از بین بردن،درمان و رفع خط خنده

درمان خط خندهkk

حرکت مداوم بعضی قسمت های صورت هنگام خندیدن موجب شل شدن پوست آن و ایجاد خطوط دائمی روی پوست می شود. همچنین بر اثر خندیدن با گذشت زمان ماهیچه های خاصی از صورت تحلیل می روند و باعث می شود که خط خنده روی صورت شما حتی زمانی که نمی خندید نیز باقی بماند. با بالا رفتن سن پوست شما به طور طبیعی مقداری از چربی و حجم خود و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و در نتیجه این خطوط ایجاد شده روی پوست عمیق تر خواهند شد. خوشبختانه برای از بین بردن این خطوط و چین و چروک های صورت راه حل هایی وجود دارد. با انجام تزریقاتی می توان خط خنده را از بین برد و حجم از دست رفته پوست را از درون آن احیا کرد و به آن بازگرداند. هدف از انجام تزریق در خط خنده ، از بین بردن این خطوط برای داشتن ظاهری جوان تر و شاداب تر است

متخصصین این کلینیک در انجام روش های غیر جراحی برای از بین یردن چین و چروک و بازگرداندن حجم از دست رفته پوست و خصوصا خط خنده با تزریق ژل و پر کننده های پوستی ، تجربه و مهارت بالایی دارند. متخصصین این کلینیک مشتاقانه و به دقت به خواسته های شما گوش می دهند و بهترین راه را برای دستیابی به نتایج دلخواه شما انتخاب می کنند تا حجم از دست رفته پوست را به آن بازگردانند و چین چروک های پوستی را از بین ببرند و به صورت کاملا طبیعی ظاهری جوان تر و شاداب تر به شما بدهند.

انواع روش های رفع خط خنده


تزریق بوتاکس

یکی از بهترین روش های غیر جراحی برای از بین برئن چین و چروک های صورت استفاده از مدولاتور های عصبی مانند بوتالونیوم توکسین یا همان بوتاکس است.

بوتالونیوم توکسین یا همان بوتاکس می تواند به راحتی خطوط خنده و خطوط دور لب  را از بین ببرد و ظاهر فرد را جوان تر کند. برخی افراد همزمان تزریق بوتاکس را با لیزر جوانسازی پوست انجام می دهند تا به نتایج بهتری دست یابند. انواع مختلفی از لیزر ها می توانند به این منظوربرای ارتقای شادابی و طراوت پوست به کار روند. اثرات تزریق بوتاکس ( چه همراه با انجام لیزر باشد و چه نباشد) برای حداقل سه ماه ماندگار خواهد بود و بعد از این مدت شما باید دوباره با متخصص خود برای تکرار تزریق تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر در مورد تزریق بوتاکس می توانید بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید

تزریق ژل

برای رفع خط خنده همچنین می توان از روش تزریق ژل مانند هیالورونیک اسید استفاده کرد. در این روش ژل پر کننده در طول خط خنده از کنار بینی تا کنار دهان تزریق می شود. ژل تزریق شده خط خنده را پر می کند و نتایج آن بین شش ماه تا یکسال دوام خواهند داشت. نکته مهم در مورد تزریق ژل این است که در این روش درمانی فقط چین و چروک ها بر طرف نمی شوند بلکه حجم از دست رفاه پوست بر اثر بالا رفتن سن نیز بازیابی می شود و شخض ظاهر جوان تری پیدا می کند به همین علت استفاده از يل های تزریقی رو به افزایش است.

از دیگر مزایای تزریق ژل این است که شما می توانید نتایج آن را بلافاصله بعد از انجام تزریق مشاهده کنید و نتایج تزریق ژل کاملا برگشت پذیر هستند به این صورت که در صورتی که شما پس از تزریق ژل از نتایج آن راضی نباشید متخصص شما می تواند با تزریق ماده ی هیالورونیدایس اثر ژل تزریق شده را از بین ببرد.

انواع ژل های تزریقی

برای از بین برن خط خنده ژل های پر کننده مستقیما در محل وجود خط خنده تزریق می شوند. انواع مختلفی از يل های تزریقی را برای رفع خط خنده می توان به کار برد. زل های تزریقی انواع مختلفی دارند : ژل های دائم، نیمه دائم و غیر دائم .

رایج ترین نوع ژل تزریقی که استفاده می شود نوع غیر دائمی است چرا که اثرت آن موقتی است و به راحتی می توان در صورت عدم حصول نتایج دلخواه اثر آن را برگرداند اما ژل های تزریقی دائمی را تنها می توان با انجام جراحی از زیر پوست خارج کرد. بعد از تزریق ژل در زیر پوست ، حجم پوست افزایش می یابد و پوست از درون حجیم تر شده و خط خنده از بین می رود.

جهت کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر در مورد تزریق ژل می توانید بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید

 چگونگی انجام تزریق


انجام تزریق برای رفع خط لبخند در کلینیک انجام شده و تقریبا 30 دقیقه طول خواهد کشید. در ابتدا ژل مخصوصی برای بی حس کردن پوست روی سطح پوست مالیده می شود . البته ممکن است علاوه بر این مقداری ماده بی حسی همراه باژل نیز تزریق شود. پس از آن تزریق های بسار کوچکی در طول خط خنده و در دو طرف صورت انجام خواهد شد.

 مراقبت های پس از درمان


بعد از انجام تزریق ، بیماران می توانند کلینیک را ترک کنند و نیازی به مراقبت های بعد از درمان نیست. همچنین نیازی به هیچ گونه پانسمان نیز نیست. انجام تزریق بسیار آسان است و حتی بعضی از بیماران با گرفتن مرخصی ساعتی و یا در میانه روز به کلینیک مراجعه می کنند و بعد از انجام تزریق به کار خود باز می گردند.

 ماندگاری نتایج


بلافاصله بعد از انجام تزریق شما می توانید نتایج اولیه آن را مشاهده کنید. تا یک هفته بعد از انجام تزریق و با جای گرفتن کامل ژل در پوست به صورت یکدست شما نتایج نهایی تزریق را مشاهده خواهید کرد. اثرات تزریق ژل با انجام تزریق توسط ژل های غیر دائمی بین 6 تا 12 ماه ماندگار خواهند بود. بعد از این مدت زمان بدن به تدریج ژل تزریق شده را جذب خواهد کرد و خطوط صورت به حالت اولیه باز می گردند و به همین خاطر برخی از مراجعه کنندگان به صورت دوره ای برای انجام تزریق مجدد اقدام می کنند تا ظاهر جوان و شاداب خود را به طور دائمی حفظ کنند.

عوارض و خطرات ممکن


بعد از انجام تزریق برای رفع خط خنده ممکن است قرمزی و ورم بسیار خفیفی داشته باشید. این قرمزی پس از یک یا دو روز کاملا برطرف می شود و در این زمان نیز با زدن کرم و انجام آرایش میتوان قرمزی خفیف صورت را کاملا پوشاند. ایجاد کبودی در محل تزریق بسیار کمتر اتفاق می افتد.

عوارض جدی تزریق ژل شامل واکنش آلرژیک به ژل و عفونت است که بسیار نادر است اما احتمال آن وجود دارد. همچنین در موارد نادری احتمال دارد که زل تزریق شده در یک ناحیه در زیر پوست جمع شود که در این صورت با ماساژ دادن آن قابل حل است و باز هم اگر با ماساژ این مشکل حل نشود با گذشت زمان و جذب ژل توسط بدن این مشکل برطرف می شود.

بسیار مهم است که برای اجتناب از بروز این حالت تا چند روز پس از تزریق از مالش دادن و فشار آوردن بر روی ناحیه مورد نظر اجتناب کنید تا ژل تزریق شده در زیر پوست به طور یکنواخت جای بگیرد.

پیشگیری از ایجاد خط خنده


امکان آن وجود ندارد که به طور کامل از بروز خط خنده و دیگر چین و چروک های صورت جلوگیری کرد اما راه هایی برای به تعویق انداختن بروز آن ها و کم کردن شدت آن وجود دارد که شامل داشتن سبک زندگی سالم و مراقبت از پوست و استفاده مداوم از مرطوب کننده پوست و کرم ضد آفتاب با SPF پانزده یا بالاتر می شود.

آیا دارو و کرم های ضد چروک موثرند؟


هیچ دارو یا کرم ضد چروکی نمی تواند در از بین بردن خط خنده موثر باشد. کرم های تبلیغ شده برای رفع چین چروک صورت و همچنین دستگاه های ماساژور و تحریک کننده التریکی پوست که از داروخانه ها قابل تهیه هستند تاثیری در رفع خط خنده ندارند و حتی از عمیق شدن پروک های پوستی نمی توانند جلوگیری کنند.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است