تزریق بوتاکس: هزینه، عوارض و اثرات

istock_000009592209_largeمی‌خواهید صرف نظر از این موضوع که چند بهار را پشت سر گذاشته‌اید، جذاب و زیبا به نظر برسید؟

 آیا از دیدن این که چطور خطوط و چین و چروک‌ها چهره‌تان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند، خسته شده‌اید؟

آیا می‌خواهید از این خطوط و چروک‌ها خلاص شوید و دوباره با ظاهری جوان و زیبا بدرخشید

آیا میخواهید با هزینه اصلاح طرح لبخند و بوتاکس آشنا شوید؟

می‌خواهید نرمی، شادابی و جوانی پوست را دوباره مانند سال‌های نه چندان دور زیر انگشتان‌تان حس کنید؟

 

اگر پاسخ‌تان به سوال‌های بالا مثبت است، راه‌حل ایده‌آل تزریق بوتاکس است. این تزریق یگانه روش بازیابی جوانی و زیبایی بدون استفاده از کرم‌های جوان کننده‌ گران قیمتی است که معمولاً فایده‌ای هم ندارند.بوتاکس خط اخم از بیشترین درخواست در بین افراد برخوردار است.

ما در این کلینیک بهترین امکانات را برای هر چه لذت‌بخش‌تر و راحت‌تر کردن عمل‌های زیبایی گرد آورده‌ایم. پزشکان مجرب و متخصص کلینیک در تمامی مراحل در کنار شما هستند. ما با بهره‌گیری از بهترین دستگاه‌ها و پیشرفته‌ترین روش‌ها رویای شما در خصوص چهره‌ای جذاب با انحناها و برجستگی‌های فریبنده را تحقق می‌بخشیم.

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

[dopts id="2"]

نواحی قابل درمان با بوتاکس


موارد کاربرد و نواحی قابل درمان با تزریق بوتاکس عبارتند از:

 • خطوط اخم بین دو ابرو
 • چین و چروک ها و خطوط دور چشم (خطوط پنجه کلاغی)
 • بهبود وضعیت ظاهری چانه
 • لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی
 • لیفت سر بینی در مواردی که سر بینی با افزایش سن دچار افتادگی شده باشد.
 • بالا بردن گوشه‌های دهان
 • درمان لبخند لثه‌ای
 • سفت کردن پوست ناحیه پایین صورت
 • زاویه‌دار کردن خط فک یا صورت
 • سردردهای میگرنی
 • بیماری مفصل فک (TMJ)
 • خطوط لب
 • خطوط ماريونت، لبخند غمگین

a2

بوتاکس چیست؟


بوتاکس (سم بوتولینوم)، مانند اکثر داروهای امروزی، پروتئین خالص جدا شده از میکرو ارگانیسم است. پزشکان سراسر نقاط جهان تزریق بوتاکس را یکی از موفقیت‌آمیزترین عمل‌های زیبایی می‌دانند و سالانه بیش از 3 میلیون تزریق انجام می‌شود که در اکثر موارد با رضایت بیمار همراه است. این تزریق کاملاً ایمن است و جلوه‌ای خوشایند و طبیعی از پوست را به نمایش می‌گذارد.

چگونگی تأثیرگذاری تزریق بوتاکس


بوتاکس تأثیر قابل توجهی را بر پیام‌های عصبی به جا می‌گذارد و با کاهش شدت آنها باعث می‌شود تا عضله‌های صورت دیگر منقبض نشوند و در نتیجه چروک و خطوط روی پوست پوشش دهنده این عضله‌ها ناپدید می‌شود.

دوران بهبود پس از تزریق بوتاکس


دوران بهبود تزریق بوتاکس بسیار کوتاه است. برآمدگی‌های کوچکی در محل تزریق تا یک تا دو ساعت پس از عمل احساس می‌شود، اما پس از این مدت کوچکترین ناراحتی‌ای وجود نخواهد داشت. بیماران گاهی اوقات با کبودی محل تزریق مواجه می‌شوند که برطرف شدن آن حداکثر دو هفته زمان می‌برد؛ به جز این کبودی مختصر کوچکترین مشکل دیگری وجود نخواهد داشت. 7 روز پس از تزریق نتایج نهایی عمل تاحدی مشخص می‌شود، و دو هفته بعد نه تنها خود بیمار بلکه اطرافیان نیز متوجه بهبود به دست آمده می‌شوند. چروک‌ها ناپدید می‌شود و پوست محکم‌تر، سفت‌تر، جوان‌تر و شاداب‌تر می‌شود. برای نگهداری نتایج به دست آمده، با ماندگاری معمول 4 تا 5 ماهه، باید تزریق بوتاکس 2 تا 3 بار در سال نخست درمان و از سال دوم به بعد دو بار در سال انجام شود.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟


تزریق بوتاکس با ناراحتی بسیار اندکی همراه است و بیمار گاهی اوقات متحمل کوچکترین دردی نمی‌شود، چون تمام سوزن‌های مورد استفاده بسیار کوچک هستند و پماد بی‌حس کننده نیز پیش از عمل توسط پزشک در مطب یا توسط خود بیمار در منزل به کار برده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که محل تزریق پیش از شروع عمل کاملاً بی‌حس است.

میزان بوتاکس مورد نیاز


میزان بوتاکس مورد نیاز به تعداد ناحیه‌های تحت درمان و بزرگی عضله‌های صورت بستگی دارد؛ معمولاً 25 تا 100 واحد بوتاکس تزریق می‌شود. برای مثال برای از بین بردن چروک بین ابروها (خطوط اخم یا در اصطلاح خطوط 11) حدود 30 واحد بوتاکس لازم است، اما درمان پیشانی یا ناحیه‌های بزرگتر به بیش از 90 واحد بوتاکس نیاز است. در کل میزان بوتاکس مورد نیاز به چهره هر بیمار، تعداد چروک‌ها، ضخامت پوست و قوی بودن عضله‌های صورت بستگی دارد. پزشک پیش از عمل میزان بوتاکس را به دقت تعیین می‌کند تا تزریق کاملاً ایمن باشد.

کاربرد بوتاکس


بیش از 35 سال است که تزریق بوتاکس انجام می‌شود، انجمن غذا و دارو موارد استعمال زیبایی این روش را برای صورت در سال 2002 مورد تایید قرار داد. بنابراین بدون شک تزریق بوتاکس کاملاً ایمن است.

آیا بوتاکس درمان مؤثری برای تمام چروک‌ها است؟


خیر، بوتاکس راه‌حل رفع تمام چروک‌ها نیست و صرفاً چروک‌هایی را از بین می‌برد که در اثر انقباض عضله‌های صورت به وجود آمده‌اند. چروک‌های بین ابروها یا روی پیشانی را می‌توان با بوتاکس محو کرد، اما بوتاکس راه‌حل خلاصی از چروک‌های گردن نیست. جراح پلاستیک معمولاً محل‌های تأثیرگذاری بوتاکس را مشخص می‌کند و نیازی نیست شما نگران این موضوع باشید.

افراد مناسب برای تزریق بوتاکس


اشخاص مبتلا به عفونت یا دارای حساسیت به بوتاکس نباید از این تزریق استفاده کنند. به علاوه تزریق بوتاکس به بیماران مبتلا به عارضه‌های جدی و وخیم باید با مواظبت بسیار و صرفاً پس از مشاوره با پزشک و در صورت تأیید وی انجام شود.

دیگر موارد استفاده بوتاکس


بوتاکس در درمان تعریق بیش از اندازه، در صورت آزاردهنده بودن میزان عرق زیر بغل، دست یا پا، نیز کاربرد دارد. ضمناً از آنجایی که بوتاکس عضله‌ها را شل می‌کند، می‌تواند برای بیماران دچار سر درد یا حتی میگرن نیز مفید باشد. بوتاکس برای متناسب کردن شکل صورت و ایجاد انحناهای زیبا اثبات رسیده است. تزریق بوتاکس در موارد بزرگ شدن عضله مخصوص جویدن حالت چهارگوش یا گرد بودن صورت را تغییر می‌دهد و چهره را با ایجاد حالتی بیضی شکل یا قلب مانند دلفریب‌تر می‌سازد.

درمان اختلال‌های خاص چشم، مانند لوچی یا چپ بودن چشم و چشمک زدن غیرقابل کنترل، و درمان گرفتگی عضلانی یا اختلال‌های حرکتی، نظیر اختلال تونوس گردن یا کجی گردن، دیگر کاربرد بوتاکس محسوب می‌شود.

بوتاکس در درمان مثانه بیش فعال بیمارانی کاربرد دارد که به داروهای دیگر واکنش نشان نمی‌دهند یا قادر به تحمل اثرهای جانبی آن داروها نیستند. بوتاکس ترشح ادرار، فوریت ادراری و تعداد دفعات ادرار کردن را کاهش می‌دهد.

اگر می‌خواهید تزریق بوتاکس انجام دهید، کلینیک ما این روش را به ایمن‌ترین و مفیدترین روش انجام می‌دهد. متخصصین ما با مشورت با شما جذابیتی دوباره را به چهره‌تان می‌بخشند و در تمام مراحل عمل در کنارتان هستند.به خود می‌بالیم که هر روز بیماران بسیار با نیازهای گوناگون به ما مراجعه می‌کنند و با لبخندی از روی رضایت کلینیک را ترک می‌کنند.

عوارض جانبی


تزریق بوتاکس عوارض جانبی اندکی دارد و این عوارض به ندرت روی می دهد و حتی در صورت مشاهده عوارض، به سرعت رفع می شود. از جمله عوارض نادر تزریق بوتاکس، کبودی موقت است که معمولا با گذشت ۱ ساعت از بین می رود. در صورت بروز سردرد ، ظرف 24 تا 48 ساعت برطرف خواهد شد. خون‌مردگی، ورم و درد خفیف در محل تزریق از دیگر عوارض تزریق بوتاکس هستند که شما می توانید برای کاهش این موارد از پزشک خود بخواهید که در محل تزریق یخ قرار دهد یا از یک کرم بی حسی استفاده کند.

هزینه تزریق بوتاکس


هزینه تزریق بوتاکس معمولا براساس حجم ماده تزریقی (تعداد واحد تزریقی) و محل تزریق تعیین می شود. پزشک پس از بررسی محل موردنظر، واحدهای مورد نیاز برای تزریق را مشخص خواهد شد. این هزینه نیز می تواند بسته به پزشک و محل مطب او ، متفاوت باشد. اما معمولا هزینه بوتاکس برای درمان چین و چروک ها برای اکثر افراد قابل پرداخت است.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است