درمان گودی،تیرگی و سیاهی دور و زیر چشم باجراحی، تزریق ژل و لیزر

g1

وجود حلقه‌های سیاه زیر و دور چشم،‌‌ علی‌رغم استراحت مناسب، غیرطبیعی نیست، چرا که خستگی یگانه دلیل تیرگی زیر چشم نیست. آنچه سیاهی زیر چشم به نظر می‌رسد، گاهی صرفاً سایه‌افکنی پلک‌های پف آلود یا گودی زیر چشماست که پی‌آمد ناگزیر بالا رفتن سن است.  گودی زیر چشم علل متفاوتی دارد که از وراثت تا حساسیت و کم خوابی متغیر است. تیرگی و سیاهی دور چشم مشکل شایعی است و باعث می‌شود چشم‌ها و صورت همیشه خسته به نظر برسند. این روزها نگرانی درباره زیبایی چشم و اطراف آن، دیگر جزو دغدغه افراد نیست، چرا که روشهای درمانی زیادی برای آن وجود دارد. این روشهای درمانی که شامل دارو، تزریق ژل ، لیزر و جراحی زیبایی پلک هستند می توانند به سادگی تیرگی و سیاهی زیر و دور چشم را برطرف کرده و زیبایی گذشته را به آنها برگردانند.

پیش از انتخاب یکی از روش‌های درمان تیرگی زیر چشم تا جایی که می‌توانید از گزینه‌های مختلف آگاهی یابید. نقاط ضعف و قوت هر روش را سبک و سنگین کنید، اثرهای جانبی و مزایا را پیش از شروع هر یک از درمان‌ها بسنجید. هر گونه سوال و یا ابهام را، به ویژه در مورد فراورده‌های تجویزی قوی و عمل‌های زیبایی، به راحتی و بدون تردید با پزشک یا متخصص زیبایی در میان بگذارید.متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی بعد از تشخیص علت کبودی وسیاهی دور چشم در بیماران، بهترین برنامه درمانی برای آن ها انتخاب خواهند کرد. با مراجعه به کلینیک می‌توانید این اطمینان خاطر را داشته باشید که هر یک از روش‌های انتخابی توسط پزشکی مجرب انجام می‌شود که از تولید ملانین آگاهی دارد و سال‌ها در زمینه درمان گودی و سیاهی زیر و دور چشم افراد تجربه دارد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های درمانی ما یا رزرو نوبت با شماره های 02188334029  تماس حاصل فرمایید.

3y3

علت ها و دلایل


شماری از رایج‌ترین علل ایجاد سیاهی،گودی و تیرگی واقعی زیر چشم عبارت‌اند از:
•    حساسیت
•    درماتیت آتوپیک (اگزما، نوعی بیماری التهابی مزمن پوست)
•    درماتیت تماسی
•    خستگی مزمن
•    وراثت ـ تیرگی زیر چشم می‌تواند ارثی باشد.
•    اختلال در تجمع رنگدانه‌ها در بافت‌ها
•    مالیدن یا خاراندن چشم‌ها
•    قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث تولید ملانین (رنگدانه ایجاد کننده رنگ پوست) بیشتر در بدن می‌شود.
•    نازک شدن پوست و کاهش چربی و کلاژن یکی از پی‌آمدهای افزایش سن است که رگ‌های خونی آبی متمایل به قرمز زیر چشم‌ها را آشکارتر می‌سازد.

زمان مراجعه به پزشک


اگر تنها زیر یک چشم ورم کند و تغییر رنگ دهد و به مرور زمان تشدید شود، باید به پزشک مراجعه کرد. اگر به دنبال راه‌حلی با ماندگاری بیشتر از کانسیلرها و کرم‌های بدون نسخه هستید، بهترین روش ها برای افزایش جذابیت، اعتماد به نفس و بهبود سیمای کلی شما در کلینیک ارائه می شود. چون پوست تیره‌تر حاوی رنگدانه ملانین بیشتر در سلول‌های پوستی است، تیرگی زیر چشم نمود بیشتری می‌یابد. روش درمان تیرگی و سیاهی دور چشمبه دلیل خاص ایجاد آن بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم تا زمان برطرف شدن علت مشکل یا در صورت کارآمد نبودن روش انتخابی برای پوشاندن حلقه‌های سیاه زیر چشم از کانسیلرهای مخصوص استفاده کنید. پزشک با توجه به دلیل اصلی مشکل مصرف کرم‌های تجویزی یا ترکیبی از درمان‌ سیاهی دور چشمرا برای از بین بردن سیاهی یا کاهش تغییر رنگ پدید آمده پیشنهاد می‌کند. لیزر درمانی در بسیاری از موارد درمان سیاهی زیر چشم راهگشا است. گودی ایجاد کننده سایه را می‌توان با تزریق ژل کم‌رنگ کرد و در صورت لزوم پلک‌های پف آلود را با جراحی درمان کرد.

روش‌های درمان گودی زیر چشم


فراورده‌های بدون نسخه

g5

فراورده‌های بدون نسخه در به حداقل رساندن تیرگی  و رفع سیاهی دور چشم مؤثر است که ناشی از علل زیر باشد:

 • پیر شدن پوست که افتادگی پوست و گودی زیر چشم را در پی دارد.
 • رگ‌های خونی پاره یا گشاد شده باعث تیرگی زیر چشم می‌شود. برای تشخیص این موضوع کافی است زیر چشم را فشار دهید، اگر پوست روشن شد، احتمالاً علت مشکل را پیدا کرده‌اید.)
 • هایپرپیگمنتیشن یا افزایش رنگ پوست در اثر مالیدن پوست به دلیل حساسیت‌های محیطی، درماتیت تحریکی یا حساسیتی، پاک نکردن آرایش قبل از خواب، خارش پوست، آسیب دیدگی ناشی از نور خورشید و کم شدن آب بدن.

کرم رتینول

کرم آب رسان زیر چشم

کرم محو کننده سیاهی زیر چشم حاوی 2 درصد هیدروکینون

آنتی هیستامین

فراورده‌های تجویزی

چنانچه تغییر در سبک زندگی، درمان‌های خانگی و فراورده‌های بدون نسخه مؤثر نباشد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 • رتین آ غالباً برای پیری پوست، آسیب دیدگی ناشی از نور خورشید و تجمع بیش از حد رنگدانه تجویز می‌شود.
 • کرم‌های از بین برنده سیاهی،تیرگی و رفع گودی زیر چشمبا 4 درصد هیدروکینون

حتماً پیش از انتخاب هر یک از روش‌ها در مورد آنها به تفصیل با پزشک مشورت کنید. به خاطر داشته باشید که پس از بعضی عمل‌ها با پوسته پوسته شدن و زخم شدن پوست مواجه خواهید شد که التیام آن مدتی زمان می‌برد و ممکن است پس از التیام مشکل حادتر از پیش بشود.

ژل اسید هیالورونیک

g6

ژل هیالورونیک اسید در حفاظت از بافت‌ها و ساختارهای صورت، که حجم یا خاصیت کشسانی‌شان به دلیل فرایند طبیعی پیری کاهش یافته است،  مانند یک لایه محافظ باد شده‌ عمل می‌کند. ژل‌ها یا فیلرها همچنین آب را به سطح پوست می‌آورند تا آن را شاداب و انعطاف‌پذیر کنند.

 • ژل هیالورونیک اسید گودی‌های ناشی از سالخوردگی و افتادگی پوست زیر چشم را پر می‌کند.
 • رستیلان، ژوویدرم و بلوترو جدیدترین و تنها مواد مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند.
 • ماندگاری نتایج تزریق ژل حدود یک سال است.

لیزر درمانی

g7

لیزر  C02

آب موجود در لایه‌های عمیق غشاء میانی پوست انرژی لیزر را جذب می‌کند، به این ترتیب کلاژن ترمیم و منقبض می‌شود و در نتیجه  بافت و تن پوست بهبود می‌یابد. به علاوه لایه‌های بیرونی پوست پس از عمل می‌ریزد و به حذف لکه‌های قهوه‌ای رنگ و خطوط ظریف سطحی می‌انجامد. از این لیزر می‌توان برای درمان بعضی موارد ورم زیر چشم نیز بهره برد، باقی موارد نیاز به جراحی ارجاعی دارد.

لیزر کیوسوییچ

با تاباندن پرتو شدید نور به ناحیه مشخصی که ملانین موجب تغییر رنگ آن شده است، می‌توان مشکل تجمع رنگدانه‌ها را برطرف کرد. نور جذب و تبدیل به گرما می‌شود که یا گروه سلول‌های ملانین را پراکنده می‌کند یا سلول‌های دربردارنده مولکول رنگدانه را را نابود می‌کند. همواره توصیه می‌شود که در مواجهه با تجمع رنگدانه‌ها از لیزر به عنوان درمان ثانویه‌ای پس از لایه‌برداری یا مصرف کرم استفاده شود، چون نسبت خطر احتمالی به مزیت این عمل بالا است و چند جلسه درمانی باید انجام شود.

 • این روش درمانی ظاهر ناخوشایند ناشی از پارگی یا گشادی رگ‌های خونی را کاهش می‌دهد.
 • درمان با لیزر رنگ پوست را با برداشتن لایه‌های فوقانی محل انباشته شدن ملانین روشن می‌کند.

بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک)

g8

عمل‌های زیبایی برای درمان گودی زیر چشم، تیرگی و سیاهی دور و زیر چشم زمانی انجام می شود که :

 • تیره شدن بیش از حد پوست زیر چشم که با کرم‌های تجویزی یا بدون نسخه برطرف نمی‌شود.
 •  آسیب دیدن پوست زیر چشم در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 •  گشاد شدن یا پارگی رگ‌های خونی
 •  پف زیر چشم، افتادگی و پیری پوست زیر چشم

برنامه درمانی متناسب با نیازها و دغدغه‌های بیمار و ویژگی‌های کالبدشناختی اجزاء صورت وی طرح ریزی می‌شود. بلفاروپلاستی (جراحی پلک) پایین اصطلاحی عمومی برای پرداختن به روش‌های جراحی گوناگون است. ممکن است در جراحی گودی زیر چشم، بافت چربی بیرون زده، پوست اضافی یا ترکیبی از هر دو برداشته شود. به منظور بیشتر سفت کردن پوست از لیزر CO2 فرکشنال نیز استفاده می‌شود. پوست افتاده و پیر یا پف زیر چشم در این عمل برداشته می‌شود.


به این پست امتیاز دهید.
درمان گودی،تیرگی و سیاهی دور و زیر چشم باجراحی، تزریق ژل و لیزر
5 از 2 رای