از بین بردن و درمان کک و مک پوست صورت

pieh1

کک‌و‌مک بیشتر در افرادی بروز می‌کند که رنگ پوست و موی روشن‌تری دارند و همچنین افرادی که به لحاظ ژنتیکی مستعد کک‌و‌مک هستند. کک‌و‌مک معمولا به صورت دسته‌ای روی پوست ایجاد شده و می‌تواند در هر نقطه‌ای از بدن شکل بگیرد. کک‌و‌مک عموما اولین بار در دوران کودکی روی پوست فرد شکل می‌گیرد. این نقاط رنگی روی پوست بر اثر توزیع غیر‌یکنواخت رنگدانه‌های پوست (ملانین) ایجاد می‌شوند. کک‌و‌مک معمولا به صورت لک صورت مدوری هستند و اندازه هر یک از این لکه‌ها ریز است و معمولا رنگ آن‌ها نیز یکسان است. کک‌و‌مک معمولا در نقاطی از پوست ایجاد می‌شود که بیشتر در معرض نور خورشید هستند، از جمله صورت، گردن، بازو‌ها و شانه‌ها.  کک‌و‌مک‌ها معمولا بعد از قرارگیری در معرض آفتاب پررنگ‌تر می‌شوند.

متخصصین کلینیک ما، در درمان مشکلات پوستی و از جمله از بین بردن کک‌و‌مک، تجربه زیادی دارند. روش‌های درمانی و برنامه‌های درمانی که ما برای شما تعیین می‌کنیم می‌تواند به نحو موثری با هر نوع پوست و شرایط خاصی که شما دارید سازگار باشند و موجب کند شدن و متوقف شدن روند پیری پوست شما شده و زمینه‌ی جوانسازی پوست شما را فراهم کنند. برای ارزیابی و بررسی وضعیت پوست شما و درمان‌های مناسب برای آن، مراجعه برای یک جلسه‌ی مشاوره ضروری است اما ما در جلسه‌ی مشاوره شما را ملزم و وادار به انجام درمان نمی‌کنیم.

درمان


برداشتن کک‌و‌مک با لیزر

در دوره‌ی درمان به شما توصیه می‌کنیم که برای شستن و پاکسازی پوست خود از محصولات ملایم استفاده کنید و حتما به پوست خود یک کرم ضدآفتاب خوب بزنید. ما انواع محصولات مختلفی که طی دوره‌ی درمان نیاز دارید را می‌توانیم در اختیار شما قرار دهیم، تا بتوانید در این مدت به نحو بهتر و موثرتری از پوست خود مراقبت کنید. این محصولات شامل طیف کامل از کرم‌های ضد‌آفتاب مورد نیاز، پاک‌کننده‌های پوستی ملایم و مرطوب‌کننده‌ها می‌شود. بعد از اتمام دوره‌ی درمان جوش، از بین بردن کک و مک، شما می‌توانید از محصولات همیشگی که قبلا استفاده می‌کردید، استفاده کنید. البته ما اکیدا توصیه می‌کنیم که در این مورد با متخصص پوست و مو مشورت کنید تا مطمئن شوید که این محصولات برای شما مناسب هستند.

جلسه‌ی درمان کک و مک با لیزر در حدود 45 دقیقه طول می‌کشد. ابتدا از شما خواسته می‌شود که صورت خود را کاملا بشویید. سپس یک سری عکس قبل از انجام درمان از شما گرفته می‌شود تا در پرونده شما ثبت شود. یک محافظ چشم روی صورت شما قرار داده می‌شود و یک ژل خنک‌کننده روی صورت شما مالیده می‌شود. ممکن است برای بیشتر خنک کردن پوست شما از یک دستگاه خنک‌کننده شبیه به دمنده استفاده شود. بعد از اتمام لیزر، روی پوست، کرم مخصوص بعد از لیزردرمانی و کرم ضدآفتاب ضده می‌شود و شما می‌توانید به خانه بازگردید.

بلافاصله بعد از جلسه‌ی درمانی، و تا چند ساعت بعد از آن، ممکن است کک‌و‌مک‌های شما تیره‌تر به نظر بیایند. بعد از گذشت چند روز ، این نقاط تیره رنگ به سطح پوست شما می‌آیند، سپس این نقاط به شکل پوسته‌هایی در می‌آیند و از روی پوست شما می‌افتند. در برخی از افرا د لکه‌ها به شکل پوسته در نمی‌آیند بلکه به تدریج روشن می‌شوند. شما بعد از اولین یا دومین جلسه‌ی درمانی شاهد بیشترین و چشمگیر‌ترین تغییرات در پوست خود خواهید بود و با ادامه‌ی جلسات درمانی، کک‌و‌مک‌ها به تدریج روشن‌تر و روشن‌تر شده و محو می‌شوند.

چند نوع لیزر مختلف برای این منظور وجود دارد:

لیزر CO2

لیزر CO2 یا همان لیزر کربن‌دی‌اکسید، نوعی از لیزر است که بیشتر از همه توسط آب جذب می‌شود و موجب گرم شدن آب می‌شود. از آنجایی که پوست ما عمدتا از آب تشکیل شده است، مقدار زیادی از این اشعه را جذب خود می‌کند و بدین ترتیب این لیزر برای جوانسازی پوست بسیار مناسب است.

لیزر CO2 به صورت کنترل شده موجب گرم شدن پوست می‌شود، در نتیجه پوست برای ترمیم خود شروع به ساختن کلاژن بیشتر می‌کند که این ماده موجب از بین رفتن چین و چروک‌ها و لک‌های پوستی می‌شود. بعد از بازسازی پوست و نمایان شدن لایه‌ی جدید پوست، ظاهر پوست بسیار جوان‌تر، هموارتر و شاداب‌تر خواهد بود.

لیزر Aura

لیزر Aura نوعی لیزر غیرتهاجمی‌(عیر لایه بردار) برای پوست است که موجب جوانسازی پوست و بهبود بافت آن و رفع شل‌شدگی و افتادگی پوست می‌شود. اشعه‌ی لیزر Aura بیشتر توسط رنگدانه‌های پوستی جذب می‌شود که این موضوع می‌تواند در درمان بسیاری از مشکلات پوستی مفید باشد. نقاط رنگی و لکه‌های پوستی نیز به اشعه‌ی لیزر Aura پاسخگو هستند و هر چقدر رنگ لکه‌ی پوستی تیره‌تر باشد، میزان جذب آن بیشتر است. اشعه‌ی لیزر Aura به خوبی توسط لک‌های پوستی تیره جذب می‌شود. در هنگام جذب نور لیزر، نور تبدیل به گرما می‌شود و این موضوع منجر به از بین رفتن رنگدانه‌های پوستی و سوزانده شدن آن‌ها می‌شود.

لیزر اربیوم

لیزر اربیوم یکی از لیزر‌های ایمن، دقیق و کم‌تهاجمی‌است که می‌تواند به بازسازی پوست و ایجاد ظاهری جوان‌تر بسیار کمک کند. لیزر اربیوم به صورت کاملا کنترل شده، پوست را لایه برداری می‌کند و بنابراین موجب هموار شدن پوست، رفع شل‌شدگی پوست و برطرف شدن لکه‌های پوستی می‌شود. انرژی لیزر اربیوم توسط آب موجود در پوست جذب می‌شود و موجب آسیب کنترل شده‌ی بسیار خفیفی در پوست می‌شود.

لیزر اربیوم در اصل برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک‌های سطحی پوست و بهبود خطوط عمیق پوستی می‌باشد. با تنظیم کردن دستگاه لیزر اربیوم برای انجام لایه‌برداری بسیار سطحی، می‌توان این روش درمانی را به صورت سرپایی انجام داد و بیماران بلافاصله بعد از درمان کلینیک را ترک کنند.

لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال تولید هراران اشعه‌ی لیزری بسیار کوچک می‌کند، این اشعه‌ها بسیار ظریف هستند اما در پوست نفوذ می‌کنند و به لایه درمیس پوست می‌رسند موجب از بین بردن ساختارهای آسیب‌دیده در پوست می‌شوند. این موضوع سبب می‌شود که پوست شروع به بازسازی خود و تولید کلاژن بیشتر کندو بنابراین این روش لیزر درمانی به رفع افتادگی پوست نیز کمک می‌کند. لیزر فرکشنال برای طیف وسیعی از بیماران با مشکلات پوستی مختلف، می‌تواند مفید باشد. این لیزر می‌توان به رفع ناهمواری‌ها و ضایعات پوستی، لکه‌های قهوه‌ای رنگ پوست (که ناشی از بالا رفتن سن یا قرار گیری در معرض آفتاب می‌باشد)، جای جوش و جای زخم و چین و چروک‌های پوستی کمک کند.

تفاوت آر اف فرکشنال با اکثر لیزرهای فرکشنال مورد استفاده برای جوانسازی پوست در این است که در این روش از نور لیزر برای تخریب ناهنجاری‌های سطحی پوست استفاده نمی‌شود. انرژی رادیوفرکوئنسی به کار برده شده در عمق پوست نفوذ می‌کند و در نتیجه التیام یافتن پوست تسهیل می‌شود. این عمل با تحریک تولید کلاژن به مرور زمان منجر به برانگیختن فرایند التیام بخشی خود پوست می‌شود.

لیزر یاگ (YAG)

لیزر یاگ رنگدانه‌های قرمز ی را هدف قرار می‌دهد که در سلول‌های قرمز خون در مویرگ‌ها و وریدهای زیر پوست (واریس) قرار دارند.  این ورید‌ها از روی پوست نمایان هستند. جذب اشعه‌ی لیزر توسط رنگدانه‌های قرمز رنگ موجب از بین رفتن لکه‌ها ی پوستی می‌شود. اشعه نوری این لیزر همچنین توسط ملانین پوست جذب می‌شود و در نتیجه این لیزر روشی موثر برای رفع لکه‌های پوستی، تغییر رنگ پوست و ملاسما می‌باشد. از آنجایی که لیزر یاگ دارای طول موج بلند می‌باشد، نفوذ بیشتری در پوست دارد و می‌تواند افزایش رنگدانه در عمق پوست یا واریس‌های عمقی را نیز درمان کند.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روشی است که موجب آغاز شدن روند طبیعی بازسازی پوست می‌شود. در این روش یک سمباده همراه با یک ساکشن، به آرامی‌لایه‌ی خارجی پوست و سلول‌های مرده‌ی موجود روی سطح پوست را کنار می‌زند و همزمان سطح پوست را تمیز می‌کند. این کار موجب افزایش جریان خون در پوست و رسیدن اکسیژن و مواد مغذی بیشتر به پوست و در نتیجه شاداب شدن و بازسازی پوست می‌شود. لایه‌برداری پوست به این روش همچنین موجب بیرون آمدن چربی موجود در زیر پوست می‌شود.

درمان با لوسیون ضد لک

در برخی از بیماران، استفاده از لوسیون ضدلک می‌تواند به روشن شدن پوست و همچنین درمان برخی مشکلات پوستی کمک کند. این روش ممکن است به طور ترکیبی و همزمان با سایر روش‌های درمانی و یا به صورت یک درمان مستقل، به کار گرفته شود. ما از عناصر و ترکیباتی که موثر بودن آن به اثبات رسیده است، استفاده می‌کنیم تا رنگ پوست شما را به ایده‌آل‌ترین شکل ممکن دربیاوریم.

کرایوتراپی

کرایوتراپی یک روش درمان کک و مک و دیگر ضایعات پوستی است که در آن سرمای بسیار شدید بر روی قسمت‌های بیمار پوست یا ضایعات پوستی اعمال می‌شود. متخصصین زیبایی ما از نیتروژن مایع برای فریز کردن بافت پوست در درمان مشکلاتی مانند زگیل، کراتوز خورشیدی، خال‌ها و ضایعات پوستی استفاده می‌کنند. کرایوتراپی یک روش درمانی ایمن است و دارای عوارض جانبی بسیار کم بوده و خطر به جا ماندن جای زخم در این روش بسیار کم است.

پیلینگ شمیایی

در این روش یک محلول شیمیایی مخصوص روی پوست مالیده می‌شود. این محلول موجب کنار رفتن لایه‌ی سطحی پوست شده و پوست را برای تولید سلول‌های جدید تحریک می‌کند. با این روش چین و چروک‌های پوستی و لک‌های پوستی محو می‌شوند و بافت پوست بهبود پیدا می‌کند و چهره شما بسیار جوانتر و شادابتر می‌شود. ما بسته به شرایط پوست و نیاز‌های ویژه‌ی شما، محلول مورد استفاده را از بین طیف وسیعی از محلول‌های مختلف انتخاب می‌کنیم.

آی.پی.ال (IPL)

آی.پی.ال یک اشعه نوری با شدت بالا است و با لیزر متفاوت است. آی.پی.ال دستگاهی است که از یک رنج مشخص از طول موج نور برای درمان بیماری‌های پوستی استفاده می‌کند. طول موج مورد استفاده برای درمان به نوع بیماری یا مشکل پوستی بیمار بستگی دارد. ای.پی.ال برای درمان مشکلات پوستی مانند آسیب‌های خورشیدی و پیری پوست کاربرد دارد. اصول کار این دستگاه بدین صورت است که یک طول موج مشخص از نور توسط نواحی مورد نظر جذب می‌شود اما توسط نواحی اطراف آن که دارای سلول‌های سالم است، جذب نمی‌شود. این روش موجب به حداقل رساندن مدت زمان ریکاوری و رسیدن به ظاهری جوان‌تر و پوستی هموارتر در زمان کوتاه می‌شود.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است