بزرگ کردن و فزایش سایز سینه

اولین بار درقرن 19 یک جراح لیپومی (توده چربی ) راکه ازپشت بیماردرآورده بود درپستان های کوچک وی کاشت .ازآن به بعد ازانواع پرکننده ها برای بزرگ کردن پستان ها استفاده شد و هرکدام مشکلات خودرا داشته اند تا اینکه دردهه 1960 جراحان امریکایی پروتز سیلیکونی را ابداع کردند و اولین پروتز سیلیکونی درسال 1962 کارگذاشته شد.امروزه روش بزرگ کردن سینه با پروتز ازشایع ترین عمل هائی است که برای بزرگ کردن پستان ها انجام می شود.

بسیاری از زنان به این دلیل که علاقمند به بزرگ کردن سینه هستند ، ماموپلاستی را انتخاب می کنند ولی دلایل دیگری نیز وجود دارند که عبارتند از: از دست دادن حالت سینه ها پس از دوران بارداری و شیردهی، تغییرات هورمونی پس از یائسگی، ناهنجاری های بدنی، عدم تطابق سینه ها ، افتادگی سینه و نیاز به اصلاح و بزرگ کردن پستان پس از سرطان.

کاربردها

  • زیبایی: زنانی که به طور ژنتیکی و طبیعی مستعد قفسه سینه صاف و سینه های کوچک می باشند جهت رسیدن به زیبایی و تعادل در اندامشان اقدام به ماموپلاستی می کنند.
  • اصلاحی یا درمانی: مواردی وجود دارد که به طور طبیعی سینه ها با هم مطابقت نمی کنند و یا شکل های متفاوت و ناهمواری دارند. در این موارد از ماموپلاستی به عنوان روشی اصلاحی بهره گرفته خواهد شد. همچنین عمل ترمیمی پستان جهت اعمال درمانی پس از سرطان الزامی می باشد.
  • تغییرات هورمونی: به طور کلی پس از دوران شیردهی و یا یائسگی سینه ها افتاده، کشیده و بد حالت می شوند. یا چنانچه شخصی در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی از وزنش را از دست بدهد ممکن است دچار مشکلات فوق گردد. در این موارد جهت بازگرداندن ثبات و استحکام به قفسه سینه ماموپلاستی بسیار موثر خواهد بود.
  • اثر زمان: زمان یک عامل غیر قابل کنترل در زندگی همه است و آثار آن پس از رسیدن به سن خاصی قابل مشاهده خواهد بود. در این بین زنان با از دست دادن زیبایی طبیعی شان بیشتر آسیب می بینند. ماموپلاستی با تقویت پستان باعث لغو اثرات زمان شده و زیبایی و طراوت را به سینه ها باز می گرداند.

انتخاب نوع و سایز پروتز

درانتخاب شکل و سایز پروتز جراح پس ازمعاینه بیمار و بررسی سایز پستان و میزان افتادگی آن ، ابتدا نظر بیمارش را جویا می شود و سایز دلخواه بیماررا سوال می کند و سپس پیش بینی اینکه پاکت ایجاد شونده برای کارگذاری پستان چقدر جا خواهد داشت و چه سایزی را می تواند کاربگذارد و با همفکری یکدیگر پروتز باشکل و اندازه مناسب را بکار می گیرند.

بهترین پروتز

Breast-augmentation-surgery

از نظر جراحی پروتز های آب نمکی به برش های کوچکتری نسبت به پروتزهای سیلیکونی نیاز دارند زیرا این ایمپلنت ها را ابتدا در زیر پستان قرار می دهند و سپس اقدام به پر کردن آنها با محلول سالین می کنند، ولی در پروتز های سیلیکونی به خاطر اینکه این پروتزها از قبل در اندازه های مختلف پر شده اند بنابراین برای جاسازی آنها برش های بزرگتری مورد نیاز خواهد بود. با اینحال در مقایسه با ایمپلنت های سیلیکونی، ایمپلنت های آب نمکی به علت مشکلات پس از جاگذاری از قبیل ناهمواری و چین و چروک هایی که در شکل سینه به وجود می آیند از محبوبیت پایینتری برخوردارند. پروتز های مرکب نیز دیگر تولید نمی شوند.

عوارض

پس از جراحی مشاهده تورم و کبودی در اطراف ایمپلنت سینه و زیر بغل طبیعی است. همچنین ممکن است دچار اسپاسم عضلانی گردید که می تواند ناراحت کننده باشد ولی معمولا طولانی مدت نیست.

شما مقدار کمی زخم در جای برش مشاهده خواهید کرد که جهت به حداقل رساندن جای زخم ها می توانید از داروهای موضعی بهره بگیرید. همچنین تا بهبودی زخم ها شما باید از بلند کردن اجسام سنگین، حرکت های شدید و کشش در محل جراحی به شدت اجتناب نمایید. در طول روند بهبودی جلوگیری از تابش مشتقیم نور خورشید بر روی سینه ها و محل برش اجتناب ناپذیر می باشد.

دقت و مداومت در استفاده از داروهای تجویز شده از سوی جراحتان در کنترل درد، تورم و مشکلات ناروا بسیار سودمند خواهد بود. لذا استفاده از لباس مناسب حمایتی ( که توسط جراح فراهم می شود ) در تسریع بهبودی و زیبایی سینه ها بسیار کارآمد می باشد. همچنین انتخاب حالت مناسب در موقع خوابیدن نیز در کاهش میزان تورم مفید است.

این جراحی یک راه حل طولانی مدت برای بدست آوردن شکل ایده آل است شما شکل جوان تری پیدا خواهید کرد.پروتزهای پستان نیازمند مراقبت و کنترل هستند. نهایتا" ممکن است نیاز به تعویض سال های بعد پیا بکنند.البته مسلما" ریسک جراحی طبیعی و مختصری هم وجود دارد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است