درمان و رفع چین و چروک پوست صورت

chinchorokpoost

چین و چروک‌های صورت باعث می‌شوند که ما پیرتر به نظر برسیم. با افزایش سن، چین و چروک‌ها روی صورت ایجاد می‌شوند. به هر حال، چین و چروک‌های روی صورت معمولاً اولین علائم پیری هستند که ایجاد شده و باعث نگرانی افراد می‌شوند. مردم به دلایل متفاوتی اقدام به درمان و رفع چین و چروک‌های صورت خود می‌کنند. با این که پیدایش چین و چروک‌ها روی صورت اجتناب‌ناپذیر هستند اما درک چگونگی شکل‌گیری این چین و چروک‌ها و دانستن روش رفع آنها می‌تواند به ما در لطیف سازی و جوان‌سازی پوست کمک نماید.

اگر شما اخیراً متوجه چین و چروک‌های روی صورت و گردن خود شده‌اید و از این موضوع ناراحت هستید باید بدانید که جای نگرانی وجود ندارد. روش‌های مختلف زیبایی برای کاهش این مشکل و جوان‌سازی پوست صورت وجود دارد. کلینیک رازی روش‌های مختلفی را برای رفع چین و چروک صورت ارائه می‌دهد که شامل: تزریق بوتاکس، ژل و چربی، میکرودرم، لیزر و غیره می‌باشد. این روش‌ها که جزو مدرن‌ترین و تأثیرگذارترین روش‌های درمان چین و چروک صورت هستند، نتایج چشمگیری را در سریع‌ترین زمان ممکن به متقاضی ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره از متخصصین ما یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 02188334029 تماس حاصل فرمایید.

علل ایجاد چین و چروک صورت


چین و چروک‌های روی پوست ممکن است به دلیل افزایش سن، تغییرات هورمونی یا تأثیرات محیطی ایجاد شوند اما اینها تنها دلایل ایجاد چین و چروک روی پوست نیستند. به مرور زمان اثر جاذبه باعث افزایش عمق چین و چروک‌های روی پوست صورت می‌شود و در صورتی که شما سیگار بکشید احتمالاً چین و چروک‌های روی صورت شما سریع‌تر ظاهر شده و حتی شدیدتر نیز می‌شوند.

  • پیری ژنتیکی همراه با افزایش سن رخ داده و باعث می‌شود که تولید کلاژن کاهش یافته و الاستین که به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست کمک می‌کنند تضعیف شود. با کاهش تولید کلاژن، پوست سفتی خود را از دست داده و باعث شکل‌گیری چین و چروک‌های صورت می‌شود.
  • با این که اثر جاذبه به تنهایی باعث ایجاد چین و چروک‌ها نمی‌شود، اما باعث افتادگی و شل شدن تدریجی پوست می‌شود که ظاهر و عمق چین و چروک‌ها را افزایش می‌دهد. برای کمک به کاهش این اثرات، استفاده از محصولات سفت کننده پوست می‌تواند نشانه‌ها و علائم پیری را روی پوست کاهش دهد.
  • برای زنان، تغییرات هورمونی ناشی از یائسگی نقش عمده‌ای در ایجاد چین و چروک‌های روی پوست دارد زیرا با شروع دوران یائسگی تغییرات چشمگیری در تولید کلاژن ایجاد شده و باعث افتادگی پوست و عمیق‌تر شدن ظاهر چین و چروک‌ها می‌شود.

اقدامات درمانی برای رفع چین و چروک‌های صورت


تزریق بوتاکس

chinchorokpoost4

بوتاکس زیبایی نوعی سم است که برای درمان چین و چروک‌های صورت به کار برده می‌شود. غالباً زمانی که عضلات سفت شده و دچار گرفتگی می‌شوند یا به دلیل بیان احساسات ظاهری مکرر تغییر شکل می‌دهند، چین و چروک‌ها ایجاد می‌شوند. با تزریق بوتاکس عضلات، شل شده و بی‌حس می‌شوند در نتیجه چین و چروک‌های پوست هموار می‌شوند.

با این که تزریق بوتاکس در رفع چین و چروک‌ها مؤثر است اما اثرات آن به مرور پس از 3 تا 6 ماه از بین می‌رود. تزریق بوتاکس برای رفع خط اخم بین دو چشم مؤثر و مفید است و البته پزشکان این روش را برای رفع چین و چروک در سایر قسمت‌های صورت نیز به کار می‌برند. این روش عموماً برای رفع چین و چروک‌های اطراف دهان مناسب نیست زیرا به دلیل این که باعث فلج شدن عضلات می‌شود ممکن است در خوردن و تکلم فرد تأثیر داشته باشد.

 تزریق ژل

chinchorokpoost5

فیلرهای بافت نرم معمولاً برای رفع و جلوگیری از چین و چروک‌های صورت تزریق می‌شوند. یک سرنگ ژل حاوی کلاژن، چربی یا محلول‌های بر پایه اسید هیالورانیک است. فیلر یا ژل تزریق‌شده در چین و چروک‌ها باعث پر شدن پوست و همسطح کردن آن قسمت با پوست اطراف می‌شود. اثرات ناشی از تزریق ژل‌ها به مدت چند ماه تا یک سال روی پوست باقی می‌ماند اما عموماً اثرات آن کمی پردوام‌تر از بوتاکس است. تزریق ژل برای قسمت‌های مختلف صورت قابل انجام است. بسته به شرایط فردی شما ممکن است ترکیبی از درمان‌ها برای دست‌یابی به نتایج مطلوب مورد استفاده قرار گیرد.

 تزریق چربی

chinchorokpoost6

رفع چین و چروک پوست با استفاده از چربی خود بیمار روشی است که برخی از جراحان برای بیمارانی که تمایل دارند چین و چروک‌های پوست را با برداشتن چربی از یک قسمت از بدن به جای تزریق ژل‌های مصنوعی برطرف نمایند به کار می‌برند. معمولاً چین و چروک‌های بین ابروها، خط لبخند و چین و چروک‌های اطراف پلک‌های چشم را می‌توان به این روش درمان نموده و برطرف کرد.

در خلال فرایند انتقال چربی، سلول‌های چربی از قسمت‌هایی از بدن به روش‌های که باعث وارد آمدن آسیب به بدن نمی‌شوند برداشته می‌شوند. سلول‌های چربی برداشته شده سپس تمیز شده و برای پیوند آماده می‌شوند. در مرحله بعد آنها را با استفاده از سرنگ‌های زیرپوستی در چین و چروک‌های صورت تزریق می‌کنند. بعد از تزریق، پزشک چربی‌های تزریق‌شده را به طور ملایم ماساژ داده تا زیر پوست به طور یکنواخت پخش شوند. این عمل در اتاق عمل مجهز و تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود.

میکرودرم ابریژن

chinchorokpoost7

اگر شما روش‌های رفع چین و چروک‌های پوست را به طور دقیق مطالعه کرده باشید اما هنوز مایل به انجام تزریق برای درمان نباشید باید روش‌های دیگر را که می‌توانند به شما در این هدف کمک کنند و ظاهر چین و چروک‌های پوست شما را از بین ببرند مورد ملاحظه قرار دهید. یکی از این روش‌ها میکرودرم ابریژن است.

در بیشتر موارد باید به مدت 10 دقیقه کرم‌هایی روی پوست مالیده شود که باعث تمیز شدن و خشک شدن پوست می‌شوند. در زمان انجام فرایند میکرودرم ابریژن شما کمی احساس سوزش و گزگز خواهید داشت که کاملاً عادی بوده و نشان‌دهنده این است که فرایند جوان‌سازی پوست شما به خوبی پیش می‌رود. این روش درمانی را می‌توان یک یا دو مرتبه در هفته انجام داد.

لیزر درمانی

chinchorokpoost8

لایه‌برداری به وسیله لیزر فرایندی است که در آن لایه رویی پوست صورت برداشته شده و باعث رشد پوست جدید می‌شود. مردم معمولاً این روش را با اهداف زیبایی به کار می‌گیرند. با انجام این فرایند چین و چروک‌های صورت از بین می‌روند. در حین انجام لیزر درمانی و متناسب با قسمتی از صورت که تحت درمان قرار می‌گیرد شما باید از چشم‌بند استفاده کنید.

در هنگام انجام لایه‌برداری به وسیله لیزر، جراح پرتو لیزر را روی صورت شما می‌تاباند. آنها کنترل دقیقی بر محل و میزان عمق نفوذ لیزر روی صورت شما دارند. پس از فرایند لایه‌برداری با لیزر، جراح صورت شما را به وسیله پماد یا پانسمان می‌پوشاند

این عمل تحت بیهوشی موضعی انجام شده و ممکن است در برخی موارد چندین ساعت طول بکشد تا صورت شما دوباره حس پیدا کند. شما روی پوست خود احساس سوزش داشته و ممکن است پس از رفع اثر بیحسی نیاز به مصرف داروهای مسکن داشته باشید.

رادیو فرکانسی (RF)

chinchorokpoost9

یکی از روش‌های درمانی پیشرفته برای زیباسازی بدن و سفت کردن پوست رادیو فرکوئنسی است که به وسیله آن ظاهر بیمار تغییر می‌یابد. پس از انجام این فرایند بیماران می‌توانند بلافاصله به فعالیت‌های روزمره خود پرداخته و از طاهر پوست خود که جوان‌تر شده است لذت ببرند. به مرور زمان ظاهر چین و چروک‌ها، شل شدگی و خطوط پوست به میزان چشمگیری بهبود می‌یابد.

پزشک در خلال انجام فرایند با استفاده از ابزار دستی رادیوفرکانسی قسمت مربوطه را درمان می‌کند. با تابش هر پالس رادیوفرکانسی شما به دلیل گرما کمی احساس سوزش خواهید داشت. تکنولوژی رادیوفرکانسی خاصیت ارتجاعی پوست را بازگردانده و بافت آن را شاداب‌تر و لطیف‌تر می‌کند. پزشک در هنگام انجام فرایند رادیو فرکانسی روی ناحیه تحت درمان، راحتی شما را در نظر گرفته و به این منظور قدرت دستگاه را در صورت لزوم تغییر می‌دهد.

میکرونیدلینگ

chinchorokpoost10

میکرونیدلینگ نیز یک روش دیگر برای تحریک کلاژن و الاستین و رفع چین و چروک‌های صورت است. خطوط سطح و ریز به راحتی با به کارگیری روش میکرونیدلینگ رفع می‌شوند زیرا روی لایه رویی سطح پوست یعنی اپیدرم هستند. معمولاً با 3 تا 4 جلسه ماهیانه می‌توان این چین و چروک‌ها را برطرف نمود. محصولات مرطوب‌کننده همراه با فرایند میکرونیدلینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند که باعث می‌شوند عمق نفوذ درمان افزایش یافته و نتایج مطلوب‌تری حاصل شود.

در مرحله اول، کرم بیحس کننده روی پوست بیمار مالیده می‌شود تا وی در هنگام انجام فرایند احساس راحتی کند. پزشک یک لایه نازک از آب برای روانسازی روی پوست می‌ریزد تا درمارولر روان‌تر حرکت کند. سپس پزشک ابزار میکرونیدلینگ را روی پوست حرکت داده و سوراخ‌های ریزی روی پوست ایجاد می‌کند. معمولاً انجام این فرایند کمتر از 30 دقیقه زمان می‌برد و پس از آن پوست شما کمی قرمز شده و حالتی شبیه به آفتاب‌سوختگی پیدا می‌کند.

عمل لیفت صورت

chinchorokpoost112

عمل لیفت صورت عملی جراحی است که در آن پوست صورت، بافت‌های عمیق‌تر و عضلات زیرین آن کشیده شده تا پوست صورت سفت‌تر و لطیف‌تر شده و چین و چروک‌های روی پوست نیز از بین بروند. این عمل ممکن است از 2 تا 5 ساعت طول بکشد که بستگی به نوع عملی دارد که شما انجام می‌دهید. ممکن است شما همراه با این عمل، عمل‌های دیگر مانند لیفت ابرو یا جراحی زیبایی پلک را نیز به طور همزمان انجام دهید. جراح یک شکاف روی خط رویش موی شما ایجاد کرده که از جلوی گوش عبور کرده و تا خط رویش مو در پشت گوش ادامه می‌یابد. همچنین ممکن است در صورتی که بخواهید زاویه صورت را نیز اصلاح کنید یک شکاف زیر چانه شما ایجاد شود.

جراح به دقت پوست را از بافت زیرین آن جدا کرده و چربی اضافی را جابجا نموده و عضلات و بافت‌های اطراف را سفت‌تر می‌کند. سپس پوست را دوباره عقب کشیده و پوست‌های باقیمانده نیز برداشته می‌شود. در برخی از عمل‌ها، جراح بخیه‌ها را به طور دائمی در زیر پوست باقی می‌گذارد تا بافت‌های عمیق در محل لیفت داده شده نگه داشته شوند. با این کار تنش روی پوست کاهش می‌یابد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است