راههای درمان و رفع لاغری صورت

4ca5a864a340b06d0b3f57c7143ee5b5c50bb450

با بالا رفتن سن تغییرات بسیاری در بدن ما ایجاد می شود که اکثر ما خواهان بازگشت ان تغییرات هستیم. متابولیسم بدن کند می شود و چربی بدن در قسمت های میانی بدن مانند شکم و در اطراف ارگان های بدن بیشتر جمع می شود و چربی زیر پوست کاهش می یابد. کاهش بافت چربی زیر پوست منجر به ایجاد چروک و لاغر شدن صورت می شود. کاهش چربی و لاغر شدن صورت می تواند بر اثر عوامل مختلفی به وجود بیاد. در برخی افراد لاغر بودن صورت و لاغری موضعی  ارثی است.

علت لاغر بودن صورت


تغییراتی که به مرور زمان در بدن ما ایجاد می شود باعث می شود که چربی های زیر پوستی رفته رفته منقبض شوند و کاهش یابند. با کاهش هورمون های زنانه و خصوصا هورمن استروژن لایه چربی زیر پوست باز هم بیشتر تحلیل می رود و علت لاغری صورت هستند .

با بالا رفتن سن در تقسیم سلولی در بدن ممکن است میزان مولکول های DNA در سلول های جدید کمتر شوند و بدین ترتیب برخی سلول های جدید قابلیت تقسیم سلولی ندارند و این موضوع باعث پیری و تحلیل رفتن بافت های بدن از جمله چربی های زیر پوست می شود. با کم شدن بافت چربی در زیر پوست چهره حالت استخوانی و گود رفته پیدا می کند.

از بین رفتن چربی مهم ترین دلیل لاغر شدن صورت است اما عوامل دیگری نیز در این مساله دخیل هستند. با آسیب رسیدن به کلاژن و بافت های ارتجاعی پوست ، پوست کیفیت خود را از دست می دهد و در نواحی که چربی کاهش یافته پوست تو رفته می شود و چروک پیدا می کند. همچنین داشتن نوسان در وزن و بالا و پایین رفتن مداوم وزن موجب کشیده شدن بافت های پشتیبان پوست صورت می شود. قرار گرفتن در معرض آفتاب نیز موجب آسیب رسیدن به کلاژن و بافت های زیر پوست و در نتیجه لاغری صورت ی شود.

مهم ترین نواحی صورت که دچار کاهش حجم و باعث لاغری صورت می شوند عبارتند از :

گونه ها ، اطراف ابرو ها، شقیقه ها ، بالا و پایین چشم( کاسه چشم) ، لب ها ، کناره های بینی تا لب ، بافت روی فک

نحوه درمان لاغری صورت


متخصصین ما در کلینیک  برای درمان لاغری صورت و چاق کردن صورت از روش تزریق چربی و تزریق ژل استفاده می کنند. مزیت روش تزریق چربی این است که علاوه بر درمان لاغری صورت، از نواحی بدن که چربی ناخواسته دارد بافت چربی جدا می شود و همین چربی برای جوانسازی صورت و دادن حجم به صورت استفاده می شود. نتایج تزریق چربی بسیار ماندگار هستند. از روش تزریق ژل نیز می توان برای جوان کردن صورت استفاده کرد و با تزریق ژل در نواحی گود رفته صورت ، حجم از دست رفته را بازگرداند. روش دیگر برای بازگرداندن حجم صورت به کار بردن پروتز است . متخصصین کلینیک  ابتدا صورت شما را به دقت ارزیابی می کنند و بهترین روش را برای رسیدن به نتایج ایده آل انتخاب می کنند. متخصصین این کلینیک در درمان لاغری صورت تجربه و مهارت بالایی دارند.

تزریق چربی در صورت

تزریق چربی یکی از روش های شایع برای بازیابی زیبایی صورت و بدن است و به طور مثال در لیفت صورت کاربرد دارد. برای تزریق چربی به صورت با استفاده از لیپوساکشن از یک ناحیه از بدن مانند شکم یا ران چربی گرفته می شود و سپس این چربی به سایر قسمت های مورد نظر مانند چروک های صورت ، گونه ها ، شقیقه های تو رفته و هر ناحیه ای از صورت که با کاهش حجم رو به رو است ، تزریق می شود. چربی توسط سوزن های بسیار ظریفی در پوست تزریق می شود و این امر باعث می شود متخصص موقعیت قرار گیری چربی تزریق شده را کاملا کنترل کند. چربی تزریق شده در محل جدید جود در بدن به خوبی جای میگیرد و نتایج آن ماندگار خواهند بود.

جهت کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با روش تزریق چربی می توانید بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید

کاشت پروتز

از روش کاشت پروتز می تون برای چاقی صورت و دادن حجم به نقاط خاص صورت و همچنین بهتر کردن ساختار های استخوانی صورت ( مانند گونه) استفاده کرد. در بیشتر موارد از کاشت پروتز برای زیبا سازی چانه و گونه استفاده می شود. برای رسیدن به نتایج ایده آل کاشت پروتز را می توان همراه با سایر عمل های زیبایی انجام داد. پروتز های صورت در شکل های گوناگونی و با مواد گوناگون ساخته می شود. متخصص زیبایی بعد از مشاوره با بیمار و ارزیابی او نوع پروتز را انتخاب می کند.

پروتز های صورت از طریق برش کوچکی که در محل مربوطه ایجاد می شود درون بافت صورت قرار داده می شوند. سپس این برش کوچک بخیه زده می شود  و اثر بخیه بعد از مدتی ناپدید می شود.

تزریق ژل

تزریق ژل روشی کاملا غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی برای درمان لاغری صورت است . ژل های تزریقی مختلفی با تاثیرات متفاوت و نتایج موقت و دائمی برای تزریق در صورت وجود دارند که می توان برای  نواحی مختلف صورت به کار برد. به طور مثال از ژل تزریقی اسکولپترا برای حجم دادن به گونه و رفع گودی شقیقه ها استفاده می شود و از هیالورونیک اسید برای افزایش حجم در نواحی چروک خورده پوست و در اطراف چشم استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با روش تزریق ژل می توانید بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه درمان و رفع لاغری صورت یا برای گرفتن وقت مشاوره با شماره های کلینیک تماس حاصل کنید.در صورت داشتن هر سوالی می توانید با مشاورین کلینیک تماس بگیرید و همچنین می توانید یک وقت قبلی برای مشاوره با متخصصین کلینیک تعیین کنید.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است