برجسته کردن گونه (گونه گذاری) بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

استخوان‌های گونه، حتی اگر ساختار استخوانی چندان برجسته نباشد، به منزله داربستی است که نمای چهره را حفظ می‌کند. متاسفانه حجم استخوان‌های گونه به موازات بالا رفتن سن کاهش می‌یابد و پوست و عضله بدون این ساختار زیربنایی نگهدارنده به تدریج به گونه‌ای می‌لغزد که گونه‌ها حالتی ناخوشایند می‌یابد و چین‌های حاکی از گذر زمان در صورت خودنمایی می‌کند برای حل این مشکل گونه گذاری بدون جراحی را توصیه میکنیم.

زمانی می‌رسد که با نگاه کردن در چهره خود به آینه تنها راه حل جوان کردن مجدد صورت را برجسته کردن گونه می‌یابیم. با برجسته کردن گونه (گونه گذاری) همه اجزاء صورت رو به بالا کشیده می‌شود و دیگر اثری از آن افتادگی ناشی از پیری نخواهد بود. با انجام عمل گونه گذاری خط‌های خنده و افتادگی دهان کاهش می‌یابد و گودی زیر چشم‌ها از بین می‌رود، آن هم بدون این که به هیچ کدام از این اجزاء دست زده شود.

ما برای برجسته کردن میانه صورت و ایجاد انحناهای جذاب یادآور دوران جوانی از پروتز گونه، تزریق ژل گونه یا چربی بهره می‌گیریم.

روش‌ها


اگرچه تزریق ژل، یا "لیفت صورت با مایع" همچنان هواداران زیادی دارد، اما هر روز بانوان بیشتری در جستجوی راه حل دائمی جوان‌سازی صورت برای داشتن گونه برجسته به جراحی روی می‌آورند.

تزریق چربی (انتقال و پیوند چربی)

در گونه گذاری با تزریق چربی پزشک با استفاده از چربی بدن خود بیمار، گرفته شده از بخش دیگری از بدن مانند ران یا باسن، گونه‌ها را پرتر و برجسته‌تر می‌کند. در حال حاضر تزریق فیلر چربی را می‌توان محبوب‌ترین روش برجسته کردن گونه با ماندگاری طولانی مدت محسوب کرد، البته استفاده از چربی بخش دیگری از بدن به معنای تن دادن به عمل دیگری مانند لیپوساکشن است.

عبارت‌های تزریق چربی، انتقال چربی، انتقال چربی بدن خود بیمار و پیوند چربی همگی برای اشاره به عملی به کار می‌روند که طی آن چربی اضافی بخش(هایی) از بدن تخلیه و بافت‌های چربی پس از خالص سازی داخل ناحیه(های) مورد نظر تزریق می‌شود. تزریق چربی معمولاً برای صورت، باسن یا دست انجام می‌شود. چنانچه عمل بر روی صورت مد نظر باشد، چربی را می‌توان در گونه، خط خنده، خط فک و پایین چشم تزریق کرد.

سه مولفه اصلی این عمل عبارت‌اند از:

1.    استخراج چربی توسط انجام عمل لیپوساکشن
2.    خالص کردن و تفکیک چربی
3.    تزریق مجدد چربی

تزریق چربی گونه تحت بی‌حسی موضعی یا دریافت سرم داروی بی‌حسی و آرام بخش انجام می‌شود. چربی از طریق کانولای بسیار ظریفی از ناحیه‌های اهدا کننده مانند باسن، بخش داخلی یا خارجی ران، کمر یا پایین شکم جمع‌آوری می‌شود. سپس چربی سرریز و در سانتریفیوژ مخصوص فراوری و در انتها در محل دریافت کننده مورد نظر تزریق می‌شود. چنانچه عمل موفقیت‌آمیز باشد، درصد بالایی از چربی انتقال یافته جذب می‌شود و برجستگی دلخواه و جوانی مجدد را به ارمغان می‌آورد.

تزریق چربی با تراکم بالا با تزریق چربی بهبود یافته سلولی تفاوت دارد که در آن از آنزیم کلاژناز و سانتریفیوژ برای افزایش تعداد سلول‌های بنیادی چربی بهره گرفته می‌شود.

برخی بیماران تصور می‌کنند که نتایج تزریق چربی دوام چندانی ندارد. اما این فکر کاملاً اشتباه است. چنانچه تزریق چربی به درستی انجام شود، مقدار زیادی از سلول‌های چربی تزریقی زنده می‌مانند و به این ترتیب ماندگاری نتایج تضمین می‌شود. بااین حال چون بعضی از سلول‌های چربی در فاصله کوتاهی پس از عمل از بین می‌روند، ناحیه مورد نظر بیش از حد طبیعی اصلاح می‌شود یا چربی بیشتری تزریق می‌شود. پس از فروکش کردن بخش اعظم ورم، حدود دو هفته پس از عمل، نتیجه نهایی عمل قابل مشاهده خواهد بود.

پر کننده‌ها و مواد تزریقی

پزشک برای جبران برجستگی از دست رفته در اثر پا به سن گذاشتن یا تعریف خطوط صورت پرکننده، فیلر یا ژل، را در امتداد استخوان گونه تزریق می‌کند. در حال حاضر مواد تزریقی گوناگونی وجود دارد، که هر یک اثر متفاوتی دارد و ماندگاری نتایج‌شان نیز یکسان نیست.

 پیشنهاد می‌شود برای اصلاح موقت از ژل‌های هیالورونیک اسید، مانند رستیلان و ژوویدرم و همچنین تحریک کننده‌های کلاژنی مانند رادیس و اسکولپترا، با ماندگاری طولانی‌تر، استفاده کنید. پزشک با بهره‌گیری از ترکیبی از این ژل‌های تزریقی گونه‌ها را به سرعت رو به بالا می‌آورد و حجم از دست رفته را به آنها برمی‌گرداند. این عمل، که ماندگاری متوسط نتایج آن حداقل 6 ماه تا 1 سال است، خطوط و انحناهای صورت را اصلاح می‌کند و به چهره جوانی دوباره می‌بخشد.

ژل‌های هیالورونیک اسید و تحریک کننده‌های کلاژن با برجسته کردن گونه‌ها چهره را جذاب‌تر می‌سازد و نتایجی مشابه با تزریق چربی را به نمایش می‌گذارد که هر چند نیازی به جراحی ندارد اما نتایج آن نیز همیشگی نیست. ژل در شکل‌بخشی مجدد گونه‌ها در اطراف خطوط کناری استخوان‌های پیشین یعنی همان محلی مؤثر است که نخستین نشانه‌های پیری در آنجا نمود می‌یابد. تزریق در این ناحیه با توجه به باریک بودن پوست باید با بهره‌گیری از تکنیکی عمیق‌تر انجام شود تا احتمال بروز ناهنجاری‌های آشکار به حداقل برسد. برای این که چهره پس از عمل طبیعی به نظر برسد و اطرافیان متوجه انجام عمل نشوند، ژل باید در جلو گونه‌ها تزریق شود، تزریق در ناحیه خارج استخوان‌های گونه چشم‌ها را رو به بالا می‌راند.

Voluma X:  ولوما مانند ژوویدرم یک ژل هیالورنیک اسید است، که البته مخصوص برجسته کردن گونه‌ها طراحی شده است تا تزریق آن گونه‌هایی پر، برجسته، هموار و شاداب و جوان را به ارمغان بیاورد. ماندگاری 2 ساله نتایج تزریق ولوما تحت شرایط بهینه به اثبات رسیده است. اثرهای جانبی این تزریق متوسط و شامل مواردی چون خارش، تغییر رنگ، کبودی و درد و حساسیت موقت ناحیه درمان شده می‌شود.

دوران بهبود تزریق ژل به نوع ژل تزریق شده بستگی دارد، اما در هر حال بیش از 10 روز نخواهد بود. احتمال دارد با کبودی و ورم نیز مواجه شوید که البته موقتی است و به سرعت برطرف می‌شود.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است