جراحی لیفتینگ و کشیدن پوست صورت؛ عوارض، مزایا و هزینه

liftsoorat

همه ما از عواقب ناشی از بالا رفتن سن رنج می‌بریم. اما امروزه، زنان و مردان بیشتری به این موضوع پی می‌برند که با پر کردن محل افتادگی چربی، برداشتن چربی اضافه، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن مجدد پوست می‌توانند به تاثیرات جوانسازی دست یابند. برای برخی از آن‌ها، روش لیفتینگ صورت ممکن است راه حلی برای این موضوع باشد. این روش به بیماران این امکان را می‌دهد که سال‌ها جوان‌تر به نظر آیند و جوانی خود را با پیشرفتی که طبیعی نیز به نظر می‌رسد دوباره به دست آورند. برای انجام این درمان، متخصصین بیش از یک نوع لیفتینگ صورت را به بیماران پیشنهاد می‌کنند.

چنانچه عضلات صورت شما شل شده‌اند، الاستیسیته (قابلیت ارتجاعی) پوست شما کمتر شده و موجب ایجاد خطوط و چروک شده است. لیفت صورت یک روش جراحی است که صورت را با کشیدن پوست و بافت‌ها و یا عضلات زیرین سفت‌تر و صاف‌تر می‌کند. لیفت صورت می‌تواند با کاهش افتادگی پوست و چین و چروک‌ها به شما ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر دهد.

متخصصین ما در کلینیک رازی پس از انجام مشاوره‌های لازم، بهترین روش که شما را به نتایج دلخواه می‌رساند، توصیه می‌کنند. در طول مشاوره با متخصصین می‌توانید سؤالات خود را پرسیده و با آمادگی و اعتماد کامل برای این جراحی آماده شوید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه  یا دریافت وقت ملاقات می‌توانید با شماره‌ 02188334029 تماس حاصل فرمایید.

liftsoorat1

liftsoorat3

لیفتینگ صورت قادر به بهبود چه مواردی است؟


چنان چه دارای علائم مشخص ناشی از کهولت سن روی صورت و گردن هستید، لیفت و کشیدن پوست صورت انتخابی درست برای شما می‌باشد. این علائم شامل موارد ذیل هستند:

 •   چین‌های عمیق زیر پلک‌های پایین و گودی زیر چشم
 •  افتادگی صورت در قسمت‌های میانی
 • چین و چروک دور لب
 • رفع شلی و افتادگی گردن
 • تجمع چربی اضافه زیر فک و چانه
 •  وجود غبغب در قسمت پایینی صورت که در اثر از بین رفتن استحکام پوست ایجاد شده است.

متقاضیان


لیفت صورت یک روش بسیار مؤثر برای بهبود ظاهر فیزیکی شما است وهیچ یک از کرم‌ها یا سایر محصولات نمی‌توانند نتایج مشابه این عمل جراحی را داشته باشند. هرچند، بیمارانی نیز هستند که بر اساس شاخص‌ها، انتخاب مناسبی برای این عمل به شمار نمی‌آیند. شما کاندید مناسبی برای لیفت و کشیدن پوست صورت خواهید بود اگر دارای شرایط زیر هستید:

 • پوست کشسان و قابل انعطافی که به یک ‌درمان موفق ختم می‌شود.
 •   ساختمان استخوانی قوی و مشخصی که حمایت مورد نیاز را تأمین می‌کند.
 •  سلامتی جسمانی خوب که دوره ‌بهبود به آن وابسته است.
 • درک و انتظارات واقع گرایانه ای از لیفت صورت و اینکه این عمل منجر به توقف روند پیری نشده یا اساس صورت را تغییر نمی‌دهد.
 •  پوست شل روی گردن یا صورت که با برداشتن آن میزان از پوست اضافه، سفت می‌گردد.

انواع لیفت صورت


liftsoorat4

لیفت صورت در قسمت‌های میانی

این نوع از لیفت صورت بافت زیر چشم‌ها و نزدیک گونه‌ها را هدف می‌گیرد. برش‌های ایجاد شده کوچک‌تر و عمیق‌تر از برش‌های ایجادی در لیف صورت به روش معمول هستند. این روش اجازه دسترسی بیشتری به عضلات این ناحیه را می‌دهد. لیفت صورت در قسمت‌های میانی برای بیمارانی مناسب است که تنها می‌خواهند ظاهر خود را بهبود داده و به دنبال ایجاد تغییر چشمگیر نیستند.ینگ پروتزهای گونه  یا تزریق چربی گاهی در این روش استفاده شده و یا به جای انجام این عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لیفت جزئی صورت

liftsoorat5

در عمل لیفت جزئی صورت یا مینی لیفت صورت ناحیه بسیار کوچک‌تری از صورت شما مورد هدف قرار می‌گیرد. چنانچه نشانه‌های کهولت سن به تازگی در شما نمایان شده‌اند، این عمل انتخاب مناسبی برای شما به نظر می‌رسد. این نوع از لیفتینگ صورت راهی مؤثر برای هدف قرار دادن افتادگی پوست اطراف گونه‌ها و چروک‌های عمیق اطراف دهان و بینی است. برای انجام این روش، ما برش‌های کوچکتری را در کنار گوش‌ها ایجاد کرده که تا ناحیه زیرین نرمه‌های گوش امتداد می‌یابند و به ما اجازه می‌دهند که عضلات اطراف گونه‌ها و بینی شما را لیفت کنیم.

لیفت ناحیه پایینی صورت

liftsoorat6

این نوع از کشیدن پوست صورت یک سوم پایین صورت را مورد هدف قرارمی‌دهد. این نوع از جراحی زیبایی صورت قادر به کاهش خطوط خنده اطراف لب، بهبود ظاهر فک و لیفت گوشه‌های لب  می‌باشد. لیفت ناحیه پایینی صورت مشابه سایر لیفت‌ها می‌باشد به گونه‌ای که برش‌ها در امتداد گوش‌ها و خط رویش مو زده می‌شوند. این نوع از لیفت صورت مناسب افرادی است که تمایل به دستیابی ظاهری جوان‌تر داشته و برای بیماران در تمام سنین مناسب است.

روش جراحی


liftsoorat7

پس از آن که شما به طور کامل بیهوش شدید، متخصص جراحی پوست، برشی را برای شروع عمل جراحی ایجاد می‌کند. این برش معمولاً از نواحی گیجگاه در امتداد خط رویش مو شروع شده، در اطراف گوش‌ها ادامه یافته و در خط رویش مو واقع در پشت گوش‌ها خاتمه می‌یابد؛ اما بر اساس نوع عمل لیفت صورت ممکن است این برش متفاوت باشد. سپس در صورت لزوم لیپوساکشن صورت نیز انجام می‌گیرد. بافت زیرین، معمولاً لایه‌های عمقی‌تر و عضلات صورت جابه جا شده و کشیده می‌شوند. پوست اضافه بریده شده و پوست روی ناحیه تازه شکل گرفته کشیده می‌شود. هدف نهایی از این روش بازگرداندن ظاهری جوانتر ودر عین حال طبیعی به صورت می‌باشد.

عمل جراحی با بخیه زدن برش یا استفاده از چسب‌های پوست پایان می‌یابد. متخصص جراحی برش‌ها را در نواحی انجام می‌دهد که قابل رویت نباشند و بنابراین این برش‌ها به آسانی توسط خطوط طبیعی صورت و خط رویش موی بیمار پوشانده می‌شوند.

در لیفت کوچک برش بسیار کوتاهتری انجام می‌شود و کار کمتری در زیر پوست انجام می‌گیرد. بنابراین، دوره بهبودی و کبودی کاهش می‌یابند. بافت‌های عمقی‌تر همچنان سفت هستند و آنچه حائز اهمیت می‌باشد، "ظاهری طبیعی" است.

دوره بهبودی


پس از انجام عمل جراحی و به هوش آمدن، شما پوششی در کل شب بر سر خواهید داشت. این پوشش معمولاً صبح روز بعد برداشته می‌شود. در صورت تمایل روز بعد از عمل جراحی مرخص خواهید شد. معمولاً درد ناشی از عمل زیاد نبوده و ضد دردهای ساده‌ای برای شما تجویز می‌شود که می‌توانید آن‌ها را همراه خود به خانه ببرید.

میزان کبودی و تورم در افراد مختلف متفاوت بوده اما معمولاً در سه تا چهار روز اولیه افزایش یافته و سپس کاهش می‌یابد. در هفته اول باید سر خود را بالا قرار داده و بخوابید؛ این عمل به کاهش تورم کمک خواهد کرد. بیشتر تورم در14 روز اول پس از عمل جراحی کاهش خواهد یافت اما ممکن است برای ماه‌ها تغییرات کوچکی را مشاهده نمایید.

می‌توان از آرنیکا برای کاهش کبودی ناشی از عمل یک هفته قبل از جراحی و دو هفته پس از آن استفاده کرد. از مصرف آسپرین یا ایبوبروفن سه هفته پیش از جراحی و روزهای ابتدایی پس از عمل خودداری نمایید زیرا ممکن است موجب خونریزی شوند. از انجام فعالیت نیز 2 تا 3 هفته پس از جراحی خودداری نموده و فعالیت‌های شدید هم به مدت 4 تا 6 هفته پس از عمل جراحی نباید انجام شوند. بخیه‌ها و گیره‌ها نیز 7 تا 10 روز پس از عمل جراحی برداشته می‌شوند. حدود 6 تا 9  ماه طول می‌کشد تا اسکارهای ناشی از عمل جراحی‌ترمیم شوند و در ابتدا این اسکارها به رنگ قرمز ملایم و ناصاف به نظرمی‌رسند.

نتیجه


liftsoorat8

با آن که  لیفت  و کشیدن پوست صورت روند پیری را متوقف نمی‌سازد اما شما را بسیار جوانتر خواهد ساخت. بیماران از نتایج لیفت صورت خود برای سالیان متمادی راضی بوده به خصوص اگر با حفظ وزن از سلامت خود نگهداری نموده، خود را در معرض آفتاب قرار نداده و از یک روش مناسب نگهداری پوست پیروی کنند. برخی از بیماران تمایل به انجام مجدد عمل جراحی پس از ده سال دارند تا از زیبایی بیشتری بهره ببرند.

جایگزین‌های عمل جراحی لیفت صورت


 تزریق بوتاکس راهی دیگر برای کاهش چروک‌های پیشانی و چروک‌های دور چشم است اما نتایج به دست آمده موقتی است. درمان با استفاده از لیزر جوانسازی پوست می‌تواند تا حدودی چروک‌ها را کاهش داده و پوست را برای کاهش افتادگی سفت کند، اما نتایج مانند نتایج حاصل از لیفت صورت چشمگیر نیستند. برخی اوقات از آر اف برای سفت کردن و جوانسازی پوست بدون انجام عمل جراحی استفاده می‌شود اما نتایج به دست آمده محدود هستند.

هزینه


هزینه لیفت صورت بر اساس نیازها و تمایلات و ترجیحات بیماران متفاوت است. در طول مشاوره شما با متخصصین، میزان هزینه مورد نیاز برای انجام این عمل بر اساس عوامل فردی تخمین زده خواهد شد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است