راه‌ها و روش‌های جوانسازی پوست صورت

مرد و زن، پیر و جوان، همه می‌خواهند پوستی بی‌نقص و درخشان داشته باشند. داشتن پوست سالم، به زیبایی شخص جذابیت بخشیده و نشانه‌ای از تندرستی است.

با گذشت زمان، لکه‌های پیری، بدرنگی، چروک‌ها، خطوط ظریف و افتادگی‌های پوست شروع به نمایان شدن می‌کنند و باعث می‌شود که پوستتان کدر و بی‌جان به نظر برسد.

 آلودگی‌ها، عادات بد مراقبت از پوست، قرار گرفتن در معرض اشعه مضر فرابنفش آفتاب، رژیم غذایی ناسالم، کمبود آب، استرس، استعمال دخانیات، مصرف بیش از حد الکل و کمبود خواب. به علاوه، برخی مشکلات پزشکی هم می‌توانند به کاهش کیفیت و سطح سلامت پوستتان کمک کنند. که یکی از راههای جوانسازی درمان پی آر پی پوست صورت می باشد.

راه ها و روش ها


ما در این کلینیک برای افرادی که مایل‌اند چروک‌ها و خطوط ظریف پوستشان را کم کنند، مشکلات پوستی‌شان مثل آکنه و روزاسه را درمان کنند، یا می‌خواهند با بهبود رژیم مراقبتی پوست صورتشان به ظاهری جوان،شاداب و طبیعی دست پیدا کنند، گزینه‌های زیادی در زمینه جوانسازی پوست داریم.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی یکی از تکنیک‌های پرطرفدار جوانسازی پوست صورت است که در آن یک محلول شیمیایی روی پوست صورت مالیده می‌شود. لایه‌برداری شیمیایی با برداشتن بالاترین لایه پوست باعث کاهش آثار آسیب‌های آفتاب، غیر یکنواخت شدن رنگدانه‌ها و چروک‌ها شده و به جوانسازی پوست کمک می‌کند. تفاوت انواع مختلف لایه‌برداری شیمیایی در قدرت لایه‌برداری و ترکیبات مورد استفاده در آن‌ها است.  برای استفاده از لایه‌بردارهای قوی‌ به یک پزشک آموزش دیده نیاز است زیرا آن‌ها عمق بیشتری از پوست را برمی‌دارند؛ از این لایه‌بردارها برای کاهش و رفع چین و چروک و خطوط ظریف پوست استفاده می‌شود.

فتوفاسیال آی‌‌پی‌ال

روش پالس نور شدید (آی‌پی‌ال) یک روش درمانی برای جوانسازی پوست صورت است که می‌توان از آن برای رفع آثار  و عوارض ناشی از آسیب‌های آفتاب، وراثت و پیری بر روی پوست صورت استفاده کرد. عیوب پوستی مثل چروک‌ها، غیریکنواختی رنگدانه‌ها، کک‌مک، روزاسه، نمایان شدن وریدهای صورت، لکه‌های قهوه‌ای و حفره‌های بزرگ پوستی را می‌توان با فتوفاسیال آی‌پی‌ال رفع کرده یا تا حد زیادی بهبود بخشید. پس از این عمل هیچگونه زمان از کار افتادگی وجود ندارد، و شما می‌توانید درست بعد از درمان، فعالیت‌های عادی‌تان را از سر بگیرید.

 لیزر

در روش پاکسازی و جوانسازی پوست با لیزر لایه‌های بیرونی پوست که آسیب دیده‌اند یا رنگدانه‌هایشان غیریکنواخت شده برداشته می‌شوند. این روش محرک تولید کلاژن و سلول‌های پوستی جدید در لایه‌های زیرین پوست است. همچنین، از پاکسازی پوست با لیزر برای رفع یا کاهش چروک‌ها و خطوط ظریف صورت و گردن استفاده می‌شود. این عمل پوست را شاداب‌تر و صاف‌تر کرده و رنگ آن را یکنواخت‌تر می‌سازد.

سفت کردن پوست با لیزر

سفت کردن پوست با لیزر یک روش درمانی پیشرفته برای حذف چروک است که در آن بدون جراحی و با استفاده از پرتوهای مادون‌قرمز پوست سفت می‌شود. پرتو لیزر گرما را به لایه‌های زیر سطح پوست انتقال می‌دهد، که این باعث تحریک آن لایه‌ها به تولید کلاژن و سفت‌تر شدن پوست و جوانسازی آن می‌شود. بسیاری از بیماران این روش را جایگزین خوبی برای لیفت صورت می‌دانند، زیرا در این روش نه از بیهوشی و تیغ جراحی خبری است و نه از زمان کار افتادگی.

میکرودرم‌ ابریژن

میکرودرم‌ابریژن می‌تواند به طور مؤثری لکه‌های پیری و اسکارهای آکنه خفیف را حذف کرده یا کاهش دهد.‌ ااین روش را می توان خیلی سریع در مطب یک متخصص پوست و زیبایی انجام داد. در این روش، پزشک با استفاده از یک ابزار کوچک دستی کریستال‌های ریزی را روی سطح پوست اسپری می‌کند. کریستال‌ها به آرامی لایه‌های بالایی پوست را می‌تراشند و در همین حال کریستال‌ها و سلول‌های مرده پوست با یک مکش آرام از روی پوست برداشته می‌شوند. مثل بسیاری از روش‌های دیگر جوانسازی صورت، در میکرودرم‌ابریژن هم ممکن است برای حذف چروک‌ها و کاهش رنگدانه‌های نامطلوب به چند جلسه درمان نیاز باشد.

درمان فتودینامیک (پی‌دی‌تی)

درمان فتودینامیک (پی‌دی‌تی) روشی جدید است که با آن ضایعات پوستی ناشی از آکنه تا حد زیادی درمان می‌شوند. در این روش از پرتوهایی با طول موج‌های معین برای هدف قرار دادن و کشتن باکتری‌های عامل جوش‌های آکنه استفاده می‌شود. معمولاً روش کار به این صورت است که ابتدا با انجام یک میکرودرم‌ابریژن سبک سلول‌های پوستی مرده موجود برداشته می‌شوند. سپس، یک محلول آمینو لوولونیک اسید روی پوست مالیده می‌شود تا اثربخشی لیزر یا هرگونه منبع نور دیگری که استفاده می‌شود افزایش پیدا کند. در مرحله بعد، پوست هدف قرار گرفته در معرض پرتوهایی با طول موج‌های معین قرار می‌گیرد که به پوست نفوذ کرده و باکتری‌های عامل آکنه را می‌کشند.

ترمیم پوست با پلاسمای پورتریت

ترمیم پوست با روش پلاسمای پورتریت یک فن‌آ‌وری کاملاً تازه در زمینه درمان مشکلات پوست صورت است. این روش به لیزر، فرکانس‌های رادیویی یا فن‌آوری نوری اتکا ندارد. پلاسمای مورد استفاده پلاسمای نیتروژن است که روی پوست مالیده می‌شود. این ماده با ایجاد گرما در زیر سطح پوست به ترمیم بافت‌ها کمک می‌کند. هر جلسه درمان به روش ترمیم پوست با پلاسمای پورتریت تنها 10 تا 15 دقیقه زمان می‌برد، اما نتایج آن دوامی طولانی دارند. این روش باعث بهبود چشمگیر قابلیت انعطاف، بافت و یکنواختی رنگ پوست و کاهش چروک‌ها می‌شود. برعکس روش‌های تهاجمی‌تری مثل پاکسازی پوست با لیزر، در این روش بعد از درمان هیچگونه زمان از کار افتادگی وجود ندارد.

ترماژ

ترماژ یک تکنیک غیرسایشی جوان سازی پوست صورت است که برای سفت کردن و بهبود فرم صورت و گردن طراحی شده است. این روش با عبور دادن یک دستگاه ارسال فرکانس‌های رادیویی از روی پوست انجام می‌شود که نوک آن در حین درمان با سطح پوست تماس دارد. امواج کنترل شده‌ای رادیویی که از دستگاه ارسال می‌شوند لایه‌های عمیق‌تر پوست را گرم می‌کند، که این باعث تحریک پوست برای ساخت کلاژن جدید می‌شود. در نتیجه پوست سفت‌تر و اغلب صاف‌تر می‌شود. برخلاف درمان‌های لیزری، ترماژ می‌تواند انواع پوست‌ها را درمان کرده و نیازی هم به استراحت ندارد. نتایج این روش اغلب فوراً مشاهده شده و دوامی طولانی دارند.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است