درمان و رفع چاقی شکم و پهلو

5

چربی شکم متشکل از دو نوع چربی است: چربی زیر جلدی شکمی که فقط در زیر پوست شما قرار دارد و چربی احشایی که در قسمت عمیق‌تر بدن انباشته شده و اندام‌های داخلی شما را احاطه کرده است. چربی اضافی می‌تواند موجب مشکلات جدی سلامتی مانند فشار خون بالا، کاهش توانایی بدن برای استفاده از انسولین و خطر ابتلا به سکته مغزی، دیابت، بیماری‌های قلبی و سرطان گردد. از بین بردن چربی شکم می‌تواند سلامت شما را بهبود بخشد، اما مهم‌تر از آن، انجام روش‌های بی‌خطر برای این منظور است.

کلینیک ما یک ایجاد محیط امن و حرفه‌ای است که با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته جراحی و روش‌های بدون جراحی برای رفع چربی‌های شکم یا پهلوها به طور طبیعی، ظاهر دلخواه و اندامی خوش فرم را برای شما به ارمغان می‌آورد. هدف ما ارائه نتایج طبیعی و جلب رضایت کامل شماست.

برای مشاوره جهت رفع چربی‌های اضافی و داشتن اندام دلخواه خود، با ما تماس بگیرید، تا با انجام تکنیک‌های ارائه شده در این کلیلنیک، شاهد تفاوت در زندگی خود باشید.

درمان چاقی شکم و پهلو در کلینیک ما


درمان چاقی شکم و پهلو بدون جراحی

برای درمان چاقی شکم و پهلو بدون جراحی، از روش‌های مختلف برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول‌های چربی اضافی به صورت موضعی استفاده می‌شود. روش‌های غیر جراحی متداول برای پیکرتراشی و بهبود کانتور بدن عبارتند از:

لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش غیر جراحی برای رفع چربی است که طی آن، چربی اضافی با دقت از طریق یک لوله کوچک توخالی به نام کانول، ساکشن شده و از بدن خارج می‌‌گردد. عمل ساکشن با حرکت کانول از داخل توده چربی و از بین بردن سلول‌های چربی اضافی برای ایجاد اندامی لاغر و خوش فرم انجام می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کرده و مقاله لیپوساکشن را مطالعه فرمایید.

لیپوساکشن مرطوب (تامسنت)

لیپوساکشن مرطوب رایج‌ترین نوع لیپوساکشن است. این عمل شامل تزریق مقدار زیادی از یک محلول دارویی به مناطق چربی است. گاهی اوقات، مقدار این محلول تا سه برابر میزان چربی است که باید برداشته شود. این مایع، مخلوطی از داروی بی‌حسی موضعی (لیدوکائین) است که عروق خونی را منقبض می‌کند (اپی نفرین) و نیز حاوی یک محلول نمک داخل وریدی (IV) می‌باشد. لیدوکائین، به بی‌حس شدن آن منطقه در طول جراحی و بعد از آن کمک می‌کند. لیدوکائین ممکن است تنها داروی بیهوشی مورد نیاز برای این عمل باشد. اپی نفرین موجود در محلول به کاهش خونریزی، کبودی و تورم کمک می‌کند. محلول نمک داخل وریدی (IV) کمک می‌کند تا حذف چربی‌ها راحت‌تر انجام شود. این محلول همراه با سلول‌های چربی، ساکشن می‌شود. به طور کلی این نوع از لیپوساکشن بیشتر از انواع دیگر طول می‌کشد.

لیپوساکشن با کمک اولتراسوند (کویتیشن) (UAL)

روش لیپوساکشن با کمک اولتراسوند کویتیشن با استفاده از ارتعاشات اولتراسونیک، سلول‌های چربی را به مایع تبدیل می‌کند. پس از آن سلول‌های چربی می‌تواند ساکشن شده و از بدن خارج گردد. لاغری با کویتیشن UAL را می‌توان به دو صورت انجام داد، به صورت خارجی (بالاتر از سطح پوست با یک امیتر مخصوص) و یا به صورت داخلی (در زیر سطح پوست با یک کانول کوچک و گرم). روش کویتیشن لاغری می‌تواند به رفع چربی از مناطق متراکم و الیافی بدن مانند قسمت فوقانی پشت یا پستان بزرگ مردان کمک کند. UAL اغلب همراه با روش تامسنت به عنوان درمان تکمیلی و ثانویه و یا برای اعمال دقت بیشتر استفاده می‌شود. به طور کلی، این روش طولانی‌تر از تکنیک فوق‌العاده مرطوب (super-wet  ) است.

  • تجویز داروی پیش از عمل معمولاً مورد نیاز نیست.
  • مناطق درمان شما توسط جراح مشخص می‌شود.
  • تکنسین، لایه نازکی از ژل را بر پوست شما اعمال می‌کند.
  • سر مبدل اولتراسوند بر بالای منطقه تحت درمان قرار می‌گیرد. هر منطقه ممکن است بیش از یک بار تحت درمان قرار گیرد.
  • جلسه درمان شما ممکن است از نیم ساعت تا چند ساعت طول بکشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کرده و مقاله کویتیشن را مطالعه فرمایید.

لیپوساکشن با لیزر (لیپولیز) (LAL)

لیزر لیپولیز روشی با حداقل تهاجم است که از گرمای لیزر فیبر نوری در طول موج‌های مختلف برای ذوب شدن چربی‌های اضافی بدن استفاده می‌کند. لیپولیز با استفاده از انرژی لیزر سلول‌های چربی را به مایع تبدیل می‌کند. پس از مایع شدن سلول‌های چربی، می‌توان آنها را با عمل ساکشن خارج کرد و یا از طریق لوله‌های کوچک تخلیه نمود. از آنجا که کانول مورد استفاده در روش LAL کوچک‌تر از کانول مورد استفاده در لیپوساکشن سنتی است، جراحان استفاده از روش LAL را برای مناطق کوچک و محدود ترجیح می‌دهند. این مناطق عبارتند از چانه، فک و صورت. مزیت LAL نسبت به سایر روش‌های لیپوساکشن این است که انرژی لیزر باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود. این امر به جلوگیری از شل شدن پوست پس از لیپوساکشن کمک می‌کند. کلاژن، پروتئین فیبرمانندی است که به حفظ ساختار پوست کمک می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کرده و مقاله لیپولیزر را مطالعه فرمایید.

لیپوساکشن واترجت (بادی‌جت)

مانند بسیاری از تکنیک‌های لیپوساکشن، در لیپوساکشن واتر‌جت (بادی‌جت) قبل از درمان، مایع تامسنت تزریق می‌شود (اما الزامی نیست) و در طول درمان از لوله ساکشن کانول استفاده می‌شود. با این حال، بر خلاف لیپوساکشن تامسنت سنتی که تمام مایعات و انواع مواد بیهوشی قبل از جراحی تزریق می‌شود، در لیپوساکشن واتر‌جت، مایع بیهوشی به طور مداوم در طول عمل تزریق می‌شود.

در لیپوساکشن بادی‌جت از یک محلول سفارشی حاوی آب / لیدوکائین / اپی نفرین استفاده می‌شود که بافت چربی را از طریق یک لوله کانول داخلی مورد هدف قرار می‌دهد. این محلول مایع مخصوص که مانند یک "جریان پرفشار آب" در حین عمل جراحی لیپوساکشن وارد بدن می‌شود، دارای دو عملکرد اصلی است: بی‌حس کردن بافت و شکستن چربی‌های اضافی برای ساکشن آسان.

در حالی که کانول داخلی، محلول مایع را در بافت چربی منتشر می‌سازد، کانول خارجی به طور همزمان سلول‌های چربی و مایع اضافی را ساکشن کرده و از بدن خارج می‌کند. سیستم‌های بادی‌جت قبلی از کانول‌های جداگانه برای رسیدن به همین نتیجه استفاده می‌کردند.

پیکرتراشی سرد (کرایولیپولیز)

 پیکرتراشی سرد یک روش مناسب برای افرادی است که نزدیک به وزن مطلوب هستند، اما می‌خواهند مناطق چربی کوچک موضعی بر روی باسن، شکم، و یا ران خود را حذف کنند. در این روش، از یک دستگاه کرایولیپولیز تخصصی برای سرد کردن سلول‌های چربی‌های اضافی و کشتن آنها بدون تأثیر بر بافت‌های اطراف استفاده می‌شود. سلول‌های چربی که با این روش می‌میرند، در طول روزها و هفته‌های بعد از عمل، از بدن دفع می‌شوند. نتیجه نهایی پس از سه ماه مشاهده خواهد شد.

در طی این عمل، منطقه چربی اضافی با یک شاستی بین دو صفحه فلزی، ساکشن شده و سپس منطقه به آرامی سرد می‌شود.

جراحی پلاستیک شکم (جراحی شکم و پهلو)

اغلب بعد از بارداری، افزایش وزن یا کاهش وزن شدید، شکم به‌تدریج برآمده شده و یا آویزان می‌شود. عمل جراحی پلاستیک شکم، که ابدومینپلاستی نیز نامیده می‌شود، یک روش طراحی شده برای برداشتن پوست و چربی اضافی شکم و سفت کردن عضلات شکم به منظور ایجاد یک شکم لاغرتر وسفت‌تر است.

مراحل جراحی پلاستیک شکم و پهلو

در این روش، جراح با لیفت پوست شکم، عضلات زمینه‌ای شکم را سفت کرده و برای اطمینان از نتایج طولانی مدت، آنها را با بخیه‌های محکم و دقیق نگه‌می‌دارد. گاهی اوقات با استفاده از تکنیک‌های لیپوساکشن، برای متناسب‌تر شدن کانتور شکم و ایجاد نمای صاف آن، چربی اضافی در آن منطقه تراشیده می‌شود. در پایان عملیات، پوست شکم رو به پایین کشیده شده، پوست اضافی آن برداشته می‌شود و محل برش برای به حداقل رساندن اسکار، با دقت بخیه می‌شود.

در بسیاری از موارد، نتایج به دست آمده با جراحی پلاستیک شکم برای بیماران، بدون کمک جراحی قابل دستیابی نمی‌باشد.

انواع روش‌های جراحی پلاستیک شکم
جراحی پلاستیک شکم (آبدومینوپلاستی) کامل

جراحی پلاستیک شکم سنتی علاوه بر برش سرتاسری در پایین شکم، شامل یک برش در اطراف ناف نیز می‌باشد. پوست اضافی برداشته شده، عضلات شکم سفت می‌شود و برای بهبود کانتور شکم، لیپوساکشن نیز ممکن است استفاده شود. در این عمل جراحی، پوست بالای ناف تا ناحیه فوقانی تناسلی که توسط حاملگی، ژنتیک و یا چاقی شل و آویزان شده است، برداشته می‌شود.

جراحی پلاستیک شکم (آبدومینوپلاستی) جزئی

نوعی جراحی زیبایی شکم است که در آن ، یک برش در ناحیه فوقانی تناسلی ایجاد می‌شود ( در پایین‌ترین جای ممکن) که طول آن می‌تواند از چند سانتی‌متر تا تمام طول شکم شما باشد. از طریق این برش، جراح می‌تواند پوست اضافی را برداشته، عضلات شل‌شده را سفت کند و احتمالاً از لیپوساکشن نیز برای بازسازی و شکل‌دهی مجدد آن قسمت استفاده کند.

کاندیدای ایده‌آل برای جراحی پلاستیک شکم جزئی، فردی است که دچار شل‌شدگی و برآمدگی زیر ناف باشد. این جراحی معمولاً برای کسانی توصیه می‌شود که اندامشان همیشه نسبتاً خوب و متناسب بوده است، اما با رژیم غذایی و ورزش نمی‌توانند به اهداف زیبایی مورد نظر خود برسند.

جراحی پلاستیک شکم (آبدومینوپلاستی) توسعه یافته

اگر شما دارای پوست اضافی در پهلو یا باسن هستید، طول برش شما باید بیشتر باشد. در جراحی پلاستیک شکم توسعه‌یافته، از یک لایه در بافت عمیق‌تر برای پشتیبانی و حفظ نتایج ترمیم استفاده می‌شود. در این روش، یک جراحی پلاستیک در قسمت جلوی شکم انجام می‌شود و به منظور بهبود کانتور در این منطقه و رفع افتادگی پوست در قسمت لگن و ران، عمل لیفت تا باسن و به سمت ران ادامه می‌یابد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است