، خطوط اخم بین ابروها و چین و چروک های پنجه کلاغی دور چشم شایع ترین نواحی است که با تزریق بوتاکس درمان می شوند. روش های تزریق بوتاکس پیشرفته باعث برجسته شدن لب، کاهش و رفع خط اخم و خنده ، کشیدگی گوشه دهان، کشیدگی ابروها و کشیدگی باندهای گردن می شود. در زمان تزریق بوتاکس پوست کمی گزگز می کند. با این حال، تزریق با یک سرنگ بسیار ریز و میزان کمی از محلول بوتاکس صورت می گیرد.

اثرات بوتاکس سه تا هفت روز پس از درمان قابل مشاهده هستند و بین سه تا شش ماه دوام دارد. بر طبق مشاهدات، جلسات درمانی مکرر بی خطر بوده و عوارض جانبی بلند مدت را در پی ندارد. در طول جلسه مشاوره، خطرات، عوارض جانبی و نتایج قابل انتظار مورد بحث قرار می گیرد.

مواد پرکننده تزریقی

مواد پر کننده ترانس درمال در درمان خط اخم با تزریق ژل دقیقا در زیر پوست و جایی که خط خنده و اخم بوجود آمده اند تزریق می شوند و خطوط و چین و چروک های ریز را پر  می کنند. این کار باعث می شود که پوست صاف تر و پر تر شود و ظاهر جوان تری پیدا کند. بعضی از افراد این روش را  نسبت به روش تزریق بوتاکس ترجیح می دهند، چرا که ایده فلج کردن عضلات صورت با یک ماده سمی را دوست ندارند. خط خنده را می توان با پر کردن چین و چروک ها و خط ها با استفاده از مواد پرکننده تزریقی فیلر برطرف کرد. این مواد پرکننده مشتقات اسید هیالورونیک مثل رستیلان می باشد. رادیسه (Radiesse) یک ماده پرکننده با دوام تر است. این ماده پر کننده تزریقی دوام بیشتری دارد، زیرا بدن کلاژن را دور کره های بسیار ریز تشکیل می شود و باعث می شود که نواحی که تزریق در آنها صورت گرفته حجیم شوند.

مواد پرکننده تزریقی مانندتزریق ژل بسته به نوع  ماده مورد استفاده و محل تزریق بین سه ماه تا یک سال ماندگاری دارند. در روش تزریق چربی، که در آن چربی خود شخص از یک ناحیه برداشت و سپس به ناحیه ای که باید پر شود مانند خطوط خنده و اخم انتقال پیدا می کند، یکی از روش های جایگزین فوق العاده برای پرکننده های تزریقی هستند و یکی از روش های درمان خط خنده با دوام هستند. مواد پرکننده تزریقی برای کاهش چین و چروک و تقویت لب مورد استفاده قرار می گیرد و باعث کاهش خط لبخند و چین و چروک های دور لب می شود. رادیسه یک ماده پرکننده پوستی ترکیبی ساخته شده از کریستال های کلسیم هیدروکسی اپاتیت است و برای اصلاح چین و چروک های متوسط تا شدید مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده پر کننده  تزریقی دوام بیشتری دارد.

جراحی

روش های جراحی زیبایی برای سفت کردن پوست منجر به چین و چروک های کمتر و پوست صاف تر می شود. برای بسیاری از افراد، جراحی آخرین چاره است و آنها ترجیح می دهند که در ابتدا روش های کم تهاجمی تر را برای رفع خط اخم و خنده امتحان کنند. این روش درمانی مخصوص کسانی است که روش های درمانی دیگر برای آنها موثر واقع نشده است.

خطوط اخم و خنده جزو چین و چروک های ناراحت کننده در صورت می باشند که در اوایل دهه سوم زندگی شروع به ظاهر شدن می کنند. روش های مختلفی برای رفع و از بین بردن خط خنده و خط اخم وجود دارد که متخصص پوست ابتدا از روش های درمان بدون جراحی استفاده می کند و جراحی به عنوان آخرین مرحله درمان خط خنده استفاده می شود.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است