برجسته کردن،حجیم و بزرگ کردن چانه با تزریق

guzellestiniz_peki_ya_sonrasi_h13770

با بزرگ و برجسته کردن چانه می‌توان تعادل بهتری را بین اجزا چهره برقرار کرد و تناسب بیشتری را بین چانه و دیگر اجزا صورت به وجود آورد. چانه کوچک، گردن را گوشتالو جلوه می‌دهد و باعث می‌شود بینی بزرگتر از اندازه طبیعی به نظر بیاید و این جلب توجه کردن بینی، به ویژه در مورد بینی‌های بزرگ، می‌تواند ناخوشایند و ناراحت کننده باشد. بزرگ کردن چانه هماهنگی را بین اجزا صورت برقرار می‌سازد و ساختار کلی صورت را متعادل می‌کند. برجسته کردن غیرجراحی چانه جایگزینی ایمن و غیرتهاجمی برای جراحی قدیمی بزرگ کردن چانه است. پزشک در این عمل پر کننده (فیلری) مانند رادیس یا آرت‌فیل را با دقت در محل تعیین شده در چانه تزریق می‌کند تا پهنا، بلندی یا برجستگی چانه افزایش یابد. این عمل تنها 10 دقیقه طول می‌کشد، نیازی به بیهوشی ندارد، با درد و قرمزی ناچیزی همراه است و دوران بهبود آن بسیار کوتاه است. اکثر بیماران روز بعد به محل کار بازمی‌گردند.

متخصصین مجرب این کلینیک در امر جایگزین کردن جراحی‌های زیبایی قدیمی با روش‌های غیرتهاجمی ایمن پیشگام بوده‌اند تا به این ترتیب بیماران بتوانند بدون تحمل درد و سپری کردن دوران بهبودی بسیار کوتاه به نتایج دلخواه خود دست یابند. در عمل برجسته کردن چانه که در  این کلینیک  انجام می‌شود، احتمال بروز بسیاری از عوارض معمول رایج در جراحی‌های قدیمی بزرگ کردن چانه به صفر می‌رسد.

استخوان فک (مندیبل) به موازات افزایش سن کوچک‌تر می‌شود و چربی اطراف دهان و چانه نیز کاهش می‌یابد. پی‌آمد این تغییرات تدریجی ایجاد خطوط ماریونت (خط اندوه)، باریک شدن لب‌ها و چروک خوردن اطراف آنها و تأثیر نامطلوب بر خط فک است. پر کننده‌ها را می‌توان در اطراف لب و در امتداد چانه تزریق کرد تا حجم صورت افزایش یابد و فرد جوان‌تر به نظر برسد.

مقایسه پروتز  چانه با روش های غیرجراحی


ایمنی

پروتز چانه

تمام عمل‌های جراحی به طور بالقوه با خطرهای احتمالی مانند به جا ماندن اثر زخم، عفونت و عوارض بیهوشی همراه هستند. پروتز در عمل بزرگ کردن چانه به روش قدیمی داخل چانه قرار داده می‌شود که ممکن است به ندرت پس از جراحی حرکت کند و لازم باشد عمل دیگری برای تغییر موقعیت آن انجام شود. چنانچه عفونت پس از جراحی شدید باشد، چاره‌ای جز خارج کردن پروتز باقی نمی‌ماند. بدیهی است در هر دو مورد، حرکت کردن پروتز یا عفونت شدید، نتیجه زیبایی به دست آمده از بین می‌رود.

برجسته کردن بدون جراحی چانه

عمل بزرگ کردن غیرجراحی چانه با عوارض معمول جراحی همراه نیست. چون از هیچ پروتزی استفاده نمی‌شود، احتمال حرکت کردن آن یا عفونت کردن نیز بالطبع وجود ندارد. پر کننده رادیس یا آرت‌فیل پس از تزریق جزیی از پوست می‌شود و حرکت نمی‌کند به علاوه تاکنون موردی در خصوص عفونت پس از تزریق پرکننده‌ در صورت گزارش نشده است.

دوران بهبود

پروتز چانه

دوران بهبود پس از جراحی پروتز چانه معمولاً 7 تا 10 روز طول می‌کشد و بیمار طی این مدت با درد، کبودی و ورم دست و پنجه نرم می‌کند. بخش اعظم ورم پس از 2 تا 4 هفته فروکش می‌کند، اما باقیمانده ورم پس از گذشت چند ماه از بین می‌رود. در جراحی پروتز چانه اگر برش داخل دهان ایجاد شود، بیمار مجبور خواهد بود فقط غذاهای نرم بخورد و هنگام مسواک زدن بسیار مراقب باشد. بیمار در دوران بهبود باید مسکن قوی و دهانشویه مخصوص مصرف کند و استفاده از کیسه یخ را فراموش نکند.

برجسته کردن بدون جراحی چانه

ورم پس از پروتز غیر جراحی چانه(تزریق ژل به چانه) جزیی است و گاهی با کبودی و حساسیت مختصری همراه است. این علائم حداکثر پس از گذشت دو تا سه روز برطرف می‌شود و اکثر بیماران فردای روز عمل با قرار دادن محافظ مخصوص روی چانه فعالیت معمول خود را از سرمی‌گیرند.

نتایج زیبایی

پروتز چانه

چون در روش جراحی  پروتز داخل چانه قرار داده می‌شود، نمی‌توان میزان بزرگی را کاملاً متناسب با شکل صورت بیمار تنظیم کرد. پروتز گاهی پس از جراحی جابجا می‌شود و حالت نامطلوبی را به وجود می‌آورد. به علاوه صورت به مرور زمان دگرگون می‌شود، اما چون پروتز کوچکترین تغییری نمی‌کند، چهره غیرطبیعی به نظر می‌رسد و چانه عمل شده دیگر متناسب با باقی اجزا صورت نخواهد بود.

برجسته کردن بدون جراحی چانه

پرکننده‌های تزریقی مورد استفاده در عمل غیرجراحی بزرگ کردن چانه در مقادیر اندک و در محل‌های دقیق مشخص شده تزریق می‌شود، بنابراین متخصص شکل و خطوط جدید ایجاد شده را کاملاً تحت کنترل دارد. ماندگاری نتایج حاصل از تزریق رادیس یک سال و نتایج تزریق آرت‌فیل همیشگی است. از آنجایی که پرکننده جزیی از پوست می‌شود، تمام پرکننده‌ها، حتی پرکننده دائمی آرت‌فیل، همگام با تغییرات صورت به مرور زمان دستخوش دگرگونی می‌شوند و چهره بیمار همواره طبیعی به نظر می‌رسد.

راه‌ها و روش‌های برجسته کردن گونه


تزریق ژل (پرکننده)

ژل‌ها (پر کننده‌ها) موادی هستند که برای برجسته کردن و جوانسازی پوست تزریق می‌شوند. این مواد به طور طبیعی در بدن وجود دارند. ماده پر کننده به تدریج و بدون کوچکترین ضرری جذب می‌شود و نتایج ماندگاری را به ارمغان می‌آورد. البته می‌توان تزریق را جهت اطمینان از ماندگاری بیشتر نتایج تکرار کرد. ژل‌های بسیاری، مانند رادیس، ژوویدرم و رستیلان، مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند که پزشک بنا به صلاحدید خود می‌تواند نوع مناسب را انتخاب کند.

برای تزریق ژل نیازی به مراجعه به بیمارستان و مرکز جراحی و بستری شدن نیست، بلکه این عمل را می‌توان به راحتی در مطب پزشک انجام داد و در عوض تن سپردن به تیغ تیز جراحی تنها نیش ملایم سوزن بسیار ظریفی را تحمل کرد. تزریق ژل بدون حتی یک برش چین و چروک‌ها و خطوط را کاهش می‌دهد. اکثر عمل‌های بزرگ کردن چانه تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بیمار پس از عمل نیز دردی بسیار ناچیز را تجربه می‌کند.

بوتاکس

تزریق ژل یگانه روش جوانسازی مجدد صورت نیست. متخصصین ما در کلینیک از بوتاکس نیز به جای، یا در کنار، ژل استفاده می‌کنند. بوتاکس بهترین گزینه برای از بین بردن چروک‌های متحرک، یعنی چروک‌هایی است که در اثر حرکت کردن عضله‌های صورت به مرور زمان ایجاد می‌شوند. بوتاکس عموماً برای رفع خطوط خنده و اخم به کار برده می‌شود.

تزریق چربی

تزریق چربی طبیعی‌ترین و ایمن‌ترین روش با ماندگاری طولانی مدت برای برجسته کردن چانه و بهبود وضعیت خط فک است. چربی با استفاده از وسایل مخصوص از نواحی دارای چربی اضافی بدن خود بیمار گرفته می‌شود و بدون به جا گذاشتن کوچکترین اثر زخم در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. انتقال و تزریق چربی علاوه بر ایجاد نتیجه دلخواه در محل تزریق برای متناسب شدن محل تخلیه چربی نیز سودمند است. این عمل به شیوه‌ای ایمن تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و دوران بهبود آن بسیار کوتاه است. ضمناً چون چربی ویژگی‌های بافت‌های اطراف را به خود می‌گیرد، نتیجه به دست آمده کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد. تزریق چربی در مقایسه با پروتز دارای مزایای متعددی است؛ احتمال عفونت در تزریق چربی بسیار کمتر است، چرا که هیچ ماده خارجی‌ای وارد بدن بیمار نمی‌شود. تزریق چربی تحت بی‌حسی موضعی و بدون ایجاد برش و بخیه زدن انجام می‌شود، بهبود آن بسیار سریع‌تر است و برخلاف عمل پروتز چانه هفته‌ها زمان نمی‌برد. احتمال جایجا شدن چربی صفر است، حال آن که پروتز ممکن است حرکت کند. در اندازه و شکل پروتز محدودیت وجود دارد، حال آن که چربی را بر حسب نیاز می‌توان در هر مقدار و در هر تعداد ناحیه تزریق کرد تا نتایج طبیعی دلخواه به دست آید.

تزریق چربی همراه با لیپوساکشن

تزریق چربی در چانه و فک را می‌توان همزمان با عمل‌های دیگری مانند لیپوساکشن یا پیکرتراشی گردن انجام داد تا انحنا و خط فک بهتر تعیین شود و گردن شکیل‌تر و خوش‌تراش‌تر به نظر برسد. به منظور بهتر شدن خطوط فک و وضعیت گردن می‌توان چربی گردن و فک را با تزریق محلول مزوتراپی یا لیپوزاپ کاهش داد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است