درمان و رفع سلولیت (تجمع چربی زیر پوست)

r1

زیر پوست شما، شبکه‌ای از رشته‌های بافت همبند، با نام سپتوم‌ها، وجود دارند که چربی را درجای خود نگه می‌دارند. اگر سپتوم‌ها قوی نباشند و محکم به‌هم بافته نشده باشند (که ممکن است به‌دلایل ژنتیکی چنین باشد)، چربی می‌تواند بین آنها برآمده شود و شکل مواجی را روی سطح پوست ایجاد کند که همان سلولیت است. خانم‌ها بیش از آقایان احتمال داشتن سلولیت دارند زیرا سپتوم‌های کمتر و با استحکام کمتر دارند. خانم‌ها، پوست نازک‌تری نیز دارند، و نیز هورمون‌هایی دارند که می‌تواند بر اندازه سلول‌های چربی و استحکام سپتوم‌ها اثر بگذارد. برای حل واقعی این مشکل، باید از دست چربی‌ها رهایی یابید و اصولا، ساختار داخلی پوست را تغییر دهید.

سلولیت موجب پستی و بلندی روی پوست و ظاهری توده‌ای شکل می‌شود. سلولیت می‌تواند موجب ظاهر "پوسته پرتقالی" بر روی پوست شود. این مشکل، بیشتر در باسن، پهلوها و شکم دیده می‌شود. گاهی این مشکل در سینه‌ها، بازوها و یا بالای شکم نیز وجو دارد. با سلولیت خفیف، برآمدگی و فرورفتگی دیده نمی‌شود، مگراینکه پوست را نیشگون بگیرید. این طبیعی است ولی اگر شما را اذیت می‌کند، راه‌هایی برای اینکه کمتر دیده شوند، وجود دارد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی، به‌وسیله بسیاری از راه‌های مدرن، مانند لیپوماتیک، لیپولیز، کویتیشن، مزوتراپی، آر اف و کرایولیپولیز به شما کمک می‌کنند از سلولیت‌ها رهایی یابید. میتوانید برای دریافت مشاوره درخصوص انواع روش‌های درمان و رفع سلولیت یا رزرو نوبت از متخصصین ما با شماره‌ی  02188334029  تماس حاصل فرمایید .

h55

دلایل


سه مشکل ساختاری موجب ظاهر سلولیتی می‌شوند. اول، رشته‌های بافت همبند زیر پوست، اطراف سلول‌های چربی می‌توانند سفت و غیرقابل انعطاف شوند. دوم، کیسه‌های بزرگ چربی که بین رشته‌های سخت گیر می‌افتند، به پوست فشار می‌آورند. و مورد آخر، پوست نازک ظاهر سلولیت را حتی بدتر می‌کند و می‌دانید که این به‌ معنی ظاهر ناصاف و پوست پرتقالی است که شما را آزار می‌دهد. فاکتورهای دیگر مربوط به سلولیت، شامل سن، وراثت، هورمون‌ها، ضخامت پوست، بارداری، سبک زندگی، وزن و تفاوت ساختار پوست خانم‌ها و آقایان است. به‌همین دلیل است که درمان موثر سلولیت باید مشکلاتی بیش از چربی و سطح پوست را حل کند.

روش‌های رفع سلولیت


مزوتراپی

r6

مزوتراپی درمانی بحث‌برانگیز برای سلولیت است که در آن، داروها یا دیگر مواد، مستقیما به بافت موردنظر تزریق می‌شود. مزوتراپی شامل تزریق مقادیر کمی از داروهای شیمیایی، گیاهی و ویتامین‌ها به لایه میانی پوست، یا مزودرم، برای مبارزه با سلولیت است. تزریق‌های زیاد طی چندین جلسه (معمولا 10 جلسه یا بیشتر)، انجام می‌شوند. این روش، توسط بسیاری از پزشکان پیشنهاد می‌شود، هر محلول تزریقی به پوست یک بیمار، به‌طور خاص برای رفع مشکل آن فرد، تزریق می‌شود.

لیزر و آراف

r7

متخصصان پوست، درمان‌های پیشرفته‌تری را پیشنهاد می‌کنند. بهترین این درمان‌ها، با استاندارد بالا، دستگاه‌های لیزر و رادیوفرکانس (آراف)، که هردو آنها از ساکشن و ماساژ برای تحریک تولید کلاژن و تغییر سپتوم‌ها استفاده می‌کنند، به‌طوری‌که روی پوست سنگینی نکرده و تولید ناصافی نکنند. این درمان‌های نسبتا بدون درد، انرژی گرمایی هم برای کمک به جمع شدن سلول‌های چربی، اضافه می‌کنند (پس از آن، کبد چربی را فرآوری می‌کند). کارآیی لیزر و آراف، به یک اندازه خوب است. بیماران به حدود 4 تا 8 جلسه 30 دقیقه‌ای نیاز خواهند داشت و می‌توان انتظار کاهش 50 درصدی پستی و بلندی پوست را داشت. نتایج، ممکن است به‌مدت 6 ماه تا دو سال یا بیشتر، دوام داشته باشند. پس از آن، بیمار به یک یا دو درمان نگه‌دارنده درهر سال نیاز خواهد داشت.

کویتیشن

r8

یکی از جدیدترین پیشرفت‌ها در درمان سلولیت، اولتراسوند کویتیشن است. این روش با اثر فوق‌العاده خود می‌تواند سلولیت و چربی را در بدن کاهش دهد. این روش از دستگاه‌هایی استفاده می‌کند که قادر به هدایت امواج پرانرژی هستند. وقتی این امواج به بدن برخورد می‌کنند، حباب‌های بسیار ریزی تولید می‌کنند که از بخار‌آب تشکیل شده‌اند. این حباب‌ها در بافت سلولیت و مایع بین‌سلولی ایجاد می‌شود. این روش، که با نام اثر کویتیشن نامیده می‌شود، موجب می‌شود مایع بین‌سلولی بین چندین فاز، تغییر کند. این مایع، شروع به انبساط و انقباض می‌کند و درمدت کوتاهی، سلول‌های سلولیتی از داخل باز می‌شوند و آب و چربی درون آنها، در بافت‌های بدن آزاد می‌شود. سپس این مایع و سلولیت، جذب شده و توسط کبد، فرآوری و دفع می‌شوند. اصولا، این کار موجب می‌شود سلولیت توسط بدن استفاده و دفع شود.

لیپولیز

لیپولیز یک درمان غیرجراحی (شکستن چربی) است که از انرژی حرارتی با فرکانس بالا استفاده می‌کند. برخلاف لیپوساکشن تهاجمی، درمان‌ها از انرژی حرارتی با فرکانس بالا برای شکستن چربی استفاده می‌کند و موجب می‌شود سلول‌های چربی از لحاظ اندازه، کوچک شوند.

درمان‌های لیپولیز با کم اثر نمودن سه عامل عمده سلولیت، یعنی چربی، گردش خون ضعیف و ازبین رفتن کلاژن، به کاهش یا ازبین رفتن ظاهر سلولیتی کمک می کنند. این برنامه درمان سلولیت، این سه عامل را با تقویت کلاژن‌سازی، کاهش چربی و بهبود جریان خون، از بین می‌برد.

درمان‌های لیپولیز از انرژی حاصل از امواج حرارتی با فرکانس بالا برای نفوذ به بافت‌های پوستی و زیرپوستی، درجهت شکستن چربی مقاوم به کاهش وزن و ورزش، استفاده می‌کنند و درحالی‌که ظاهر سلولیت را صاف می‌کنند و بافت پوستی و نواحی دارای جای زخم را بهبود می‌بخشد، کشسانی پوست را نیز تقویت می‌کند. این درمان، با شکستن سلول‌های چربی با عمل لیپولیز (حل کردن چربی)، محدوده وسیعی از چربی‌ها را ذوب می‌کند و به بهبود شکل بدن کمک می‌کند، درحالی‌که پوست را صاف و سفت نیز می‌کند.

کرایوتراپی

r10

استفاده از کرایوتراپی موضعی برای کاهش سلولیت، باعنوان کرایولیپولیز هم شناخته می‌شود. کرایولیپولیز، شکستن سلول‌های سلولیت بااستفاده از دمای پایین است. کرابولیپولیز، سلولیت بدن را بدون آسیب به بافت‌های دیگر، کاهش می‌دهد. کرایولیپولیز (استفاده از کرایوتراپی موضعی) ابزاری برای کاهش وزن نیست ولی راهی موثر برای ازبین بردن سلول‌های سلولیتی در بخش‌های هدف بدن است که نسبت به رژیم غذایی و ورزش، مقاوم می‌باشند. هنگامی که سلولیت برای یک دوره زمانی پایدار، درمعرض کاهش دمای کاملا کنترل‌شده قرار گیرد، به مرگ سلولی و دفع تدریجی از بدن می‌انجامد. سلولیت تخریب شده، از طریق سیستم‌های لنفی، ادراری و گوارش، به‌صورت طبیعی از بدن دفع می‌شود. نتیجه نهایی، کاهش سلولیت بدن بدون آسیب به اندام‌ها یا دیگر بافت‌ها است.

لیپوماتیک

r11

لیپوماتیک روشی غیر جراحی و غیرتهاجمی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و می‌تواند حجم زیادی از سلول‌های چربی را تنها در یک جلسه، ازبین ببرد. روش لیپوماتیک، بااستفاده از یک دستگاه فشرده‌سازی هوا که به کانولی متصل است که به‌طور اتوماتیک، 360 درجه می‌چرخد، بدون آسیب به پوست و بافت‌ها، سلول‌های چربی را به مایع تبدیل می‌کند. لیپوماتیک دراصل، لیپوساکشنی است که توسط یک کانول ساکشن لرزشی، تقویت و تسریع شده است. لیپوماتیک با موتور پنوماتیک، توسط هوای فشرده‌ای کار می‌کند که کانول را با حرکات سه‌گانه، نوسانی، چرخشی و لرزشی، حرکت می‌دهد. درنتیجه این سه حرکت، یک مسیر مارپیچ ایجاد می‌شود (600 لرزش در دقیقه) که به تبدیل بافت‌های چربی به مایع، کمک می‌کند. اصل امولسیون، دفع بافت چربی بدون آسیب به هیچ بافت دیگری ازجمله عضلات، عروق خونی و اعصاب، را امکان‌پذیر می‌سازد. این امر به دوران بهبود بسیار کوتاه‌تر پس از جراحی، منجر می‌شود. لیپوماتیک، دقت دستیابی به نواحی دور از دسترس یا نواحی دارای فیبروز زیاد (لیپوساکشن‌های ثانویه یا لیپوساکشن‌های مردانه) مانند باسن، ساق پا و زانوها، را نیز بهبود می‌بخشد.


به این پست امتیاز دهید.
درمان و رفع سلولیت (تجمع چربی زیر پوست)
5 از 1 رای