راه‌های لاغر و کوچک کردن بازو و رفع افتادگی و شلی پوست بازو

28

بسیاری از افراد شلی و افتادگی پوست بازو دارند، آن‌قدر که می‌توانند این پوست اضافی را با دست بگیرند. ازجمله این افراد کسانی هستند که کاهش وزن قابل‌توجهی داشته‌اند. داشتن پوست اضافی در بازوها باعث می‌شود فرد نتواند لباس‌های بدون آستین بپوشد. بسیاری از افرادی که این مشکل را دارند همیشه تمایل دارند بازوهای خود را پنهان کنند. در صورتی که شما از این وضعیت رنج می‌برید، کاهش وزن باعث می‌شود این پوست اضافی کمی بیشتر به نظر آید زیرا ممکن است پوست اضافی حالت آویزان به خود بگیرد.

بهترین نتایج کشیدن پوست بازو از ترکیب مهارت فنی و استعداد هنری بدست می‌آید. پزشکان کلینیک ما با بهره‌گیری از مهارت و تجربه فراوان خود، به شما در دستیابی به این نتایج کمک می‌کنند. این عمل به بازوهای شما زیبایی و هارمونی می‌بخشد.

عمل جراحی کشیدن پوست بازو


برای درمان پوست اضافی و همچنین کوچک کردن بازو تکنیک‌های مختلف زیادی وجود دارد که بسته به توزیع بافت چربی و نوع پوست، مورد استفاده قرار می‌گیرد. عمل جراحی کشیدن پوست بازو یا لاغر کردن بازو روشی است که پوست و چربی اضافی ناحیه بازو را حذف می‌کند. با این حال این عمل تهاجمی است و باعث باقی ماندن جای زخم می‌شود؛ به همین دلیل بسیاری از بیماران روش‌های کمتر تهاجمی را ترجیح می‌دهند. روش‌های غیرتهاجمی نیز وجود دارد که می‌تواند به جای عمل جراحی مورد استفاده قرار گیرد.

لیپوساکشن

در صورتی که در ناحیه بازوی خود چربی اضافی دارید ولی پوست اضافی بیش از حدی ندارید، لیپوساکشن یک گزینه ایده آل برای شما خواهد بود. لیپوساکشن این مزیت‌ها را دارد که انجام آن نسبتاً ساده است، دوره بهبودی آن کوتاه است و جای زخم‌های محدودی به جا می‌گذارد. لیپوساکشن در از بین بردن چربی بازو بسیار خوب است اما این نقطه ضعف را دارد که فقط مقدار متوسطی از پوست این ناحیه را سفت می‌کند.

مزوتراپی

مزوتراپی یک محلول قابل تزریق است که محتوی آمینواسیدها، داروها و مواد طبیعی تشکیل‌دهنده لایه‌های میانی پوست است. این روش درمانی برای ذوب کردن چربی و سفت کردن پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که چربی و پوست اضافی بازوی بیمار کم باشد، ممکن است این روش یک جایگزین مؤثر برای عمل جراحی بازو باشد. مزوتراپی تأثیر کمی روی سفت شدن پوست دارد، بنابراین در صورتی که پوست اضافی خیلی زیاد باشد، ممکن است این روش نتواند به طور مؤثر آنها را از بین ببرد.

اثرات مزوتراپی 4 تا 8 هفته بعد از درمان قابل‌مشاهده خواهند بود. ممکن است برخی بیماران برای رسیدن به نتایج مطلوب به چند تزریق نیاز داشته باشند.

انحلال چربی با تزریق

انحلال چربی با تزریق یک روش درمانی غیرتهاجمی لیپوساکشنی است. تزریق‌ها به زیر پوست اعمال می‌شوند، محلول تزریق‌شده بافت چربی را حل خواهد کرد که این چربی حل‌شده توسط بدن دفع می‌شود. روش انحلال چربی با تزریق یک اثر سفت کنندگی نیز خواهد داشت اما درست مانند مزوتراپی در صورتی که مقدار زیادی پوست اضافی وجود داشته باشد، نمی‌تواند جایگزین عمل جراحی بازو باشد.

ترماژ (امواج رادیویی)

ترماژ یک روش لاغری است که نیازی به جراحی زیبایی بازو ندارد و از پرتوهای لیزر استفاده می‌کند. پرتوهای لیزر لایه‌های پوست را گرم خواهد کرد و موجب ذوب شدن چربی، تولید کلاژن، تقویت بافت همبند و در نتیجه منجر به سفت‌تر شدن پوست می‌شود.

با گذشت 4 تا 8 هفته از انجام درمان، چربی از بین می‌رود. دوره بهبودی بعد از ترماژ حدود 3 تا 5 روز است و تنها به میزان بسیار کمی قرمزی و تورم ایجاد خواهد شد.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی و ورزش بازو از روش های ارزان قیمت هستند که می‌توانند چربی و پوست اضافی را کاهش دهند. ماساژ پوست را گرم می‌کند، سلول‌های چربی را از جای خود حرکت می‌دهد و جریان خون را تحریک می‌کند که این‌ها منجر به از دست دادن وزن و سفت شدن پوست می‌شود. نقطه ضعف اصلی ماساژ درمانی این است که بیمار برای دست یافتن به نتایج قابل‌مشاهده به ماساژ خیلی زیادی نیاز دارد. همچنین ماساژ برای رفع سلولیت بازوها نیز مفید است.

کشیدن پوست بازو به صورت جزئی

این روش می‌تواند با لیپوساکشن ترکیب شود و عناصر بافت چربی را از بازوها حذف کند. مزیت این روش آن است که جای زخم ناشی از لیفت بازو صرفاً در زیر بغل است و به خوبی پنهان می‌شود. با این حال اگر شما آن‌قدر پوست اضافی دارید که این پوست حالت آویزان گرفته و به سمت پایین بازو (نزدیک آرنج) کشیده شده است، ممکن است این شکل از برش (به صورت جزئی) نتواند پوست اضافی پایین بازو را به طور کامل حذف کند.

کشیدن پوست بازو به صورت جزئی، پوست اضافی بازوی شما را می‌کشد و برای افرادی مناسب است که بازوهایشان پوست اضافی متوسطی دارد نه خیلی زیاد.

کشیدن پوست بازو به صورت کامل (براکیوپلاستی)

در این روش با ایجاد یک برش که تا قسمت پایینی بازو (نزدیک آرنج) کشیده می‌شود، پوست اضافی بازوهای شما حذف می‌شود. مزیت این روش آن است که در کاهش پوست اضافی قسمت پایینی بازو بسیار مؤثر است. نقطه ضعف این روش آن است که روی بازوی شما جای زخم بزرگی که تا پایین بازو کشیده شده است، باقی خواهد ماند. جراح سعی می‌کند این جای زخم را در قسمت داخلی بازو پنهان کند؛ قسمت داخلی بازو در مقابل بدن قرار دارد و بنابراین از جلو و یا از پشت خیلی قابل‌مشاهده نیست. با این حال اگر شما بازوی خود را بالا ببرید، جای زخم آشکار خواهد شد.

عمل جراحی براکیوپلاستی

این یک روش متداول است که توسط جراح پلاستیک انجام می‌شود و به بیهوشی کلی نیاز دارد. قبل از عمل، جراح مناطقی از بازوی شما را که قرار است تحت جراحی قرار بگیرد علامت می‌زند. هنگامی که این کار انجام شد، شما را برای بیهوش کردن و انجام عمل به اتاق عمل می‌برند. در طول عمل، روی قسمت بالایی بازوی شما یک برش ایجاد خواهد شد. سپس بافت اضافی با دقت برداشته می‌شود طوری که به عصب‌ها و رگ‌ها آسیبی وارد نشود. ممکن است برای کمک به حذف چربی به عمل لیپوساکشن نیاز باشد. هنگامی که بافت اضافی برداشته شد، پزشک با دقت و توجه پوست برش داده شده را بخیه می‌زند. در انتهای عمل به منظور جلوگیری از تورم و کمک به حفاظت از زخم، محل درمان‌شده با استفاده از باندهای فشاری بسته می‌شود. این باندها بعد از عمل بسته می‌شوند و شما نباید خودتان آنها را باز کنید بلکه به درمانگاه بیایید تا پزشک بعد از معاینه آنها را بردارد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است