انواع روش‌های کوچک کردن سینه(ماموپلاستی) (روش‌های جراحی و غیرجراحی)

reductionبسیاری از زنان با سینه‌های بزرگ نه‌ تنها از ناراحتی‌های فیزیکی رنج می‌برند بلکه به بیماری‌های مختلفی نیز دچار می‌گردند. این بیماری‌ها شامل درد در کمر و گردن، حساسیت پوستی، تغییر شکل استخوان‌ها و حتی مشکلات تنفسی می‌شود. همچنین ممکن است اثر بندهای سینه بند بر روی شانه بماند. در جراحی کوچک کردن سینه؛ پوست، چربی و بافت‌های غده‌ای از سینه خارج می‌شوند. کوچک کردن سینه باعث می‌شود سینه‌ها کوچک‌تر، سبک‌تر و خوش‌حالت تر شوند، همچنین هاله‌ی دور سینه نیز  کوچک‌تر گردد. بر طبق گزارشی که از زنانی که جراحی کوچک کردن سینه داشته‌اند به‌دست‌آمده بیشتر این زنان اعلام کرده‌اند که بلافاصله بعد از جراحی درد گردن، کمر و شانه‌هایشان از بین رفته است. ورزش کردن برای آن‌ها آسان‌تر شده و همچنین راحت‌تر می‌توانند لباس‌زیر و لباس‌های مناسب خود را پیدا کنند.

هنگامی‌که سینه‌های بزرگ دچار افتادگی می‌شوند بسیار سخت است که حالت صحیح آن را حفظ کرد و این باعث درد و ناراحتی بیشتر می‌شود. همچنین در این افراد امکان ایجاد خط بر روی شانه و حساسیت‌های پوستی در زیر سینه‌ها افزایش پیدا می‌کند و این به درد و ناراحتی آنان می‌افزاید. اگر شما در مقایسه با اسکلت بدنی خود از سینه‌های بزرگی برخوردارید و از درد کمر و گردن رنج می‌برید زمان آن رسیده است که به جراحی کوچک کردن سینه فکر کنید. در میان تمامی متقاضیان جراحی پلاستیک متقاضیان جراحی سینه بیشترین میزان رضایت را دارند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی تمامی خواسته‌های شما را در خصوص جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) در نظر می‌گیرند تا شرایط بدنی شمارا بررسی کنند تا به آنچه می‌خواهید برسید. می‌توانید جهت دریافت مشاوره یا رزرو نوبت از متخصصین ما با شماره‌ 02188334029 تماس حاصل فرمایید.

چه کسانی به جراحی کوچک کردن سینه احتیاج دارند؟


زنانی که سینه‌های بزرگ و آویزانی دارند مناسب جراحی سینه هستند. این افراد ممکن است از درد کمر، گردن و شانه رنج ببرند و یا به دلیل وزن سینه‌ها به عفونت پوستی  و یا فرورفتگی شانه دچار شوند. همچنین بسیاری از زنانی که به دنبال ماموپلاستی هستند از سایز سینه‌ها و اندام خود ناراضی‌اند.

آماده‌سازی


Preparation

پزشک با شما در خصوص هدف و خواسته‌تان از جراحی کوچک کردن سینه صحبت می‌کند و قبل از تصمیم گری در خصوص روش جراحی، شما را معاینه می‌کند و در مورد گزینه‌های پیش روی شما  توضیحاتی ارائه می‌دهد. در طول این جلسات به‌ تمامی سؤالات شما پاسخ داده خواهد شد. و اگر آماده‌ی جراحی بودید در خصوص هزینه‌های جراحی و انتخاب تاریخ انجام آن به شما اطلاعات داده می‌شود. برای انجام جراحی باید در بهترین حالت وزن خود باشید و هیچ مشکلی با انجام درمان‌های فیزیکی و استفاده از داروهای ضدالتهاب مانند ایبوبروفن نداشته باشید.

کوچک کردن سینه


لیپوماتیک

lipomaticلیپوماتیک یک روش نیمه تهاجمی است که چربی‌های اضافه‌ی بدن را خارج کرده و به قسمت‌های مختلف بدن شکل می‌دهد. تکنیک استفاده‌شده در لیپوماتیک جدیدترین تکنیک در خارج کردن چربی و پیکرتراشی محسوب می‌شود. جراح برش کوچکی در سینه ایجاد کرده و به کمک محلول بی‌حس‌کننده و متورم کننده این قسمت را تحریک می‌کند. در قدم بعدی یک کانولای کوچک ( لوله‌ای که برای خارج کردن چربی‌ها استفاده می‌شود) را درون سینه قرار می‌دهد. این کانولا به‌طور خودکار می‌چرخد و لرزش ایجاد می‌کند و باعث می‌شود چربی‌ها راحت‌تر شکسته و از سینه خارج شوند. ازآنجایی‌که جراحی می‌تواند تغییراتی را که در محل موردنظر به وجود می‌آید مشاهده کند می‌تواند به نتیجه‌ی دقیق‌تری برسد. زمانی که جراح به نتیجه‌ی موردنظر خود رسید کانولا را از سینه خارج می‌کند. برش ایجادشده در سینه به‌اندازه‌ای است که به بخیه احتیاج ندارد. بعد از جراحی فرد به‌سرعت بهبودی خود را به دست می‌آورد و می‌تواند یک تا چند روز بعد از انجام لیپوماتیک به فعالیت‌های روزمره‌ی خود بپردازد. توصیه می‌شود تا چند هفته بعد از جراحی از انجام فعالیت‌های ورزشی خودداری شود و حداقل تا یک هفته بعد از جراحی از وان آب گرم و جکوزی استفاده نشود. نتیجه جراحی در هر فرد متفاوت است اما معمولاً بیشتر افراد سریعاً بعد از جراحی سینه‌های کوچک‌تر و خوش‌حالت تر خواهند داشت. درصد بالایی از بیماران باگذشت چند ماه نتیجه‌ی جراحی را به‌طور کامل مشاهده خواهند کرد. برخی از نتایج قابل‌توجه در یک ماه اول پدیدار می‌شوند.

رادیو فرکوئنسی یا آر اف

Radiofrequency

راه‌اندازی و استفاده از رادیو فرکوئنسی یا آر اف یک روش جدید برای کوچک کردن سینه‌ها است. در بیشتر متدهای کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) برای نتیجه بخشی کامل باید از چندین روش استفاده کرد. برای کسانی که ترجیح می‌دهند فقط از یک روش استفاده نمایند رادیو فرکوئنسی یا آر اف گزینه‌ی مناسبی است. انرژی آر اف به عمیق‌ترین لایه‌ی پوست و بخش زیرین درم نفوذ می‌کند. تأثیر گرما در پوست و لایه‌های چربی باعث تغییر و محکم شدن کلاژن‌های موجود در بافت می‌شود. سفت شدن اولیه‌ی کلاژن‌ها بیشتر از این‌که به چشم بیاید حس می‌شود. با ادامه‌ی کلاژن سازی بعد از دوره‌ی 3 تا 6 ماه پوست نرم‌تر شده و از افتادگی آن کاسته می‌شود. معمولاً باگذشت چند روز نتیجه‌ی آر اف قابل‌تشخیص خواهد بود. برخی بیماران بلافاصله بعد از درمان نتیجه‌ی آن را مشاهده خواهند کرد. نتیجه این درمان معمولاً تا یک سال و در برخی موارد بیشتر از یک سال باقی می‌ماند.

لیپوساکشن

Liposuctionرشد تکنولوژی و تکنیک لیپوساکشن باعث به وجود آمدن پیشرفت‌هایی در این زمینه شده است. این پیشرفت‌ها شامل لیپوساکشن سینه می‌شود که یک گزینه برای کوچک کردن سینه محسوب می‌گردد. به کمک لیپوساکشن سینه جراح قادر است تا میزان کمی چربی را از سینه خارج کند و آن را به‌صورت طبیعی خوش‌فرم سازد. همچنین در لیپوساکشن دوران نقاهت کوتاه می‌شود و فرد سریعاً بهبودی خود را به دست می‌آورد. لیپوساکشن سینه همانند لیپوساکشن دیگر قسمت‌های بدن انجام می‌شود. برای انجام این جراحی به بریدگی کوچکی احتیاج است که معمولاً جراح آن را در قسمتی که به‌سختی قابل‌تشخیص باشد ایجاد می‌کند. بهبودی بعد از انجام لیپوساکشن سینه همانند بهبودی بعد از لیپوساکشن در دیگر قسمت‌های بدن است. برای کاهش میزان تورم و محافظت از سینه‌ها باید از پوشش و لباس مخصوصی استفاده نمود. تا چند روز بعد از جراحی فرد به استراحت احتیاج دارد همچنین باید در طول چند هفته‌ی اول بعد از جراحی از میزان فعالیت‌های خود بکاهد.

جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه به 2 تا 3 ساعت و یا حتی گاهی بیشتر زمان احتیاج دارد. همانند لیفت سینه بریدگی ایجادشده در این جراحی و محل ایجاد آن نیز به میزان بافتی که باید از سینه خارج شود تا فرد بهبودی خود را به دست آورد بستگی دارد. در بیشتر بیماران  بریدگی‌های عمودی و یا کوچک بهترین نتیجه را در پی داشته است. در این روش بریدگی‌ها در اطراف هاله‌ی سینه و خط مستقیمی در زیر آن ایجاد می‌شود. در دیگر بیماران که به خارج کردن پوست و بافت بیشتر احتیاج دارند جراح یک بریدگی هلالی شکل در اطراف هاله‌ی سینه ایجاد کرده و آن را مستقیماً به سمت پایین ادامه می‌دهد. سپس بریدگی دیگری در زیر سینه و در قسمت فرورفتگی آن ایجاد می‌کند. بعد از ایجاد بریدگی‌ها بافت‌ها و غده‌های چربی و پوست‌های اضافه از سینه خارج می‌شوند و هاله‌ی سینه و نوک آن دوباره در جای خود قرار می‌گیرند. گاهی برای خارج کردن چربی‌های اضافه در زیر بغل در طول جراحی سینه از لیپوساکشن استفاده می‌شود. اگر برای کوچک کردن سینه فقط به خارج کردن چربی احتیاج باشد تنها از لیپوساکشن استفاده می‌شود. در طول بیشتر جراحی‌های کوچک‌کننده سینه نوک سینه به عصب‌ها و رگ‌های آن متصل می‌ماند. درصورتی‌که سینه‌ها بیش‌ازاندازه بزرگ باشند هاله‌ی سینه و نوک آن به‌طور کامل جداشده و سپس دوباره در جای خود قرار می‌گیرند. این باعث می‌شود تا نوک سینه و بافت اطراف آن حس خود را از دست بدهند. تمامی بریدگی‌های ایجادشده بخیه خواهند شد. در طول اولین قاعدگی بعد از جراحی ممکن است سینه‌ها دچار درد شوند. ممکن است تا چند ماه بعد از جراحی فرد دچار دردهای ناگهانی شود و به دلیل تورم، حس نوک سینه و پوست اطراف آن از بین برود. بی‌حسی سینه‌ها معمولاً پس از 6 هفته از بین می‌روند اما در برخی از موارد این شرایط تا یک سال باقی خواهند ماند. در موارد نادر این بی‌حسی همیشگی است. بیشتر کسانی که جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) داشته‌اند بعد از 2 به کار بازگشته‌اند.


به این پست امتیاز دهید.
انواع روش‌های کوچک کردن سینه(ماموپلاستی) (روش‌های جراحی و غیرجراحی)
5 از 1 رای