جوانسازی و رفع چین و چروک دور لب

lab

گاهی کوچک‌ترین مشکلات می‌توانند در پیر نشان دادن صورت نقش داشته باشند. نکته‌ی قابل‌توجه این است که نقاط و موارد مشکل‌آفرین کوچک نیز می‌توانند دشوارترین درمان‌ها را در‌پی‌داشته باشند.چروک دور لب دقیقا یکی از این مشکلات است. خطوط و چین و چروک دور لب، روزانه به‌خودی‌خود هنگام صحبت کردن، خندیدن، غذا خوردن، سیگار کشیدن، در صورت ما نقش می‌بندند.

خطوط دور لب ،که آن‌ها را بنام خطوط سیگاری‌ها می‌شناسند،ترک‌ها و خطوط عمودی کوچک در بالای لب بالایی هستند. اکثر زنان باگذشت زمان دچار چروک‌ دور لب می‌شوند، چه سیگاری باشند و یا نباشند. این فرایند همانند تمام مشکلات پیری صورت بروز می‌کند، مشکلاتی مثل: از بین رفتن رنگ و تون پوست (رنگ پریدن پوست) و خاصیت ارتجاعی سطح پوست درحالی‌که حجم مایع موجود در زیرپوست از بین می‌رود. نتیجه‌ی این مشکلات یک صورت چروک‌خورده و پژمرده است.کسانی که لب‌های بسیار باریک یا لب‌های نامتقارن دارند می‌توانند از تکنیک‌های غیر جراحی حجیم سازی بهره‌مند شوند.

در این کلینیک، ما فرم جوان‌تری را به لب‌ها و صورتتان بازمی‌گردانیم. ازین که به بیمارانمان شیوه‌ی طبیعی‌تری را برای حجیم‌سازی لب‌ها ارائه می‌دهیم خرسندیم و با اشتیاق تمام به‌طور مفصل و باشرح کاملی برایشان توضیح می‌دهیم که چگونه این شیوه‌های جدید می‌توانند به آن‌ها در جوان‌سازی‌شان کمک کنند.

جوان‌سازی دور لب و دهان


درمان سطحی خطوط دور لب

برداشتن چندلایه از پوست می‌تواند به دو صورت کمک‌کننده و مؤثر باشد، اولا خلاص شدن از خشکی پوست و سلول‌های مرده‌ی پوست که لایه‌های بیرونی پوست را اصلاح می‌کند می‌تواند چین‌های ظریف را پر و صاف کند و تن کلی پوستتان را بهبود بخشد و همچنین اگر تغییر رنگ پوست یا لکه‌ی تیره‌ای در بالای لبتان باشد، تکنیک تراش سطحی پوست(dermabration) یا لیزر درمانی به رفع چروک دور لب کمک خواهد کرد.

قرص‌های شیمیایی

از قرص‌های شیمیایی برای کاهش و رفع چین و چروک دور لب  استفاده می‌شود. بسته به نیاز فرد، قرص‌های ضعیف‌تر یا قوی‌تر را می‌توان تجویز کرد و بسته به اینکه کدام قرص مصرف می‌شود نتایج نیز می‌توانند درازمدت و یا کوتاه مدت باشند.

تراش سطحی پوست (dermabration)

تراش سطحی پوست که در آن پوست اطراف دهان ساییده می‌شود جهت درمان چروک دور لب مورد استفاده قرار میگیرد. خطوط ملایم و متوسط را تقریباً می‌توان با این شیوه‌ی ساده از بین برد. نتایج معمولاً در درازمدت باقی می‌مانند.

جوان‌سازی و بازسازی پوست با لیزر

بیش از یک دهه از کاربرد روش جوانسازی لب و  پوست با لیزر می‌گذرد و این شیوه یک روش ایمن با نتایج پیش‌بینی‌شده می‌باشد که چین‌وچروک‌ها را با نتایج بلند‌مدتی بهبود می‌بخشد. لیزر فرکشنال یا لایه‌برداری فرکشنال (fractional resurfacing) که تنها بخشی از پوست را بازسازی می‌کند زمان درمان تا 20درصد یا بیشتر کاهش داده است، اگرچه به بیش از یک جلسه درمان نیاز می‌باشد.لیزر   co2فرکشنال در بازسازی ولایه برداری ونیز استحکام بخشیدن به پوست اطراف دهان بسیار مؤثر است.یک پرتوی لیزری به درون لایه‌های پوستی فرستاده می‌شود تا تولید کلاژن‌ها را فعال کند،که با این کار خطوط را به‌تدریج صاف خواهد کرد. برای دستیابی به نتایج عمده و قابل‌توجه باید چندسری درمان لیزری را پشت سر بگذارید،البته ماندگاری این نتایج بیشتر از تزریق ژل‌ها می‌باشد.

تزریق فیلرها برای از بین بردن خطوط دور لب

تزریق چربی

در واقع تزریق چربی تنها یکی از شیوه‌های بسیاری است که می‌توان از آن در رفع خط خنده و درمان چین و چروک دور لب استفاده کرد.این روش از بین بردن چروک دور لب تنها وقتی مؤثر می‌باشد که خط خنده در اثر پوست اضافه و شل شدن پوست ایجاد نشده باشد،که در غیر این صورت لیفت صورت ،پیشنهاد بهتری خواهد بود.

تزریق ژل

ژل‌های تزریقی مثل Restylaneو Juvederm می‌توانند به کاهش چین‌وچروک‌های اطراف لب کمک کنند (اگرچه خطوط جدید همیشه در حال پدیدار شدن هستند،پس این مشکل هیچ‌وقت به‌طور دائمی برطرف نمی‌شود)

مسدودکننده‌های ماهیچه یا نوروتاکسین‌ها (بوتاکس،دایسپورت یا زئومین)

یکی از اولین چیزهایی که برای ارزیابی خطوط بالای لب باید در نظر گرفته شود این است که این چین‌وچروک‌ها چگونه دینامیک یا طبق نیروی حرکتی هستند،یعنی این خطوط و چین‌وچروک‌ها تا چه اندازه‌ای بر‌اثر حرکات دهانتان پدیدار می‌شوند.تصمیم‌گیری درباره‌ی این موضوع کاری دشوار است زیرا حرکات لب، همه‌ی خطوط و چین‌وچروک‌ها را نمایان می‌سازد.

اگر یک متخصص یا پزشک حاذق تشخیص دهد که خطوط و چروک‌های اطراف لبتان عمدتاً به خاطر حرکات مکرر باشند، وی ممکن است بوتاکس را به‌عنوان روش درمانی برای ترمیم خطوط عمودی دور لب‌هایتان توصیه کند.

اما قبل انجام این روش خوب فکر کنید. حتی اگر تشخیص پزشک درست باشد، باید بدانید که درمان با بوتاکس برای لب‌ها و اطراف آن ریسک زیادی دارد. تزریق بیش‌ازحد بوتاکس، یا تزریقاتی کمی خارج‌تر از منطقه‌ی مورد هدف می‌تواند منجر به حرکات غیرمعمول لب‌ها گردد. در بدترین شرایط، انجام بوتاکس لب و تزریقات نامناسب و نادرست می‌تواند منجر به افتادگی لب‌ها شود. این خطرات و آسیب‌ها با این واقعیت نیز همراه هستند که مشکلات موجود در لب‌ها بسیار جلب‌توجه می‌کنند و آثار بوتاکس تا چندین ماه باقی خواهد ماند. هزینه تزریق بوتاکس نیز بر اساس واحد بوتاکس مورد استفاده اندازه گیری می شود. تعداد واحدهای مورد نیاز برای تزریق بوتاکس بستگی به ناحیه تحت درمان دارد.

برجسته و بزرگ کردن لب

برجسته و حجیم کردن لب یکی از روش‌های زیبایی است که در آن سایز لب‌ها از طریق جراحی ویا تزریقات افزایش می‌یابد. این روش را می‌توان بر روی لب بالایی یا لب پایینی ویا هردوی آن‌ها به‌طور هم‌زمان پیاده کرد و ممکن است نتایج موقتی یا دائمی داشته باشند که این به نوع مواد مورداستفاده در این روش بستگی دارد.

نسبت‌های متناسب برای لب

نسبت مناسب و ایده‌آل لب از زاویه‌ی روبرو  1:1:6است،که حدوداً به 40 درصد از حجم لب در لب بالا و 60 درصد از حجم لب در لب پایین تعبیر می‌شود.

لب‌های حجیم از طریق چند تکنیک و روش زیبایی مختلف حاصل می‌شوند. انتخاب بهترین شیوه برای شما به وضعیت سلامتی شما و نتایج مطلوب و نیز چند عامل تعیین‌کننده‌ی دیگر بستگی دارد.

20

تزریق چربی (در لب)

تزریق چربی، که بنام پیوند چربی گرفته‌شده( مشتق شده) از بدن نیز نامیده می‌شود،لبهای شمارا به‌طور دائمی برجسته می‌سازد که با استفاده از چربی بدنتان که از ران‌ها یا باسن گرفته و به لب‌ها تزریق می‌شود صورت می‌گیرد.روش تزریق چربی به لب روشی ایمن و بی‌خطر،طبیعی،غیر حساسیت‌زا می‌باشد که از آن برای ترمیم و برطرف‌سازی نقایص لب و آسیب‌های آن استفاده می‌شود.چربی تصفیه‌شده به صورتی هنرمندانه در لب تزریق می‌شود فرم طبیعی لب‌هایتان را برجسته‌تر سازد.این برجسته‌سازی‌ها،زیبایی طبیعی را به لب‌های شما هدیه می‌دهند.

تزریق ژل

ژل‌های تزریقی مثلRestylane برای برجسته و حجیم‌سازی لب‌ها موجود هستند. تزریق ژل روشی راحت است زیرا در این روش نیازی نیست که بافت قسمتی از بدن جدا شود.این ژل‌ها موقتی هستند،که از 3 تا 12 ماه دوام‌دارند.به دنبال انجام روش برجسته‌سازی لب با یکی از محصولات قابل تزریق(فیلرها) لب‌های شما برای چند ساعت متورم می‌مانند.در همان روز می‌توانید به فعالیت‌های روزانه‌تان بازگردید.جلسات درمانی بعدی(ترمیمی) نیز ممکن است نیاز باشد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است