تناسب‌ اندام و کوچک کردن شکم، پهلو و سینه بعد از زایمان

lagharii

بارداری مستلزم تحولی شگفت‌انگیز در بدن انسان است.متأسفانه، پس از زایمان این تحول دیگر چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسد. حتی با رعایت رژیم غذایی و ورزش منظم، بازهم بسیاری از ما با مشكلاتی چون افتادگی سینه‌ها، آویزان شدن شكم و رسوبات سرسخت چربی مواجه خواهیم شد. چنانچه این تغییرات برای شما خوشایند نیستند، متخصصین می‌توانند با به‌ کارگیری روش تناسب‌ اندام بعد از زایمان در بازیابی فرم بدنی پیشین (و یا حتی کمی بهتر) شما را یاری كنند. بنابراین روش معمول تناسب‌ اندام بعد از زایمان شامل ترکیبی از جراحی سینه و شكم است. ابدومینوپلاستی یا  جراحی كوچك كردن شکم به‌ منظور بهبود ظاهر شکم انجام می‌شود، در حالی‌که ماستوپكسی یا لیفت سینه‌ بر سینه‌ها تمركز دارد. پروتز سینه نیز ممکن است بسته به میزان بافت اصلی سینه مورد نیاز باشد.

چنانچه احساس می‌کنید كه پس از زایمان هرگز دوباره به فرم بدنی پیشین خود باز نمی‌گردید، نگران نباشید. تناسب‌اندام بعد از زایمان امكان بازیابی فرم بدنی را برای شما فراهم می‌آورد به‌گونه‌ای که می‌توانید به ظاهر و احساس پیشین خود بازگردید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی برنامه تناسب‌اندام بعد از زایمان را به‌ گونه‌ای طراحی می‌کنند كه نواحی مشكل را هدف قرار داده و اهداف شخصی شما را برآورده سازند. تناسب‌اندام بعد از زایمان می‌تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد، موجب بازگرداندن اعتماد به نفس شما شده و طعم زندگی را دوباره به شما می‌چشاند. برای آشنایی با انواع روش‌هایی که کلینیک زیبایی رازی برای لاغری شکم، پهلو و سینه بعد از زایمان ارائه می‌دهد، می‌توانید با شماره‌ 02188334029  تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در کلینیک آماده ارائه مشاوره یا رزرو نوبت برای شما هستند.

مشاوره


مشاوره اولیه شما حدود 60 دقیقه طول خواهید كشید. در طول این مدت، پزشك با گرفتن سوابق پزشکی دقیق، شما را در روند تصمیم‌گیری كمك كرده و تمامی سؤالات شما را پاسخ می‌دهد. هدف از مشاوره كسب اطلاعات مور دنیاز برای تصمیم‌گیری آگاهانه پیرامون "تناسب‌ اندام بعد از زایمان" است. مبحث اصلی جلسه مشاوره انتخاب صحیح روش‌ها بوده و تمام نواحی مورد نظر مورد بررسی قرار خواهند گرفت. از آنجایی‌که دغدغه‌ها و نیازها از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است، هیچ دو روش تناسب‌ اندام بعد از زایمان یکسان نیستند. اطلاعات کسب‌شده در طول مشاوره مبنای ایجاد یک برنامه جراحی تخصصی و شخصی خواهد بود.

روش‌های مختلف لاغری بعد از زایمان


كوچك كردن شكم

laghariiz

اکثر روش‌های تناسب‌ اندام بعد از زایمان، ابدومینوپلاستی كه اغلب جراحی كوچك كردن شكم نامیده می‌شود، را شامل می‌شود. این روش هر سه جزء دیواره شكمی را مدیریت می‌کند، عضلات، چربی و پوست. بارداری یا کاهش وزن قابل ‌توجه موجب شل شدن عضلات شکمی و در نتیجه ایجاد برآمدگی در ناحیه شكم می‌گردد. در این روش برآمدگی‌ها سفت شده و یك ساختار داخلی مطلوب در دیواره شكمی ایجاد می‌گردد. پوست شل و هر گونه چربی اضافی زیرپوست نیز به‌ منظور ایجاد ظاهری محكم و فرم‌دار برداشته می‌شود. این روش به ایجاد یك اسكار (جای زخم) در سر ت سر باسن منتهی می‌شود. برش‌ها به‌گونه‌ای ایجاد می‌شوند كه اسكار ناشی از آن‌ها در زیرخط بیکینی پنهان شوند. به ‌منظور تسهیل روند بهبودی جراحان از یک روش نوآورانه جراحی شکم بدون نیاز به لوله تخلیه استفاده می‌کنند.

بزرگ كردن سینه

laghariiz1

بزرگ كردن سینه برای بازیابی سینه‌هایی که در اثر بارداری، شیردهی، یا كاهش وزن پری خود را از دست ‌داده‌اند، مورد استفاده قرار گیرد. چنانچه سایز سینه یك زن بعد از زایمان یا كاهش وزن کوچک باشد، حجم سینه به ‌اندازه‌ای نیست كه دچار افتادگی شده و به لیفت سینه نیاز داشته باشد. در چنین مواردی، چنانچه محل قرارگیری سینه‌ها بالاتر از چین سینه‌ها باشد، می‌توان عمل بزرگ كردن سینه را انجام داد. به‌طور کلی توصیه می‌شود که پروتزها در زیر عضلات سینه‌ای قرار داده شوند (مطابق تصویر) تا ظاهری طبیعی‌تر با عوارض کمتر ایجاد شود. برش‌ها ممكن است در چین سینه، دور هاله سینه، و یا زیر بغل ایجاد شوند.

لیفت سینه 

laghariiz2

برای زنانی که به افتادگی بافت سینه در زیر چین سینه‌ها دچار هستند، به ‌منظور بازگرداندن فرم جوان و برجسته به سینه‌ها لیفت سینه (ماستوپكسی) نیاز است. پروتز ب ه‌تنهایی قادر به لیفت سینه‌ها نمی‌باشد. لیفت سینه موجب سفت شدن قسمت تحتانی سینه‌ها شده و  زیرسطحی گرد و فرمی برجسته و زیباتر در سینه‌ها ایجاد می‌نماید. این كار از طریق برداشتن پوست از ناحیه پایین سینه و بالا كشیدن سینه‌ها به همراه هاله و نوك سینه و جمع كردن مجدد پوست اطراف ناحیه پایینی سینه به شكلی محکم‌تر انجام می‌گیرد. ( مطابق تصویر).

لیپوساکشن

lagharii13

لیپوساکشن را می‌توان به‌منظور فرم‌دهی به نواحی از سینه كه به برش پوست نیاز ندارند، همراه با تناسب‌ اندام بعد از زایمان انجام داد. نواحی‌ که زنان به‌طور شایع برای انجام لیپوساكشن همراه با جراحی كوچك كردن شكم انتخاب می‌کنند عبارت‌اند از؛  باسن، پهلوها، پشت، ناحیه خارج ران(جوال)، و داخل ران. لیپوساکشن اغلب نیازمند برش‌های جداگانه نمی‌باشد و می‌تواند از طریق برش‌های ایجادشده برای ابدومینوپلاستی انجام داد.

فرایند درمان


هر فرد متقاضی تناسب‌ اندام بعد از زایمان منحصر به ‌فرد بوده و بنابراین روش‌های خاص انتخاب‌شده متفاوت هستند. پزشك در داشتن یک برنامه درمانی شخصی كه به بهترین شكل نیازهای شما را برطرف می‌سازد، شمارا یاری می‌کند. در تناسب‌ اندام بعد از زایمان لیفت سینه با ایجاد یك برش در اطراف نوك سینه كه ممكن است به‌طور عمودی تا چین زیر سینه نیز امتداد یابد، نوك و هاله سینه را بالاتر می‌کشد. اندازه برش‌ها به میزان شلی پوست و نیز میزان لیفت مورد نیاز بستگی  دارد. غالباً بزرگ كردن سینه نیز برای بازیابی حجم و بهبود فرم سینه انجام می‌شود.

بخش شکمی تناسب‌ اندام بعد از زایمان می‌تواند ازیك ابدومینوپلاستی یا جراحی جزئی كوچك كردن شكم تا یك ابدومینوپلاستی كامل را در برگیرد. در جراحی جزئی كوچك كردن شكم ، برش در ناحیه پایینی شكم ایجاد می‌شود و نیازی به برش در ناف و یا تغییر جایگاه ناف نمی‌باشد. جراحی كامل كوچك كردن شكم نیازمند برش اضافی در اطراف ناف و نیز یک برش عرضی شكمی طولانی‌تر است. نوع جراحی شكم انتخاب‌شده به میزان پوست اضافی موجود بستگی دارد. لیپوساکشن اغلب همراه با جراحی كوچك كردن شكم برای فرم‌دهی بهتر باسن انجام می‌شود. بسته به میزان برش ایجادشده، لوله‌های تخلیه ممكن است پس از عمل در جای خود باقی بمانند.

تناسب‌ اندام بعد از زایمان به‌طور معمول تحت بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد و بسته به نوع جراحی ممكن است از سه تا پنج ساعت طول بكشد. بیماران معمولاً در همان روز بعد از عمل ترخیص می‌شوند. در صورت قرار دادن لوله‌های تخلیه، به‌طور معمول یک هفته بعد از عمل جراحی برداشته می‌شوند.

بهبودی


laghariiz5

دوره بهبودی تناسب‌ اندام بعد از زایمان عموماً از بسیاری از جراحی‌های دیگر بیشتر است، زیرا سینه‌ها و شكم به‌طور هم‌زمان تحت جراحی قرار می‌گیرند. بیمار باید از یكی از دوستان یا نزدیكان خود بخواهد كه چند روز اول پس از عمل به او كمك كنند. در اغلب موارد یک هفته مرخصی از كار برای بهبود مناسب ضروری است. برخی از بیماران ممکن است بسته به نوع شغل خود نیاز به زمان مرخصی بیشتری داشته باشند. پزشك معمولاً پس از جراحی یك پانسمان مخصوص دور سینه‌ها و یک باند فشرده‌سازی دور شكم قرار می‌دهد. پانسمان سینه به‌طورمعمول اندكی پس از جراحی با یك سینه‌بند ورزشیمحافظ جایگزین می‌شود، درحالی‌که باند شکم معمولاً به مدت یک ماه استفاده می‌شود. اسكارهای بر جای‌مانده از جراحی دائمی هستند، اما با دقت تمام توسط پزشك ایجاد می‌شوند به‌طوری‌که قابل ‌رؤیت نباشند.  بیماران پس از جراحی، درد را تجربه خواهند كرد، كه به‌طور معمول با داروهای مسكن خوراکی به‌خوبی قابل ‌کنترل است.


به این پست امتیاز دهید.
تناسب‌ اندام و کوچک کردن شکم، پهلو و سینه بعد از زایمان
5 از 1 رای