جراحی زیبایی گوش

جراحی گوش
جراحی زیبایی گوش(اتوپلاستی-otoplasty ) می تواند شکل،محل،یا اندازه لاله گوش را بهبود بخشد. اشکالات قابل اصلاح لاله گوش می توانند مادرزادی یا در اثر صدمات وارده باشند. جراحی پلاستیک لاله گوش باعث ایجاد شکل طبیعی و تعادل و تناسب گوش و صورت می شود. تصحیح حتی دفرمیتی های کوچک می تواند باعث بهبودی قابل توجه ظاهر و اعتماد به نفس شود.
از موارد شایع جراحی پلاستیک لاله گوش یا اتوپلاستی ،گوش های برجسته مادرزادی است که در یک یا دو طرف هستند. سن این عمل جراحی پلاستیک معمولا" بعد از ٥-٦ سالگی است. در این زمان اندازه گوش به حد بزرگسالان رسیده و بهتر است قبل از رفتن کودک به مدرسه و تمسخر احتمالی از جانب همکلاسی ها،وضعیت گوش اصلاح شود. در هر صورت بعد از این زمان در هر سنی امکان عمل جراحی پلاستیک وجود دارد و بسیاری از موارد جراحی در بزرگسالان انجام می گیرند.

در مشاوره قبل از عمل جراحی زیبایی گوش چه کارهایی انجام میشود؟
در مشاوره اولیه جراح از شما میخواهد که با نگاه کردن در آینه دقیقا آنچه که میخواهید را برای او شرح دهید. این کار جراح را نسبت به توقعاتتان آگاه میسازد و او به شما خواهد گفت که آیا دستیابی به آنچه که توقع دارید امکانپذیر است یا خیر.
شما باید تمامی بیماریهایی که داشته اید یا دارید و تمام داروهایی که مصرف میکنید را جزء به جزء برای پزشکتان شرح دهید. وجود بیماریهایی نظیر فشارخون، دیابت، مشکلات تیرویید، آلرژی و غیره مواردی هستند که پزشک درباره آنها از شما سئوال خواهد نمود.

otoplasty
شرایط جهت انجام جراحی گوش:
جراحی زیبایی گوش به بیمارانی که دارای تورم گوش خارجی و گوش میانی، لاله گوش بزرگ، عدم تقارن دو طرف لاله گوش، گوش های خفاشی، گوش های گل کلمی نظیر کشتی گیر ها، ترشح گوش، کاهش شنوایی انتقالی، کاهش شنوایی مادرزادی به علت بسته بودن مجرای گوش که بعضی مواقع همراه با انسداد کانال گوش می باشند توصیه می شود . بیمارانی که دچار پارگی پرده گوش از دوران طفولیت باشند یا بیمارانی که بر اثر ضربه، دچار پارگی گوش شده اند و به درمان طبی جواب نداده باشند یا کودکانی که دچار کاهش شنوایی انتقالی به علت وجود مایع سروز در گوش میانی هستند به جراحی گوش نیاز دارند.

اتو پلاستى را مى توان با :

١- بیحسى موضعى ٢- IV Sedation ٣- بیهوشى عمومى انجام داد.

آيا به كمك چسب مي‌توان اختلالات لاله گوش را اصلاح كرد؟

در ابتداي تولد چنانچه اختلالي مختصر در لاله گوش وجود داشته باشد، ممكن است به كمك چسب بتوان آن را تعديل كرد، ولي به‌طور كلي جراحي لازم است.

آيا ترميم اختلالات شديد لاله گوش به ايجاد يك لاله گوش طبيعي منجر مي‌گردد؟
با توجه به پيوندگذاري و چندين مرحله عمل، نهايتا لاله گوش ايجاد شده نمي‌تواند ظرافت و زيبايي لاله گوش طبيعي را داشته باشد.

اين توصيه‌ها براي مرحله بعد از جراحي است
انجام مراقبتهای پس از عمل لاله گوش در تسریع روند بهبودی ، تاثیر بسزایی دارد. بيمار چند ساعت پس از عمل مرخص مي‌شود. پانسمان بعد از عمل تا 5 روز روي گوش‌ها باقي مي‌ماند و در درجه اول بهداشت محل زخم توصيه مي‌شود. شست‌وشوي مرتب زخم‌ و استفاده از كرم‌هاي آنتي‌بيوتيك كه پس از عمل به بيمار داده مي‌شود از نكات اوليه پس از عمل هستند كه رعايت آن‌ها توصيه مي‌شود. طي هفته اول بعد از برداشتن پانسمان بيمار به طور شبانه‌روزي از هدبند استفاده مي‌كند كه البته بهتر است هر 3-2‌ساعت حدود نيم ساعت هدبند را بردارد. هفته دوم شب‌ها از هدبند استفاده مي‌كند و در طول روز ضرورتي به استفاده از هدبند نيست. خونمردگي و تورم و التهاب گوش ناشي از عمل هم پس از مدت كوتاهي برطرف مي‌شود. اغلب به بيماران توصيه مي‌شود، پس از جراحي تا 2 هفته افراد به پشت بخوابند تا به گوش‌هاي‌شان فشار نيايد، برخي از افرادي كه تحت جراحي زيبايي لاله گوش قرار مي‌گيرند ممكن است احساس كنند‌ غضروف به مقدار لازم به سمت عقب كشيده نشده است در اين‌گونه موارد مي‌توان يك جراحي كوچك ثانويه براي رضايت بيشتر بيمار انجام داد. درد ناشي از عمل با قرص‌هاي مسكن كنترل مي‌شود.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است