انواع روش های کاشت مژه دائمی طبیعی

kashmoje

کاشت مژه یک راه مؤثر و بی‌خطر برای زیباتر نشان دادن چشم است. مژه‌ها در واقع عملکردی دوکاره دارند، یکی عملکرد از لحاظ آناتومی و دیگری صرفاً مربوط به زیبایی ظاهری است. عملکرد مژه‌ها از لحاظ آناتومی محافظت از چشم‌ها در برابر آلودگی و گرد و غبار است. همانند حسگرها، آن‌ها بسیار حساسند به طوری که حتی با ملایم‌ترین لمس نیز تحریک شده و چشم را وادار به بستن ناخودآگاه و غیر ارادی می‌کنند. از نظر عملکرد زیبایی شناختی، مژه به تکمیل ساختار چشم کمک کرده و همراه با همه‌ی دیگر مشخصه‌های صورت ما، در شکل گیری ظاهر فیزیک کلی آن نقش دارد. به همین دلیل، یک فرد بدون مژه متفاوت از دیگران به نظر می‌رسد زیرا یکی از ویژگی‌های طبیعی صورت از بین رفته است. این امر می‌تواند باعث احساس خجالت در فرد شده و همچنین ممکن است اعتماد به نفس او را تحت تأثیر قرار دهد.

افرادی که از ظاهر مژه‌های خود ناراضی هستند یا به دنبال جایگزین کردن مژه‌هایی هستند که در اثر آسیب از بین رفته‌اند، می‌توانند عمل کاشت مژه طبیعی را مد نظر قرار دهند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در طول مشاوره در خصوص موارد مهم و گزینه‌های درمانی با شما گفتگو کرده و توضیحات لازم در خصوص روش انجام کار و نتایجی که به دست می‌آید را به شما خواهند داد.

در طی جلسه مشاوره متخصصین ما بعد از بررسی شرایط ، شما را راهنمایی خواهند کرد که آیا کاشت مژه دائمی برای شما مناسب خواهد بود یا نه. کلینیک رازی با استفاده از جدیدترین روش‌های کاشت، نتایج چشمگیری را در این خصوص کسب کرده است. برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در این زمینه یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌‌ 02188334029  تماس حاصل فرمایید.

kashmoje1

مزایای کاشت مژه


مزیت اساسی کاشت مژه طبیعی مدت زمان کوتاه مورد نیاز برای انجام این کار است و شما می‌توانید مژه‌های زیبایی را فقط در طی یک جلسه اول داشته باشید. همچنین لازم نیست که شما مراجعات مکرر به کلینیک داشته باشید. مژه‌های بلند شما را جذاب‌تر کرده و شما را از لحاظ زیبایی برجسته‌تر از دیگران نشان خواهد داد. شما تبدیل به فردی خواهید شد که در هر حالتی شگفت انگیز به نظر می‌رسد. بدون شک، چشم‌ها این توانایی را دارند که هر کسی را زیبا کنند. بنابراین، شما نیاز به مراقبت از چشم‌ها و مژه‌های خود دارید تا جذاب‌تر و گیرا به نظر آیید.

دلایل انجام کاشت مژه


دلایل مختلف بسیاری وجود دارد که موجب شده تا زنان عمل کاشت مژه را انجام دهند:

 • آسیب صورت ناشی از یک تصادف ماشین، سوختگی یا حوادث صنعتی
 • تراکشن آلوپسی ناشی از استفاده مداوم از مژه‌های مصنوعی
 • درمان پزشکی شامل رادیوتراپی یا شیمی درمانی که منجر به ریزش مو می‌شود.
 • درمان جراحی: تومور یا آسیبی که منجر به از بین رفتن فولیکول مژه و زخم شدن بافت می‌شود.
 • چیدن اجباری مژه، (و همچنین سایر موهای بدن مانند موی پوست سر و ابرو)
 • آسیب تصادفی دائمی: این امر می‌تواند در نتیجه کنده شدن مژه هنگام برداشتن مژه‌های مصنوعی رخ دهد.
 • زیبایی: برخی از زنان ممکن است از ظاهر مژه‌های خود راضی نباشند و مژه‌های پرتری را بخواهند که ظاهر آن‌ها را بهتر کند.

آماده سازی


آماده سازی پیش از عمل کاشت مژه دائمی برای دریافت نتایج دلخواه ضروری است. دستورالعمل‌هایی که باید رعایت کنید عبارتند از:

 • شما باید از مصرف هر نوع ماده‌ای که حاوی الکل است پرهیز کنید.
 • از صابون آنتی سپتیک برای تمیز کردن صورت استفاده نمایید.
 • مصرف هر نوع مکمل حاوی ویتامین E را متوقف کنید.
 • از مصرف وارفارین و آسپیرین یا سایر داروهای مرتبط خودداری نمایید.
 • داروهایی که توسط متخصص تجویز می‌شوند را استفاده کنید.

روش انجام کاشت مژه


kashmoje3

روش کاشت مژه کمی متفاوت از کاشت مو روی پوست سر است. روش کاشت مویFUE روش ارجح برای کاشت مژه است. برخی از مراحل انجام این روش به شرح زیر است:
ابتدا در هر دو ناحیه گیرنده و اهدا کننده بی حسی موضعی اعمال می‌شود. مسلماً ناحیه‌ی گیرنده ناحیه مژه است در حالی که ناحیه اهدا کننده می‌تواند پشت یا پوست سر باشد. مژه ناحیه‌ی حساس از پوست است بنابراین پیش از شروع مراحل ابتدایی یک آرام بخش ملایم استفاده شده به طوری که بیمار هیچ دردی را احساس نمی‌کند.
پس از آن، با کمک یک پانچ گرافت‌های مورد نیاز از منطقه اهدا کننده جمع آوری می‌شوند. مرحله‌ی بعدی وارد کردن گرافت‌های مو در منطقه گیرنده است. برش‌های ویژه‌ای به منظور قرار دادن فولیکول‌های پیوندی ایجاد می‌شوند. معمولاً، 25-50 گرافت برای انجام این کار کافی می‌باشد.
مانند هر موی دیگری که از سر به صورت انتقال پیدا کرده است، مژه‌ها بسیار بیشتر از معمول و زمانی که کاشت مژه دائمی انجام نشده رشد خواهند کرد. به همین دلیل، مژه‌ها پس از کاشت باید یک یا دو بار در ماه مرتب شوند. برای این که مژه‌های تازه پیوند شده را عادت دهیم تا به سمت بالا رشد کنند، توصیه می‌کنیم از یک فر کننده‌ی مژه استفاده نمایید.

بهبودی


دوره‌ی بهبودی 1 تا 2 هفته طول می‌کشد. برخی از بیماران ممکن است خارش در ناحیه کاشت را برای 1 تا 2 روز بعد از عمل جراحی تجربه کنند. اگر خارش همچنان ادامه دارد، می‌تواند نشان دهنده یک مشکل جدی‌تر باشد. بیماران باید از عینک ایمنی به هنگام خواب برای جلوگیری از مالش و خاراندن چشم‌ها، که می‌توانند منجر به ایجاد عوارض شوند، استفاده نمایند. مژه‌ها باید با روغن مژه پوشش داده شود و به طور منظم فر داده شده و مرتب گردند. مانند هر عمل کاشت موی دیگری، احتمال ایجاد عوارض جانبی وجود دارد. جابجا شدن موی کاشته شده، موهایی که رشد نکرده‌اند، و تغییرات در پلک می‌تواند رخ دهد.

نتایج


kashmoje4

ناحیه‌ی اطراف چشم یک بخش حساس است که نیاز به مراقبت بیشتر دارد. با مراقبت مناسب، شما نتایج جالب و شگفت آوری را در قالب مژه‌های بلند و زیبا دریافت خواهید کرد. مژه‌های خود را برای حداقل یک بار در ماه مرتب کرده تا مژه‌های فردار مناسبی داشته باشید. کاشت مژه طبیعی و دائمی بهترین گزینه برای افزایش زیبایی و جذابیت شما است.

عوارض جانبی


 چشم‌ها توسط سرپوش ویژه‌ای محافظت می‌شوند. هیچ گونه عوارضی در طول عمل جراحی وجود نخواهد داشت. عوارض پس از پیوند نیز بسیار به ندرت به وجود می‌آیند. تورم ملایم تا متوسط همراه با هماتوم ملایم ممکن است رخ دهد، اما این علائم معمولاً پس از چند روز ناپدید می‌شوند.

پرسش‌های متداول


آیا مژه کاشته شده همیشه باقی می‌ماند؟

مژه‌های کاشت شده شروع به رشد دائم می‌کنند. هنگامی که موی پیوندی به اندازه کافی رشد کرد، از مژه‌های کاشت شده نیز می‌توان برای بلند کردن مژه‌ها استفاده کرد. می‌توان مو را برای رسیدن به اندازه‌ی دلخواه کوتاه کرد.

چه مدت پس از کاشت مژه دائمی، مژه‌های جدید قابل مشاهده هستند؟

با توجه به پیشرفت روش‌های پیوند، مژه‌های کاشت شده بلافاصله بعد از عمل جراحی شروع به رشد می‌کند. ضخامت مژه‌ها ظرف چند هفته پس از کاشت قابل مشاهده بوده و سپس تبدیل به یک رشد دائمی می‌شود. پس از حدود 3 ماه طول مژه‌های کاشت شده حدود 3 سانتی متر می‌باشد. بیماران می‌توانند مژه‌های کاشت شده‌ی خود را کوتاه کرده یا این که اجازه داده تا مژه‌ها به رشد خود ادامه دهند.

آیا خطراتی می‌توانند در اثر انجام کاشت مژه طبیعی رخ دهند؟

زخم شدن خطری است که ممکن است رخ دهد. احتمال رخ دادن این اتفاق در برخی افراد از دیگران بیشتر است. بنابراین شما باید با پزشک خود در مورد این که این موضوع چگونه می‌تواند شما را تحت تأثیر قرار دهد مشورت نمایید. موها ممکن است در جهات مختلف رشد کنند. هرچند، یک جراح ماهر می‌تواند با کاشت فولیکول‌های مو در زوایای خاص احتمال بروز این مشکل را به حداقل برساند.

هزینه‌


اگر شما در حال از دست دادن مژه‌های خود هستید و چنان چه برای رفع این مشکل تمایل به انجام کاشت مژه از طریق جراحی را دارید، باید بدانید که عوامل مختلف متعددی در ایجاد هزینه کاشت مژه تأثیر گذارند.