رفع،درمان و از بین بردن غبغب

kk

غبغب چه به دلیل بالا رفتن سن باشد و چه به دلایل ژنتیکی، برای بسیاری از خانم ها و آفایان، حتی آنهایی که اضافه وزن ندارند، یک دغدغه زیبایی به شمار می آید. اکثر افراد نه تنها به دنبال این هستند که ذخایر چربی ناخواسته را از بین ببرند بلکه در صدد سفت کردن  افتادگی پوست نیز هستند.

درکلینیک زیبایی ، پزشکان بسیار مجرب ما ترمیم ها و درمان های گسترده ای را ارائه میدهند که به طرز قابل توجهی به رفع غبغب کمک کرده و زیبایی دلخواه را به شما خواهد داد.

علت ها و دلایل


غبغب به دلیل افزایش سن و یا دلایل ارثی ایجاد میشود. میتواند به دلایل ارثی، توده ای از چربی در زیر چانه جمع شود که از بین رفتن آنها صرفاَ از طریق کاهش وزن و تمرینات ورزشی کار دشواری است. شایع ترین دلیل ایجاد غبغب، اضافه وزن و از دست دادن قابلیت ارتجاعی بافت نرم است. غبغب زمانیکه باعث از بین رفتن زاویه راست نیم رخ یا خط گردن میشود، از نظر زیبایی شناختی نامطلوب است.برای از بین بردن غبغب ، بیماران گزینه های زیادی را پیش رو دارند.

میتوانم غبغب خود را درمان کنم؟ اگر امکان دارد، چگونه میتوانم آن را درمان کنم؟

برای درمان غبغب، بیماران گزینه های بسیاری اعم از درمان غیر تهاجمی و جراحی پلاستیک و زیبایی را در اختیار دارند.

مزایای جراحی غبغب چیست؟

مزایای فیزیکی جراحی غبغب عبارتند از:

 • فرم دهی زاویه گردن
 • کاهش غبغب
 • کاهش ضخامت گردن

روش‌های درمان و رفع غبغب


میتوانم غبغب خود را درمان کنم؟ اگر امکان دارد، چگونه میتوانم آن را درمان کنم؟

برای رفع غبغب، بیماران گزینه های بسیاری اعم از درمان غیر تهاجمی و جراحی پلاستیک و زیبایی را در اختیار دارند.

مزایای فیزیکی جراحی غبغب عبارتند از:

 • فرم دهی زاویه گردن
 • کاهش غبغب
 • کاهش ضخامت گردن

تمامی درمان ها شبیه هم نیستند. اگر برای ظاهر خود ارزش قائل هستید و میخواهید با انجام تعداد زیادی از درمان های کاهش غبغب، بهترین و تنها گزینه منطقی برای بهترین شانس  رسیدن به مطلوب ترین نتیجه را به خود بدهید، به کلینیک ما مراجعه کنید.

لیفت گردن

در لیفت گردن به شیوه قدیمی، جراح برشی را در زیر چانه و اطراف گوش ها ایجاد میکند. سپس پوست روی گردن کشیده شده و به جای اولیه خود برمیگردد و پوست اظافی آن ناحیه برداشته میشود. لیفت گردن میتواند پوست شل شده گردن، افتادگی فک و چربی های ایجاد شده در چانه را برطرف کند. این روش میتواند به سفت شدن و ایجاد فرم اولیه فک و گردن نیز کمک کند. با این وجود، بهبود لیفت گردن میتواند با درد همراه بوده و زخم ، تورم و کبودی قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

لیپوساکشن

قطعاَ روش های رفع و برداشتن غبغب از حد لیفت گردن و صورت فراتر رفته است. امروزه، لیپوساکشن چانه میتواند راهی باشد برای رفع غبغب، و بهبود شکل ظاهری صورت با حداقل میزان درد، زخم و زمان بهبودی. در لیپوساکشن چانه، ذخایر چربی با ابزاری لوله مانند که کانولا نامیده میشود، از زیر چانه خارج میشود. کانولا میتواند خیلی کوچک باشد، بنابراین شکاف هایی که نیاز است ایجاد شوند نیز کوچک خواهند بود و معمولاَ در فضاهایی که به سختی دیده میشون، پنهان میشود. روش لیپوساکشن چانه معمولاَ زخمی بر جای نمیگذارد و نیازی به بخیه ندارد. از انجاییکه لیپوساکشن چانه به بیحسی نیازی ندارد و صرفاَ برای نواحی کوچکی از بدن مورد استفاده قرار میگیرد، یکی ار ایمن ترین روش های لیپوساکشن است که احتمال بروز مشکل در ان بسیار کم است. اگر قصد انجام لیپوساکشن چانه را دارید، باید با پزشک خود در خصوص انواع مختلف لیپوساکشن های موجود و اینکه کدام برای شما مناسب تر است، صحبت کنید.

عوارض جانبی درمان لیپوساکشن

عوارض جانبی معمول ناشی از لیپوساکشن عبارتند از: کبودی، تورم، درد و بی حسی. ایجاد زخم بر اساس عوامل موروثی که بر التیام پوست آسیب دیده اثر میگذارند، در هر بیمار متفاوت است؛ اما از انجاییکه برش لیپوساکشن چانه خیلی کوچک است، معمولا زخم بسیار کوچکی ایجاد خواهد شد.

رایج ترین عوارض جانبی برای یک مدت محدود چند هفته ای باقی خواهند ماند. بسته به اینکه کدام قسمت بدن تحت عمل قرار گرفته، تحرک محدود نیز یکی دیگر از عوارض جانبی میباشد.

درمان های غیر تهاجمی

درمان های غیر تهاجمی که میتوان برای رفع غبغب از آنها بهره برد عبارتند از برخی درمان های لیزری و رادیوفرکوئنسی و دستگاه هایی نظیر ترماژ، ریفرم، آلتراشیپ، ولاشیپ، تایت اف ایکس ، انجماد چربی ها و تری اکتیو که میتوانند به شکل غیر تهاجمی پوست و چربی ها را از بیرون گرم کنند و باعث شکسته شدن و ذوب چربی ها شوند، و همچنین برخی از تزریق های شیمیایی به زیر چربی های چانه که می توانند به شکلی غیر تهاجمی باعث کاهش و ذوب شدن برخی از غبغب ها بشود.

مزایای درمان های غیرتهاجمی غبغب

 • عدم جراحی یا اتلاف وقت
 • تهاجم حداقلی
 • نتایج طبیعی و قابل توجه
 • معمولاَ فقط به یک جلسه نیاز است
 • جوانسازی کلاژن های خسته با کلاژن های جدید و قوی تر
 • این روش فقط ۶۰ الی ۹۰ دقیقه به طول خواهد انجامید
 • سفت شدن و محکم شدن پوست شل شده و افتاده
 • استفاده از چندین روش برای رفع غبغب و  رسیدن به بهترین نتایج

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است