از بین بردن،رفع و درمان خط اخم

c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b6C32WA

پیری نیز جزیی جدایی ناپذیر از زندگی است که ما از آن گریزان هستیم. بسیار طبیعی است که با بالا رفتن سن کم کم چروک های پوستی پدیدار می شوند و خط اخم یکی از مهمترین چروک های پوستی است.

در کلینیک ما روش های گوناگونی برای از بین بردن خط اخم وجود دارد. متخصصین ما می توانند خطوط عمیق پوستی را از بین ببرند و شما را دوباره با دنیای جوانی آشنا کنند.

یکی از روش های از بین بردن  و رفع خط اخم با پر کننده های تزریقی( تزریق ژل) می باشد. هزینه انجام این کار به نوع ماده تزریق شده و روش انجام آن بستگی دارد. با تزریق یکی از انواع ژل های تزریقی یا کلاژن فرورفتگی های صورت در محل خط اخم پر می شوند و خط اخم کاملا محو می شود. تاثیر تزریق ژل بسته به نوع ژل تزریق شده بین 4 ناه تا یک سال ماندگار است و بعد از آن تزریق باید تکرار شود.

خط اخم

برای کسانی که دوست ندارند به طور مدارم تزریق انجام دهند انجام جراحی گزینه مناسب تری است و نتایج بسیار ماندگارتری دارد.

جراحی لیفت پیشانی


انجام لیفت پیشانی می تواند آثار چشمگیری داشته باشد که تا سال ها ماندگار خواهند بود. انجام لیفت پیشانی می تواند به دلایل مختلفی انجام شود مانند تغییر موقیت ابرو ها و  درمان  خط اخم. البته می توان جراحی را تنها برای رسیدن به یک منظور انجام داد. انجام جراحی بسیار کوچک پیشانی به روش اندوسکوپی را می توان برای از بین بردن خط اخم بین ابرو ها به کار برد.

غغ

انجام این کار احتمالا مستلزم ایجاد تغییراتی در ماهیچه های صورت در این ناحیه یا خارج کردن بخشی از آن است. البته قطعا دوره ریکاوری پس از انجام جراحی بسیار طولانی تر تزریق ژل می باشد.  انجام جراحی لیفت پیشانی نیازمند بیهوشی موضعی یا تزریق آرام بخش وریدی است و ممکن است نیاز به بستری کردن شما برای یک شب باشد.  عوارض احتمالی لیفت پیشانی ورم ، کبودی و بی حسی صورت است که موقتی است. بخیه های ایجاد شده روی صورت می توان با موی سر پوشاند و پس بهبودی کامل جای بخیه ها محو می شوند.

تزریق بوتاکس


 

II


تزریق بوتاکس معمولا اولین راهی است که برای درمان چین و چروک های صورت در نظر گرفته می شود. عمکرد بوتاکس کاملا با تزریق ژل متفاوت است. بوتاکس با فلج کردن عضلات خاصی از صورت که باعث ایجاد چین و چروک در صورت می شوند عمل می کند. برای انجام این کار ماده ای به نام بوتونولیوم توکسین داخل ناحیه صورت تزریق می شود و مانع از حرکت ماهیچه هایی می شود که باعث ایجاد چین و چروک در صورت می شوند. تزریق بوتاکس خطوط عمودی بین ابروها و همچنین برخی خطوط افقی میان ابرو را از بین می برد.

بعد از انجام تزریق و گذراندن دوره بسیار کوتاه مدت ریکاوری خواهید دید که چین و چروک های صورت شما بسیار کمتر از قبل نمایان هستند. انجام تزریق توسط یک متخصص زیبایی ماهر بسیار اهمیت دارد تا صورت شما حالت قرینه ای داشته باشد و همچنین میزان مناسبی از بوتاکس تزریق شود تا نتایج ان کاملا طبیعی باشد و چهره شما حالت بی حسی پیدا نکند.

تزریق بوتاکس عوارضی را هم در پی دارد. ممکن است تزریق بوتاکس درد و سوزش خفیفی به دنبال داشته باشد. قبل از رسیدن به نتایج نهایی ممکن است محل تزریق کمی متورم و کبود شود  که بعد از مدتی از بین می رود.

تزریق ژل


از بین بردن خطوط اخم و جوانسازی صورت راه های دیگری به غیر از تزریق بوتاکس نیز دارد. یکی از روش جایگزین موثر برای بوتاکس تزریق ژل است.  بوتاکس و دیسپورت عضلات اطراف خط اخم را بی حرکت می کند و از جمع کردن پوست صورت توسط آن جلوگیری می کند اما با تزریق ژل شکاف ایجاد شده در پوست پر می شود و پوست صاف تر و جوانتر به نظر می آید.  تزریق ژل یکی از آسان ترین روش های از بین بردن خط اخم است اما باید در نظر داشته باشید که نتایج آن موقتی است و هر چند ماه یکبار فرآیند تزریق باید تکرار شود تا از بروز مجدد خط اخم جلوگیری شود. تزریق ژل ، تزریق کلاژن و تزریق چربی می تواند باعث ورم، قرمزی و کبودی پوست شود. عوارض ناشی از طل های تریقی طی یک هفته به مرور از بین می رود و نتایج آن در حدود 6 ماه ماندگاری دارد. اما دوره ریکاوری بسیاری کوتاه است و شما بعد از 24 ساعت می توانید به فعالیت های روزانه بپردازید.

ژل های تزریقی انواع مختلفی دارند از جمله کلازن ، هیالورونیک اسید، کلسیم هیدروکسیل و اسید پلی ال لاکتیک.

روش تزریق ژل

مرحله اول: ابتدا باید آرایش صورت و هر کرمی که استفاده کرده اید را پاک کنید. متخصص از یک محلول آنتی باکتریال قبل از انجام تزریق استفاده می کند.

مرحله دوم: در صورتی که از بابت درد یا ناراحتی تزریق نگران هستید از یک محلول بی حس کننده بر روی پیشانی شما استفاده می شود . تمامی انواع ژل های تزریقی نیازی به بی حسی ندارند اما در مواردی ممکن است پزشک شما مقداری ماده بی حسی نیز به محل عصب های پیشانی تزریق کند و سپس تزریق ژل را انجام دهد.

مرحله سوم: داشتن احساس سوزش بسیار ملایم در حین تزریق کاملا طبیعی است اما اگر درد و سوزش شدیدی را حس میکنید لازم است پزشک متخصص خود را آگاه کنید چرا که داشتن درد یا سوزش زیاد می تواند نشان دهنده حساسیت به مواد تزریقی باشد.

مرحله چهارم: قبل از ترک کلینیک برای 15 دقیقه روی محل تزریق کمپرس سرد بگذارید تا از بروز کبودی و قرمزی و تورم جلوگیری کنید . در صورت توصیه پزشک بعد از ترک کلینیک نیز به گذاشتن کمپرس سرد ادامه دهید.

مرحله پنجم: شما می توانید قبل از ترک کلینیک دوباره به صورت خود کرم بزنید اما باید مراقب باشید که به محل تزریق فشار وازد نکنید.

مرحله ششم: در صورتی که ژل پلی ال لاکتیک در صورت شما تزریق شده باید برای مدت یک هفته و سه یا چهار بار در روز 5 دقیقه ناحیه تزریق ژل را ماساژ دهید. اما اگر هر نوع دیگی از ژل تزریقی را استفاده کردهاید باید برای حداقل سه روز از دست زدن به ناحیه تزریق شده خودداری کنید.

افراد مناسب برای استفاده از این روش

در صورتی که به کلاژن حیوانی ، تخم مرغ و لیدوکایین حساسیت دارد و یا سایر آلرژی های دیگر در گذشته منجر به شوک آنافیلاکسی در شما شده، درمان با ژل تزریقی برای شما مناسب نیست . همچنین در صورتی که در هنگام تزریق دارای التهاب یا عفونتی در بدن خود هستید  یا دچار اختلالات خونریزی هستید نباید تزریق را انجام دهید .

توجه:

-    مصرف برخی دارو های شیمیایی یا گیاهی و مکمل های غذایی ممکن است بر درمان شما اثرات منفی بگذارد پس در صورت استفاه از هر گونه از دارو یا مکمل قبل از انجام تزریق پزشک خود را مطلع کنید

-    در صورت ابتلا به تبخال، هر گونه حساسیت و همچنین بیماری قلبی پزشک خود را مطلع کنید.

-    بعد از تزریق تا 34 ساعت از انجام تمرینات ورزشی خودداری کنید.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است