جراحی زیبایی پلک

یکی از فوائد جراحی های زیبایی ایجاد حس اعتماد به نفس و جوانی است، و یکی از مهمترین اجزاء بدن در این رابطه چشمها هستند.
از نظر زيباشناسي ، چشمها مهمترين جزء صورت هستند . چشمها نشاندهندهً سن فرد ومنعكس كننده حالت هيجاني وخلقي وي هستند ومتاسفانه چشمها وپلكها زودتر از ساير اجزاي بدن علائم پيري را نشان ميدهند . افزایش سن و حرکات مکرر صورت از دلایل افتادگی پلک می باشد. عمل جراحي پلاستيك پلكها كه اصطلاحا بلفاروپلاستي ناميده ميشود . براي برداشتن پف پلكها ، اصلاح افتادگي پلک وبرداشتن پوست اضافي آنها طراحي شده است هرچند كه ممكن است مقداري از چين وچروكهاي سطحي پلك را نيزكمتر نمايد . بايد توجه داشت كه با اين عمل سياهي دور چشمها برطرف نميشود وهمچنين اين عمل كمكي به كساني كه تورم پلكهايشان بدليل بيماريهاي متابوليكي است نميكند ( مثل تورم پلك ناشي از پركاري تيروئيد ) . در اين عمل ميتوان پلكهاي فوقاني وتحتاني رابطور مجزا يا همزمان مورد عمل قرار داد .
البته از طریق عمل پلک بالا می توان عضلات اخم را قطع نمود و نیر ابرو را تا حدی بالا برد.

original3

چه کسانی برای این جراحی مناسب هستند؟

خانمها یا آقایانی که پلک‌های پایین یا بالای آنها حالت پف آلود دارد، یا در قسمتهایی برجسته بوده، یا افتادگی و یا پوست اضافی دارد و مایلند چهره‌شان تغییر کند تا جوان‌ تر و شاداب‌تر به نظر برسند، کاندید این عمل هستند. این عمل علاوه بر مزایای فوق می‌تواند حس اعتماد به نفس را در فرد تقویت نماید. البته نباید تصور شود که با این عمل تمام مشکلات زیبایی صورت و یا مشکلات روحی و جسمی حل می‌گردد. بنابراین بسیار اهمیت دارد که فرد از نظر روحی وروانی با ثبات بوده و انتظارات معقولی از نتایج جراحی داشته باشد. جراحی زیبایی پلک ممکن است همراه با جراحی‌های دیگر همچون بالا بردن ابروکشیدن پوست پیشانی و یا صورت انجام پذیرد.

نحوه بیهوشی و طول جراحی به چه شکل خواهد بود؟

معمولا بی حسی موضعی بهمراه داروهای آرام بخش بکار برده می شود. به هر حال بی هوشی عمومی بعضی موارد استفاده می شود. برای ایمنی بیشتر شما در حین عمل وضعیت قلب و فشار خون و نبض و میزان اکسیژن خون شما کنترل می شود.

پس از پایان جراحی در ریکاوری مجددا دید شما به علت استفاده از پماد چشمی ممکنست تار باشد. تورم در پلکها بدنبال جراحی خواهید داشت. احتمالا چند ساعت پس از عمل می توانید به خانه بروید. در بعضی موارد خاص بیماران ممکنست یک شب در بیمارستان بستری بمانند.

روند بهبود بعد از عمل چقدر طول مي‌كشد؟

متقاضيان براي اين عمل بايد حداقل يك هفته زمان بگذارند. روز عمل و چند روز اوليه بعد از آن كبودي در اطراف چشم وجود دارد كه مي‌توان با استفاده از عينك آفتابي آن را پوشاند. چهار تا پنج روز بعد از جراحي بخيه‌ها برداشته مي‌شوند و شخص مي‌تواند سر كار حضور داشته باشد. در افرادي كه نسبت به ظاهر خود بسيار حساس‌اند، دو تا سه هفته تا برگشتن چهرة فرد به وضعيت طبيعي زمان نياز است.

درباره مراقبت‌های بعد از عمل هم توضیح می‌دهید؟

كمپرس سرد در 48 ساعت نخست بعد از عمل بسیار مهم است. پانسمان‌های خیلی ظریف با چسب‌های استریل به جای استفاده از گازها كمك می‌كند كه کمپرس سرد بهتر استفاده شود و در عین حال، چشم‌های مریض بسته نشود؛ به خصوص در بلفاروپلاستی كه روی 4 پلك انجام می‌شود (گاهی هر 4 پلك، گاهی 2 پلك بالا و گاهی 2 پلك پایین جراحی می‌شوند)، بستن كامل چشم بیمار باعث می‌شود بیمار نتواند چیزی را ببیند و این احساس خوبی نیست.

چه عوارضی دارد؟

از عوارض شایع آن، كبودی است كه بسته به پاسخ بافتی افراد، از چند روز تا دو هفته، ممكن است طول بكشد. برگشت پلك به هنگام كشیدگی پوست نیز از عوارضی است كه نباید پیش آید و در اصل، این مسوولیت جراح است كه روش‌های مناسب را به كار ببرد. از عوارض نادر این است كه در اثر اضافه برداشتن پلك، چشم كامل بسته نشود. ما توصیه می‌كنیم افرادی كه می‌خواهند این عمل را انجام دهند از حدود 10 روز تا دو هفته قبل از عمل جراحی از داروهای مسکن، آسپیرین، مفنامیك اسید، بروفن و این خانواده دارویی استفاده نكنند.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است